reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pcos i endometrioza?

Dołączył(a)
7 Listopad 2019
Postów
1
Cześć jestem tu nowa i potrzebuje porady. Opiszę wam mój przypadek. Staramy się o dzidzię od 7 miesięcy. Międzyczasie nasiliły się moje bliżej nieokreślone dolegliwości typu bóle podbrzusza po okresie, okoloowulacyjne i pms, czyli ból przez cały miesiąc, nudności, bolesne okresy itd. W lipcu byłam u lekarza, który po wykonaniu USG stwierdził, że prawdopodobnie mam 2 polipy w macicy, że musi powtórzyć badanie zaraz po okresie. Kazał nadal się starać i zażywać Castagnus 3mc. Po 3 mc kolejna wizyta u innego lekarza że względu na przeprowadzkę. USG w 13 dc, bo tak zalecił. I tu zaczyna się problem, bo nie do konca na rozumiem co mi jest. W USG 3d na każdym jajniku po 8 torbieli od kilku do kilkunastu mm. Jajniki duże. Endometrium 14mm. Stwierdził, że mam specyficzne jajniki, a endometrium wraz z dolegliwościami może wskazywać na endometrioze (dodatkowo czynnik genetyczny). Pcos nie do końca, bo powinno być min 12 pęcherzyków na jajniku. Dostałam dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne na 6mc. Kontrola po 4 mc. I nie do końca rozumiem, co mi dolega, bo nie stwierdzono jednoznacznie ani Endo ani pcos, choć większość objawów pasuje. Zależy mi na dzidzi, a tu dostaje anty na pół roku... Jestem załamana. Czy to normalne? Dodam, że nie na rękę mi zmiana lekarza, bo do innego musiałabym daleko dojeżdżać. Poradzicie dziewczyny co robić....
 
reklama
Rozwiązanie
Fakt, w medicover mają doskonałych specjalistów i specjalne usg gdzie można zrobić sonovaginografię, jeśli to endometrioza to wszystko wyjdzie jak na dłoni. Badanie nic nie boli i trwa pół godziny.
Jeśli masz endometrioze to lekarz powinien zlecić laparoskopie diagnostyczna. Czy mówił coś o usunięciu polipa chodzi o histeroskopie?
Ja bym znalazła lekarza który zajmie się tobą na poważnie a nie będzie zgadywal
 
Fakt, w medicover mają doskonałych specjalistów i specjalne usg gdzie można zrobić sonovaginografię, jeśli to endometrioza to wszystko wyjdzie jak na dłoni. Badanie nic nie boli i trwa pół godziny.
 
Rozwiązanie
Do góry