reklama

pękające paznokcie

Temat na forum 'Dzieci urodzone w 2004 roku' rozpoczęty przez malgorzata augustyn, 22 Listopad 2007.

1. malgorzata augustyn

malgorzata augustyn Początkująca w BB

mój synek ma 2 lata.mimo że regularnie odcinam mu paznokcie u rąk mam duży kłopot z rozdwojomymi i pękającymi końcówkami.jak pomóc dziecku gdy wielokrotnie pękniety paznokieć jest powodem bólu?obecnie przebywam w irlandii i w ogóle nie orientuje się co mogę w takiej sytuacji podawać.prosze o pomoc

2. niekat

niekat Fan(ka)

wydaje mis ie ze to brak witamin (pewnie jakiejś konkretnej) trzebaby obadac w necie jakie sa przyczyny i uzupełnić niedobory - ew. maluj synkowi paznokietki odzywka z jedwabiem - bardzo dobrze wzmacnia - wiem bo sama miałam ten problem rpzed ciążą:tak:odzywka jest bezbarwna

3. reklama
  4. bystrzak

bystrzak Początkująca w BB

Najwidoczniej dzieciak ma za mało wapnia. Powinnaś mu urozmaicić dietę i podawać witaminy. Niestety, ale u dzieci często występuje taki problem i wcale nie jest to łatwe do usunięcia. Ewidentnie chłopiec ma za mało witamin, skoro tak bardzo pękają mu paznokcie. Kup też odżywki, które będą wzmacniały paznokcie.

5. aniadavid

aniadavid Fanka BB :)

U nas byl ten sam problem. Pediatra kazala podawac wit a+E z tym ze moj synek byl starszy bo mial 5 lat wiec nie wiem jak to jest w przypadku mlodszych dzieciaczkow :-)

Poleć forum