reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pielęgnacja noworodka

KlaudynaD.

Początkująca w BB
Dołączył(a)
18 Luty 2019
Postów
26
Drogie mamy, mam takie pytanie, niedawno urodziłam swoje pierwsze dziecko i spotkałam się z krytyką moich koleżanek, którym powiedziałam, ze nie kąpie dziecka codziennie ani nie używam codziennie balsamów do ciała, robię to tylko po kąpieli. Codziennie myjemy tylko buzię, rączki i miejsca intymne po zmianie pieluszki. Ponadto nie używam mnóstwa kosmetyków, staram sie tylko naturalne z dobrym składem i dość wczesnie byliśmy na spacerze, króciutkim, ale aż żal mi byo tego słońca. Czy robię coś nie tak?
 
reklama
@KlaudynaD. Wszystko robisz super naprawde swietnie! Nie trzeba dziecka kapac i zabieraj je jak najwiecej na dwor super! Chcialabym tylko dodac, zebys przemywala tez szyjke( w faldakach lubia sie robic odpazenia) uszka i okolice uszek no i pod paszkami i w pachwinkach. To chyba takie strategiczne miejsca o ktorych, moze nie doczytalam moze nie wyszczegolnilas. Ale.tak to wszystko robisz super nie podlamuj sie slowami kolezanek. I my tez nie kapalismy codziennie a pierwsza kapiel jak odpadl pepek po tygodniu robilismy. Tak pisze czysto informacyjnie, nie chodzi mi o to ze jak ltos szybciej czy pozniej to zle. Tak po prostu bylo u nas
Dziękuje bardzo :)
 
reklama
Aha i jeszcze odnosnie kremow kosmetykow balsamow do i po kapieli mie chce brzmiec jak wariatka, ale.w duzej mierze to jest naciaganie kasy tak milion nieprzydatnych gadzetow. Moim zdaniem im prostszy sklad i mniej mazidel.tym lepiej. Tak.jak pisalas dziecko ma swoja flore bakteryjna. Jest delikatne i niepotrzebuje balsamow itd
 
No a kolezanki niech sobie balsamuja to i owo same :p bobo tego nie potrzebuje. Wiem jak taka krytyka boli! Jak moja mala miala 3 miesiace wzielam ja na dwor na ogrodek bez czapki myslalam, ze rodzice mi ja odbiora!!! Ale tu gdzie mieszkam zupelnien inaczej sie chowa dzieci i krzywda dzieciom sie nie dzieje wiec po co sie spinac!
 
Ja kąpię swoją córkę codziennie ma teraz dwa lata. Natomiast niczym jej nie smarujemy bo nie ma potrzeby. Czasem uzywalismy oleju kokosowego. Ma jeszcze czas na smarowanie :) :) :).
 
staram się być cierpliwa i grzecznie zawsze odpowiadać, ale mam czasem ochotę powiedzieć tym wszystkim ludziom co o nich myślę i gdzie mam ich "dobre" rady, nie wiem czy to przez nieustabilizowane hormony, ale czasem mam już dość. moja młodsza siostra od jakiegoś czasu nie je mięsa, w szkole ma przechlapane... :(
 
reklama
Drogie mamy, mam takie pytanie, niedawno urodziłam swoje pierwsze dziecko i spotkałam się z krytyką moich koleżanek, którym powiedziałam, ze nie kąpie dziecka codziennie ani nie używam codziennie balsamów do ciała, robię to tylko po kąpieli. Codziennie myjemy tylko buzię, rączki i miejsca intymne po zmianie pieluszki. Ponadto nie używam mnóstwa kosmetyków, staram sie tylko naturalne z dobrym składem i dość wczesnie byliśmy na spacerze, króciutkim, ale aż żal mi byo tego słońca. Czy robię coś nie tak?
Wszystko dobrze. Ja kąpałam od urodzenia tylko dwa razy w tygodniu, jeśli używasz emolientow to nie musisz dodatkowo balsamowac maluszka. Koleżanki niech robią swoje :)
 
Do góry