reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pępuszek

kika88888888

Początkująca w BB
Dołączył(a)
13 Styczeń 2018
Postów
19
Proszę o radę,u mojego 2 miesięcznnego dziecka po odpadnięciu kikuta pępowiny pozostał ślad w postaci ciemniejszego środka w pepuszku ,raz bylo ciemiejsze raz jaśniejsze. Nic nie ropialo nic sie nie sączyło,sucho,ladnie zagojone ,tylko w środku pepuszka ta ciemniejsza tkanka. dziś. zauwazylam ze w tym środeku zrobil się jakby maly bąbelek.nie wiem co robic ?co to może być?
 
reklama
Mysle, ze powinnas pokazac pepek lekarzowi. Moze trzeba bedzie go lapisowac (smarowac azotanem srebra). Moj syn mial smarowany raz przez chirurga. Pozdrawiam.
 
Tylko to jest suche nic się nie sączy,taki twardawy bąbelek wypukly okragly o lekko błyszczącej powierzchni.
 
Mojemu drugiemu dziecku się oderwał został na kaftaniku (dziecko było bardzo ruchliwe) - większość się wysuszyła, ale w miejscu oderwania była bardzo niewielka ilość krwi. Nawet nie przyszło mi przez myśl żeby pisać o tym na forum :) teraz piszę, żeby mamy się nie denerwowały przed wizytą :). Na szczęście nic się nie stało na to miejsce stosowałam zgadnie z zaleceniami lekarza oktanisept. Ps. Lekarz musi to koniecznie zobaczyć bo każda z nas ma inne doświadczenie :). Przy pierwszym dziecku walczyłam z przepukliną pępkową (wcześniak) i mimo, że wiedziałam co to jest od razu byłam z tym u lekarza :).
 
Martwię się bo kikut dawno odpadl i w miejscu gdzie byl zrobila sie ta grudka i to zdnia na dzienjak dotykam jest twarda,taki maly guziczek w środku pepuszka w kolorze ciemnoróżowym,beżowym.Nic się nie sączy, wokół pępka ok.noc mam noc glowy
 
Do góry