reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Picie mleka.....

Witam
Ja mam pytanie odnosnie tego jakie mleko podajecie swoim dzieciom: UHT czy pasteryzowane ???
Ja podaje zazwyczaj pasteryzowane, bo slyszalam ze w UHT jest niewiele mleka w mleku.;-):-D
 
reklama
tak mleko uht to sama chemia nie podawalbym jej dziecią w tym wieku:no: twoja corcia ma dopiero 2 latka i jak najbardzierjp powinna pic mleko modyfikowane:tak:albo kaszke manne zalezy czy dobrze przyswaja gluten:-)polecam bebilon jest rewelacyjny moje dzieciaki jedzą na nim płatki zbozowe<sniadaniowe>:-):tak:czasami mleko modyfikowane podaje sie dziecią do 3 roku zycia tak mowi tabela zywnieniowa;-)
 
Ostatnia edycja:
W mleku pasteryzowanym straty witamin wynoszą ok 10%, a w UHT (Ultra High Temperature) ok. 20%. Obróbka takiego mleka następuje w temp. 135-160 stopni.
Ale nie dajmy się zwariować.
 
Ostatnia edycja:
Mleko pasteryzowane jest odpowiednie dla dzieci powyżej 2 roku życia
Mleko modyfikowane moim zdaniem jest za bardzo kaloryczne, za słodkie, za.............. dla takich dzieciaków.
Mleko UHT niestety w naszych zakładach produkcyjnych są one za bardzo "ulepszane" i nie posiadają odpowiedniej ilości "zdrowych" składników.
 
moja corka dostala wstretu do mleka w wieku 5 mies. i niemoglam w nia wmusic nawet kakao w tedy tez odrzucila calkowicie butelke i zaczela pic z kubeczkow, dopiero jak skonczyla rok zaczela pisc kako z normalnego kubka i teraz ma dwa lata pije mleko, kakao i je platki na mleku ale jedyne mleko co jej smakuje to jest mlekowita 3,2% innego niwypije, i to potrafi pol litra dziennie lekarz niewidzial przeciwskazan jak zaczelam jej to mleko podawac zreszta jak miala 3 miesiace przestala tolerowac mieszanki i juz wtedy jej gotowalam normalne mleczko.
 
moja mała odrzuciła mleko modyfikowane w 8-9 m-cu życia i do tej pory nie lubi mleka (ma to po tacie-powaga). jak czuje, widzi, pije mlekoto ma odruchy wymiotne, tak też miał od kiedy skończyła 8,5 m-ca:crazy:. Mleka w czystej postaci nie pije wcale, zajada się serkami Jana Czekoladowymi, czekoladowymi Bakusiami, popija Kakaoko z Mlekowity. Ogólnie raczej wszystko czekoladowe- chyba zabija ten smak mleka. Od czasu do czasu serek wiejski, Danonki. Zajada się żóltym serem.:-)
Dodam, że nigdy nie chciala jeśc kaszy, od 5 mca czasem wypiła Nan 2R. Ona dosłownie brzydzi się kaszą:no:
 
Stefan uwielbia pić mleko, niestety tak jak większość Waszych pociech z butelki ze smokiem:zawstydzona/y::-(. Na mleko w kubku nie chce nawet patrzeć.. Pije mleko modyfikowane Nestle, wieczorem zwykłe, a rano o smaku waniliowym. Biorąc pod uwagę wiek Młodego, rozmawialam o tym z lekarzem i dentystą. Oboje powiedzieli mi, że nie ma w tym nic złego, pod warunkiem, że picie nie będzie trwało w nieskończoność i po bedzie mył ząbki. Aczkolwiek.. już od jakiegoś czasu myślę, że w końcu musi przyjsc do nas butelkowa wróżka.. Je sporo nabiału, więc nie powinno być źle.. A więc.. Czas pomysł wcielić w życie.. :-)
 
Jeśli maluch ma wstręt do mleka, to w żadnym razie nie powinno się go zmuszać do picia go. Część społeczeństwa ( i to spora) ma niedobór laktazy, który właśnie objawia się przeróżnymi dolegliwościami brzusznymi, przerostem migdałka gardłowego, przewlekłym katarem, refluksem itp., najczęściej to właśnie rozpoznaje się w ten sposób, że ktoś po prostu czuje wstręt do mleka. Bez niego naprawdę można żyć. Wystarczy, że maluch zje sobie w ciągu dnia jogurt, twarożek czy trójkącik serka topionego i ma już zapewnioną dostawę wapnia.
 
reklama
Witam :-)

Moja Wika była karmiona cyckiem do 3 roku życia,żadnego innego mleka nie tolerowała,a to z piersi po trzech latach to praktycznie żadnych wartości nie ma.... do dziś ma odruchy wymiotne na widok kaszek,mleka itd....czasami zjada płatki z mlekiem ale to naprawdę malutkie ilości...poza tym uwielbia danonki,twaróg,ser żółty itd....uwielbia kakao :-)....jakoś się tym nie martwiłam no i pediatra twierdził że spoko....
Pozdrawiam serdecznie :-);-):-)
 
Do góry