reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Piękna lipcowa Mamusia

Asiołek

Mama Mai i Oliwki :)
Dołączył(a)
8 Grudzień 2004
Postów
3 926
:-) Ostatnio mam deficyt kosmetyków... przez oszczędność :-) ale koleżanka podpowiedziała mi klika domowych sposobów na zadbaną cere itp.

Maseczki nawilżające

Maseczka z płatków owsianych i miodu
Zmieszaj płatki owsiane z taką ilością miodu, żeby papka miała lepką konsystencję. Nałóż na twarz i zostaw na 20 minut, następnie spłucz dużą ilością wody. Maseczka ta wpływa kojąco, wygładza pory i polepsza ogólną kondycję skóry, zwłaszcza po chorobie lub depresji. Nadaje się do każdego typu cery, a szczególnie polecana jest do tłustej.

Maseczka miodowa
Miód jest znakomitym środkiem pielęgnacyjnym. Wmasuj miód w skórę twarzy, wklepuj go, dopóki nie stanie się ona bardzo lepka. Następnie dokładnie umyj twarz - teraz zyska ona świeży i zdrowy wygląd. Miód działa antyseptycznie, nawilżająco, oczyszcza pory. Jeśli masz skłonności do pryszczy, nie stosuj tej maseczki bezpośrednio przed wyjściem na randkę lub imprezę - oczyszczenie skóry może spowodować, że wyskoczy Ci pryszcz!

Maseczka z jajka
Roztrzep całe jajko (surowe) i nałóż je na twarz. Po kilku minutach zmyj. Ta maseczka znakomicie odżywia Twoją skórę.

Maseczka z miodu i avocado
Rozetrzyj dwie łyżki avocado i dodaj dwie łyżki miodu i żółtko. Nałóż na twarz. Jest to maseczka wyjątkowo bogata w związki, które odżywiają i nawilżają skórę.

Maseczka z suszonych śliwek
Ta maseczka wygląda dosyć obrzydliwie, ale ma świetny wpływ na cerę: usuwa podskórne zanieczyszczenia i wygładza skórę. Zalej wrzątkiem dwie suszone śliwki. Zostaw je w miseczce, dopóki nie zmiękną, a następnie rozetrzyj je. Wodę, która została po śliwkach, użyj do zagotowania około połowy filiżanki płatków owsianych. Rozetrzyj śliwki i zmieszaj je z płatkami. Dodaj do tego tyle miodu, żeby papka uzyskała lepką konsystencję. Jeszcze ciepłe nałóż na twarz, zostaw na 20 minut i zmyj ciepłą wodą.
 
reklama
DOMOWE PRZEPISY NA PEELING

Jeśli miewasz uczulenie na składniki kosmetyków lub cenisz ekologię, zrób sobie własny peeling do ciała. Większość składników znajdziesz w swojej kuchni. Tym peelingiem masuj ciało przez 5 minut, a potem spłucz wodą.

Peeling cukrowy
Szklanka cukru (najlepiej z trzciny cukrowej, który zawiera złuszczający kwas glikolowy, ale może być też brązowy z buraków cukrowych), szklanka oliwy z oliwek (tylko extra vergine) bądź innego oleju roślinnego, np. z awokado, 10-20 kropli olejku z witaminy E (można także wycisnąć kilka kapsułek z tą witaminą), kilka kropli olejku grejpfrutowego lub rozmarynowego, które działają jak naturalny konserwant, a jednocześnie aromatyzują.
Wszystkie składniki wymieszaj w zakręcanym słoju. Trwałość 2-3 tygodnie. Wstrząśnij przed użyciem, bo po pewnym czasie cukier opadnie na dno - to naturalne.

Peeling z solą Morza Martwego
Dwie łyżki oliwy mieszamy z garścią tej soli, która ma silne działanie odtruwające i jest bogata w cenne dla skóry minerały. Trwałość 3 tygodnie. Można też natrzeć ciało samą solą.

Peeling kawowy
Składniki takie same, tylko sól zastępujemy fusami zaparzonej kawy. Trwałość 2 tygodnie.

Peeling śmietankowy
Opakowanie kwaśnej śmietany mieszamy w proporcji 1:1 z cukrem. Jest to połączenie peelingu enzymatycznego (kwas mlekowy) z mechanicznym (kryształki cukru). Bardzo nietrwały - trzeba zużyć od razu.

Peeling miętowy do stópGarść soli, może być drobna, 2-3 łyżki oliwy z oliwek, kilka kropli olejku miętowego. Gęstą masą pocieramy stopy, kolana i łokcie. Po spłukaniu smarujemy te miejsca kremem odżywczym.
 
Maseczka z rzodkwi do tłustej skóry
Maseczka ta doskonale oczyszcza i zmniejsza pory, pomaga także przy łojotoku.

Składniki:

1 korzeń rzodkwi
2 łyżki naturalnego sera homogenizowanego

Wykonanie:

Umyty korzeń rzodkwi, zetrzyj na tarce o drobnej oczkach i wymieszaj z serem. Nałóż otrzymaną papkę na twarz na kwadrans, a następnie zmyj przegotowaną wodą.
 
Maseczki dla skóry tłustej (i tradzikowej)

Maseczki są bardzo skuteczne w leczeniu trądziku. Pobudzają ukrwienie skóry, oczyszczają ją, zwężają pory, leczą i łagodzą trądzik. Przed nałożeniem maseczki skóra musi być dokładnie wyczyszczona, najlepiej, abyś wcześniej zrobiła sobie parówkę. Maseczkę należy nałożyć na twarz, szyję i dekolt, omijając wrażliwe części twarzy: okolice oczu, brwi. Po nałożeniu papki na twarz połóż się wygodnie i odpoczywaj.

Maseczka oczyszczająca pory z glinki leczniczej

Dwie kopiaste łyżki glinki leczniczej (do kupienia w drogeriach i aptekach) zmieszaj z łyżką ciepłej oliwy i dodaj kilka kropel ciepłej wody, aż powstanie łatwa do rozsmarowania papka. Maseczkę nałóż na twarz, a po trzydziestu minutach zmyj ją dokładnie. Maseczkę stosuj raz w tygodniu; dzięki niej twoja skóra będzie oczyszczona, pory zawężone, a zmiany ropne przysuszone.

Maseczka z korzenia ślazu

Kopiastą łyżkę korzenia ślazu (do kupienia w aptekach lub sklepach zielarskich) wymieszaj z łyżką miodu i kilkoma kroplami ciepłej wody, aż powstanie papka. Nałóż ją na twarz i pozostaw na godzinę, a potem dokładnie zmyj ciepłą wodą. Maseczka ta świetnie się sprawdza w przypadku skóry z rozszerzonymi porami - rozjaśnia ją i łagodzi podrażnienia. Stosowana raz w tygodniu daje zadziwiające efekty.

Maseczka z drożdży

Kostkę drożdży wymieszaj z odrobiną letniego mleka tak, aby powstała łatwa do rozsmarowania papka. Następnie dokładnie nałóż ją na twarz oraz dekolt i poczekaj, aż wyschnie. Kiedy jest już sucha, ścierasz ją palcami. Maseczkę z drożdży możesz stosować tak często, jak chcesz; usuwa ona zanieczyszczenia ze skóry, otwiera pory i powoduje dokrwienie skóry.
 
Domowe sposoby na piękno

Nie musisz wychodzić z domu, ani wydawać dużych pieniędzy, aby wyglądać olśniewająco. Zaproś swoją koleżankę i zróbcie sobie dzień piękności w zaciszu domowym. Stosując maseczki ze świeżych produktów, bez konserwantów i chemikaliów, zapewnisz skórze odpoczynek i spory zastrzyk witamin. Zabiegi domowe są naprawdę skuteczne - wypróbuj je na własnej skórze.

Wprowadź w pokoju miłą atmosferę, włącz przyjemną muzykę, zapal świece, rozluźnij się. Zabiegi zacznij od dokładnego usunięcia z twarzy makijażu mleczkiem. Następnie przemyj twarz tonikiem. Tonik służy do usunięcia ze skóry resztek nieczystości i tłuszczu, oczyszcza pory oraz odnawia kwaśną warstwę ochronną skóry (pH skóry). Jeżeli masz skórę suchą, przemyj delikatnie twarz samym aloesem. Jeżeli tłustą przemyj twarz tonikiem z aloesu, który możesz przygotować w następujący sposób: weź pół szklanki czystego soku z aloesu, zmieszaj z połową szklanki soku z ogórka i sokiem z połówki cytryny, dokładnie wymieszaj, przelej do butelki i wstaw do lodówki. Przed każdym użyciem dokładnie wstrząśnij. Jeżeli masz skórę normalną, możesz zastosować dowolny tonik.

Po oczyszczeniu twarzy przygotuj tzw. parówkę. Zagotuj wodę z niewielką ilością oleju, przez piętnaście minut trzymaj głowę, przykrytą ręcznikiem, nad wodą. Jeżeli masz wrażliwą skórę, zrób sobie jedynie delikatny kompres. Gazę zamocz w letniej wodzie z olejem i połóż na twarz. Następnie zrób sobie maseczkę oczyszczającą, nałóż ją na twarz, szyję i dekolt, usiądź w fotelu i odpręż się. Maseczkę dla skóry suchej zrób w następujący sposób: rozgnieć dwie ugotowane marchewki, dodaj łyżeczkę oliwy z oliwek, łyżeczkę miodu, całość dokładnie wymieszaj. Jeżeli masz skórę tłustą, przygotuj maseczkę w następujący sposób: rozgnieć połowę awokado, połowę banana, całość dokładnie wymieszaj z łyżeczką miodu. Jeżeli twoja skóra jest normalna, przygotuj dowolną maseczkę. Po około dwudziestu minutach maseczkę zmyj dokładnie letnią wodą. Następnie zrób sobie maseczkę ściągającą: ubij jedno białko i nałóż na twarz na około dziesięć minut. Maseczkę zmyj letnią wodą, osusz, na koniec wmasuj delikatnie krem nawilżający w twarz i dekolt.

Doskonale odświeżysz i odżywisz skórę, robiąc kąpiel. Napełnij wannę ciepłą wodą dodaj sok z trzech pomarańczy i trzech cytryn. Połóż się w wannie na dwadzieścia minut (możesz w tym czasie położyć sobie maseczkę oczyszczającą na twarz). Możesz sobie również położyć na oczy gaziki namoczone w mocnej herbacie. Po kąpieli osusz skórę i wmasuj w ciało olejek w miejscach z objawami cellulitisu (biodra, uda, pośladki). Oto jak go przygotować: wymieszaj z sobą 2 łyżki oleju arachidowego, 2 łyżki oliwy z oliwek, 2 łyżki olejku migdałowego, 5 kropel olejku rozmarynowego, 5 kropel olejku z geranium. Ta mieszanina olejków ma właściwości oczyszczające. Rozmaryn pomaga przywrócić równowagę hormonalną i rozbija tkankę tłuszczową. Geranium zmniejsza zatrzymywanie płynów w organizmie.
 
PIELĘGNACJA CERY SUCHEJ

--------------------------------------------------------------------------------
Sucha cera starzeje się szybko. Pielęgnowana niewłaściwie stanie się cerą starczą. Zmartwię trochę posiadaczki suchej cery : już ok. 20 roku życia na Waszej twarzy mogą pojawić się pierwsze zmarszczki. Taka cera wymaga troskliwej pielęgnacji już w młodym wieku. Przekonanie, że wystarczy suchą cerę nawilżać z zewnątrz jest błędne. Prawidłowa pielęgnacja musi polegać na dostarczeniu skórze ceramidów, witamin , NMF, kwasu hialuronowego , mukopolisacharydów.Kosmetyki dla suchej cery muszą nie tylko dostarczać wilgoci, ale także mieć zdolność do zatrzymywania jej w skórze.


ZALECENIA PIELĘGNACYJNE:

ZAKAZY:
Nie stosować do mycia twarzy wody i mydła
Nie opalać skóry zbyt często
Nie stosować maseczek o działaniu ściągającym
Nie stosować zbyt często peelingów ziarnistych
Nie palić papierosów

ZALECENIA:
Do demakijażu twarzy używać mleczko kosmetyczne (lub śmietankę)
Używać toniku bezalkoholowego dla suchej cery
Krem do twarzy musi mieć działanie odżywczo-nawilżające lub nawet regenerujące.
Rano i wieczorem używać krem pod oczy oraz na szyję
Dwa razy w tygodniu stosować maseczki odżywcze na twarz i szyję i dekolt
Dodatkowo można stosować nawilżacze o przedłużonej skuteczności
Chronić skórę przed promieniowaniem UVA i UVB
Zimą chronić skórę przed mrozem i wiatrem
Nawilżać powietrze w domu i w pracy.
Dbać o dotlenienie i relaks

SKŁADNIKI KTÓRYCH POWINNAŚ SZUKAĆ W KOSMETYKACH:

Substancje mające wpływ na uzupełnianie wody :sole mineralne, NMF, hydrofilne aminokwasy, sole kwasu mlekowego, ?- hydrokskwasy
Lipidy, wchodzące w skład cementu komórkowego
Witaminy(szczególnie A,E i panthenol)
Substancje biologicznie czynne - ASC III
Filtry przeciwsłoneczne

ZABIEGI KOSMETYCZNE STOSOWANE W GABINETACH KOSMETYCZNYCH:
Odżywcze
Dotleniające
Nawilżające
Pojędrniające
Kosmetyczka w trakcie takiego zabiegu zadba również o Twój dekolt, szyję oraz okolice oczu. Dobór preparatów zależy od stanu Twojej skóry. Doświadczona kosmetyczka na pewno sprawi, że po zabiegu skóra będzie gładka, aksamitna, o ładnym kolorycie.

Jeśli cera jest zmęczona to potrzebna będzie kuracja regenerująca. Wykonuje się wówczas 1-2 zabiegów w tygodniu przez okres 1 - 2 miesięcy. Potem dla podtrzymania efektów powtarza się 1 -2 zabiegów w miesiącu.

Jeśli Twoja cera jest sucha, a skończyłaś 20 lat- zacznij regularnie odwiedzać kosmetyczkę. Właściwie dobrana pielęgnacja domowa i zabiegi w gabinecie sprawią, że długo będziesz cieszyła się pięknym wyglądem.


KOSMETYKI DO SAMODZIELNEGO PRZYGOTOWANIA:
Maseczka z siemienia lnianego:
Łyżkę siemienia zalać szklanką wody i ugotować na gęstą papkę , ostudzić do temp. pokojowej, nałożyć na twarz zwilżoną w toniku gazę , na gazę nałożyć papkę, zdjąć po ok. 20 minutach , resztki zmyć tonikiem . Maseczka zmiękcza naskórek, wygładza , uelastycznia, łagodzi podrażnienia. Musisz poprosić kogoś o pomoc w nałożeniu tej maseczki.
Maseczka dla cery suchej i wrażliwej:
Trzy torebeczki rumianku i łyżkę zmielonej szałwi wymieszać z wrząca wodą , dodać kilka kropli witaminy A+E, ostudzić do temp. pokojowej , nałożyć na twarz zwilżoną w toniku gazę , na gazę nałożyć papkę, zdjąć po ok. 20 minutach , resztki zmyć tonikiem .
Maseczka dla cery suchej lub normalnej:
Łyżkę utartej marchwi zmieszać z jednym żółtkiem , łyżeczką twarożku , dodać kilkanaście kropli wit. A+E ,nałożyć na twarz, zmyć po 20 min. przetrzeć twarz tonikiem.
Maseczka owocowa (do stosowania w sezonie letnim):
Rozetrzeć na miazgę trzy duże truskawki i kilka malin, dodać 1 łyżeczkę świeżej śmietanki, rozprowadzić na twarzy i szyi , zmyć po 15 min.
Uwaga! Ta maseczka może uczulać , zrób próbę z niewielką ilością maseczki położonej np. za uchem lub w zgięciu ręki
 
PIELĘGNACJA CERY TŁUSTEJ

--------------------------------------------------------------------------------
Przy pielęgnacji tłustej cery musisz zwracać szczególną uwagę na zmniejszanie grubości warstwy rogowej, regulację funkcjonowania gruczołów łojowych, oraz poprawę ukrwienia skóry.
Zabiegi pielęgnacyjne tłustej skóry w młodym wieku ograniczają się do zabiegów oczyszczania z zaskórników ( taki zabieg może wykonać tylko kosmetyczka , nie próbuj usuwać zaskórników w domowych warunkach! ). Ważna jest również codzienna pielęgnacja domowa, odpowiednimi dla cery tłustej kosmetykami oraz przestrzeganie zasad higieny.


ZALECENIA PIELĘGNACYJNE

ZAKAZY:
Do mycia twarzy nie używaj wody i mydła
Nie stosuj preparatów odkażających na bazie alkoholu
Nie przesadzaj z nadmiernym opalaniem się
Nie usuwaj sama zaskórników ani krostek
Nie dotykaj bez potrzeby twarzy rękami
Ogranicz używki, ostre przyprawy i jeśli palisz to koniecznie przestań

ZALECENIA:
Używaj do mycia twarzy żelu przeznaczonego do cery tłustej
Używaj po każdym myciu toniku dla tłustej cery ( w ciągu dnia również dla odświeżenia twarzy)
Na dzień stosuj krem o działaniu matującym ,na noc krem regulujący pracę gruczołów łojowych
Stosuj żel lub krem pod oczy , na szyję używaj kremu odżywczego
Raz w tygodniu zastosuj peeling oraz maseczkę oczyszczającą
Latem stosuj kremy z filtrami UVA i UVB
Jeśli nie masz problemów z ciśnieniem i rozszerzonymi naczyńkami możesz korzystać z sauny
Staraj się aby organizm był dotleniony.

ZABIEGI KOSMETYCZNE STOSOWANE W GABINETACH KOSMETYCZNYCH:

Oczyszczanie cery z zaskórników
Zabiegi regulujące pracę gruczołów łojowych
Zabiegi zwężające pory skóry
Złuszczanie naskórka
Zabiegi nawilżające
Zabiegi dotleniające
Zabiegi poprawiające mikrokrążenie w skórze
W zależności od stanu Twojej cery kosmetyczka dobierze odpowiednie zabiegi. Tłustą cerę trzeba oczyszczać regularnie co 4 -5 tygodni. Pomocne mogą być również zabiegi przeprowadzone w serii 5-10 zabiegów mające na celu uspokojenie cery i poprawę jej wyglądu.


KOSMETYKI DO SAMODZIELNEGO PRZYGOTOWANIA:
Maseczka dla cery tłustej , z rozszerzonymi porami , skłonnej do wyprysków:
Łyżkę zmielonych bratków polnych , łyżkę sproszkowanego skrzypu , łyżeczkę świeżych drożdży , wymieszać z przegotowaną wodą , nałożyć na twarz , przykryć gazą zmoczoną w ciepłej, przegotowanej wodzie, zdjąć maseczkę po 20 min., zmyć twarz tonikiem.
Maseczka ściągająca dla tłustej i mieszanej cery:
Łyżkę zmielonych płatków owsianych, łyżkę sproszkowanego skrzypu, rozetrzeć na papkę z przegotowaną wodą , dodać kilka kropli soku cytrynowego lub soku z żurawin , maseczkę zmyć po 15 min.
Maseczka dla cery tłustej i mieszanej o działaniu wybielającym:
Łyżkę soku z ogórka ( świeżego) wymieszać z małą ilością świeżych drożdży, zmyć po 15 min.
 
PIELĘGNACJA CERY MIESZANEJ:

--------------------------------------------------------------------------------
Pielęgnacja tego rodzaju cery jest bardzo trudna i pracochłonna. Należy postępować tak jak z dwoma rodzajami cery. Zwykle środkowe partie twarzy przetłuszczają się, natomiast boki są normalne lub nawet suche. Czasami zdarza się sytuacja odwrotna. W przypadku mieszanej cery może występować skłonność do łojotoku oraz nieprawidłowa reakcja na wodę i mydło.Jeśli masz mieszaną cerę to ideałem byłoby gdybyś postępowała wg. wskazówek dla cery suchej i tłustej. Jest to trudne, kosztowne (kilka kosmetyków więcej) i czasochłonne, ale skóra odwdzięczy się ładnym wyglądem.


ZALECENIA:
Przeczytaj zalecenia i zakazy zarówno dla cery suchej jak i dla tłustej.

ZABIEGI KOSMETYCZNE STOSOWANE W GABINETACH KOSMETYCZNYCH:
Kosmetyczki również muszą sprostać trudnemu zadaniu.Zabiegi będą tak dobrane aby doskonale pielęgnować partie tłuste i suche. W gabinecie kosmetycznym można poddać się zabiegom specjalnie skomponowanym dla cery mieszanej. Wiele kosmetyczek potrafi modyfikować zabiegi firmowe i dostosowywać je do potrzeb skóry. Zaufaj swojej kosmetyczce i staraj się regularnie odwiedzać gabinet.
Ponieważ środkowa część twarzy przetłuszcza się i zanieczyszcza musisz poddawać się zabiegom oczyszczania prawie tak często jak posiadaczki cery tłustej. Taki zabieg może być połączony z zabiegiem odżywczym obejmującym suche partie twarzy, okolice oczu, szyję i dekolt.

KOSMETYKI DO SAMODZIELNEGO PRZYGOTOWANIA:
Przy tym typie cery stosujemy dwa rodzaje maseczek : na suche partie przygotuj maseczkę dla cery suchej, na tłuste zrób maseczkę dla cery tłustej. Można też stosować maseczki dla wszystkich typów cery:

Maseczka odżywcza:
Ugotowany w " mundurku" ziemniak obrać ze skórki ,rozgnieść, rozprowadzić ciepłym mlekiem , dodać żółtko,zmyć maseczkę po 20 min.
Maseczka wygładzająca:
1 łyżkę ugotowanego młodego zielonego groszku ugnieść na mączkę , rozprowadzić 1 łyżeczką słodkiej śmietanki , papkę zmyć po 20 min.
Maseczka wybielająca:
Zetrzeć na miazgę 1 średniej wielkości korzeń chrzanu , dodać 2 łyżki zsiadłego mleka , zagęścić mąką ziemniaczaną , zmyć po 10 min.
 
PIELĘGNACJA CERY ZNISZCZONEJ:
--------------------------------------------------------------------------------
Na wygląd skóry ma wpływ mnóstwo czynników: sposób odżywiania, przebyte choroby, zażywane leki, tryb życia, częstotliwość opalania się, zanieczyszczenie środowiska, smog, stres. W niesprzyjających warunkach skóra starzeje się zdecydowanie szybciej.
Wiele osób ma cerę bardzo zmęczoną, o szarym lub nawet żółtawym odcieniu. Świadczy to o niedotlenieniu skóry.


ZALECENIA PIELĘGNACYJNE:

ZAKAZY:
Nie stosować do mycia twarzy wody i mydła
Nie opalać skóry na słońcu ani w solarium
Nie stosować maseczek o działaniu ściągającym
Nie stosować zbyt często peelingów ziarnistych
Nie palić papierosów
Nie stosować preparatów wysuszających naskórek

ZALECENIA:
Do demakijażu twarzy używać mleczko kosmetyczne (lub śmietankę)
Używać toniku bezalkoholowego
Krem do twarzy musi mieć działanie odżywczo- regenerujące.
Rano i wieczorem używać krem pod oczy oraz na szyję
Dwa razy w tygodniu stosować maseczki odżywcze na twarz i szyję i dekolt
Dodatkowo można stosować nawilżacze o przedłużonej skuteczności oraz preparaty typu serum
Chronić skórę przed promieniowaniem UVA i UVB
Zimą chronić skórę przed mrozem i wiatrem
Nawilżać powietrze w domu i w pracy.
Dbać o dotlenienie i relaks
Stosować dietę bogatą w owoce i warzywa

ZABIEGI KOSMETYCZNE STOSOWANE W GABINETACH KOSMETYCZNYCH:
Zabiegi w gabinecie dla cery zniszczonej muszą mieć przede wszystkim działanie dotleniające. Poza tym stosowane są takie same zabiegi jak dla cery suchej. Polecanym zabiegiem jest złuszczanie naskórka tzw. peeling ziołowy lub AHA.


KOSMETYKI DO SAMODZIELNEGO PRZYGOTOWANIA:
Dla cery zniszczonej polecam maseczki takie jak dla cery suchej oraz uniwersalne dla każdego rodzaju cery. Można zwiększyć częstotliwość stosowania nawet do 3 razy w tygodniu.
 
reklama
Do góry