reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pęcherzyk 17 mm bez zarodka

Dołączył(a)
20 Maj 2023
Postów
8
Hej, potrzebuje rady,
Jestem w 6 tygodniu ciąży, beta(20.05) wynosi 5400, 16.05 wynosila 2300, pęcherzyk ciążowy znajduje się w macicy i ma 17 mm, bez zarodka i bez ciałka żółtkowego. Beta i usg robione dzisiaj, bo pojawiło się lekcje plamienie, od tygodnia biorę progesteron 200 mg x 3 plus dopochwowo i w sumie zastanawiam się czy są jakieś szanse, że to nie będzie puste jajo. Wizytę u swojego ginekologa mam dopiero za tydzien. Wspomnę jeszcze, że okresy mam nieregularne, około 30 dniowe(+/- 4 dni), jesteśmy po 9 latach starań, 3 in vitro(bez zarodkow), a to jest pierwsza ciaza-niespodzianka i jak mam być szczera to już chcialabym wiedzieć na czym stoję, bo czeka na mnie dużo pracy w ogrodzie, a jak kucam to mam mdlosci i zawroty głowy 😋 zauważyłam też, że jak leżę to mam mniejsze plamienia, na szczęście pracuje zdalnie więc da się to połączyć 😁 no i cały czas chce mi się spać, ale przy takich dawkach progesteronu to raczej normalne. Dziękuję za góry za wszelakie wskazówki i wsparcie swoim doświadczeniem.
 
reklama
Hej, potrzebuje rady,
Jestem w 6 tygodniu ciąży, beta(20.05) wynosi 5400, 16.05 wynosila 2300, pęcherzyk ciążowy znajduje się w macicy i ma 17 mm, bez zarodka i bez ciałka żółtkowego. Beta i usg robione dzisiaj, bo pojawiło się lekcje plamienie, od tygodnia biorę progesteron 200 mg x 3 plus dopochwowo i w sumie zastanawiam się czy są jakieś szanse, że to nie będzie puste jajo. Wizytę u swojego ginekologa mam dopiero za tydzien. Wspomnę jeszcze, że okresy mam nieregularne, około 30 dniowe(+/- 4 dni), jesteśmy po 9 latach starań, 3 in vitro(bez zarodkow), a to jest pierwsza ciaza-niespodzianka i jak mam być szczera to już chcialabym wiedzieć na czym stoję, bo czeka na mnie dużo pracy w ogrodzie, a jak kucam to mam mdlosci i zawroty głowy 😋 zauważyłam też, że jak leżę to mam mniejsze plamienia, na szczęście pracuje zdalnie więc da się to połączyć 😁 no i cały czas chce mi się spać, ale przy takich dawkach progesteronu to raczej normalne. Dziękuję za góry za wszelakie wskazówki i wsparcie swoim doświadczeniem.
U mnie przy pęcherzyku 16 mm również nie było nic widoczne … i tak już pozostało … z tym ze u mnie nie było szansy ma obsuwę czasową bo ciąża z in vitro .
Niby mówi się , ze aby stwierdzić puste jajo płodowe pęcherzyk musi osiągnąć te ok 25 mm - troszkę czasu jeszcze masz … Beta w sumie tez niska jak na ten tc …
Poczekaj jeszcze kilka dni i wszystko się wyklaruje ….
Trzymam kciuki ✊🏻✊🏻✊🏻
 
Jeśli w dniu USG beta wynosiła 5400 i pęcherzyk miał 17mm to jest jeszcze chwilę na pokazanie się zarodka. Idź na USG za tydzień- wtedy już musi być zarodek, jeśli nie będzie to już się nie pojawi.
 
Poza dosyć sporym pustym pęcherzykiem te przyrosty bety są bardzo marne 🥺 w 4 dni przyrosło niewiele więcej niż powinno w 2.
Oczywiście dopóki pęcherzyk nie osiągnie około 25 mm to zawsze jest nadzieja i nie można przesądzać, ale byłaby bardzo ostrożna 🥺
 
20230522_190853.jpg
 
reklama
To sobota, ja dzisiaj poszłam do lekarza żeby zakończyć te męczarnie, bo mam okropne mdlosci, wymioty.. A jak miało się nie udać, to mogłabym wrócić do normalnego funkcjonowania.
 
reklama
Do góry