reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze ruchy okruszka :D

madziulka11

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
23 Styczeń 2011
Postów
144
Miasto
lublin
Dziewczyny nie wiedziałam w jakim temacie szukać tego wątku. Uznałam,że jest to tak rozległy temat iż należy mu się osobne uwzględnienie :-). Uważam,że każda z nas przeżywa inaczej i bardzo osobiście pierwsze kopnięcie szkraba. Wiele z nas jeszcze niecierpliwie czeka aż w końcu maluszek da poczuć mamie jak szaleje w jej łonie :tak:.

Czekalam od początku ciąży na ten pierwszy ruch,aż w końcu od kilku dni czuję puknięcia :-) Na początku było to jedno stuknięcie i zastanawiałam się czy to na pewno to czy może mi się wydaje. Teraz już jestem pewna,ze okruszek się wierci strasznie w moim brzuszku :tak:. Za każdym razem kiedy czuję puknięcie czekam na następne :-) A radość z kazedego szmeru w brzuch jest tak wielka jakbym conajmniej wygrałam na loterii.
 
reklama
Więc i ja się dołączę- pierwsze bombelki poczułam przed wczoraj- nie miałam pewnosci że to to...dziś były już bardziej odczuwalne i jestem pewna na 80% że to Groszek- bul bul plum plum pyk pyk..motyle skrzydełka rybi ogonek- w dole brzucha coś tam pyka :) od czasu do czasu...na razie bardzo subtelnie i może to jeszcze nie to- ale coś czuje że jednak- zaczęłam 16 tydzien to moja druga ciąża.
 
Ja już sama nie wie...już byłam pewna, że czuję...ale ostatnio często ma również rewolucje żołądkowe, więc miesza mi się to wszystko:) Z pierwszej ciąży zapamiętałam sobie, że jak poczułam ruchy to mogłam je też wyczuć pod ręką...oczywiście nie było tego widać, ale po przyłożeniu ręki czułam...Zresztą dzieci na tym etapie czują naszą dłoń, więc z reguły powinny odpukać na nasze pukanie...tak przynajmniej u mnie było w 18 tygodniu poprzedniej ciąży. Dopóki więc nie odczuję pod brzuchem,albo Dzieciątko wyraźnie mi nie odda puknięcie to ręki nie dam sobie odciąć, że to ruchy dziecka;)
 
pannacota jestem w 16tyg ciąży a ruchy czuję od jakichś 4dni. Na początku to było lekkie puknięcie,potem zaczęłam tak jak pisze takhisis kłaść rękę na brzuszku i czekać na od puknięcie i faktycznie poczułam lekki odzew od strony okruszka:tak: A teraz czuję puknięcie kilka razy dziennie,czasem są to dwa puknięcia jedno nie długo po drugim,ale od tych kilku dni mogę powiedzieć,ze z dnia na dzień czuję je coraz wyraźniej :-) Na początku fakt miałam mięszane uczucia bo myślałam,ze to coś w brzuchu mi sie miesza,ale teraz jestem pewna,ze to groszek. przy pierwszej ciąży czułam motylki na początku teraz tego nie miałam,ale już wiem,ze ten bąbelek jest bardziej ruchliwy od córki bo ona ruszyłam się raz na dość długi czas,nawet jak już byłam dość spora nie zbyt chętnie się ruszała. Natomiast to malenstwo widzę,ze od początku lubi fikać :tak:
 
Nie wiem, czy mi się wydaje, ale od niedawna coraz częściej czuję czasem takie bardzo delikatnie i ledwo wyczuwalne łaskotanie (zwłaszcza rano przed jedzeniem), jakbym miała w brzuchu motyla. :-D To nie jest na pewno odzew kiszek, bo to takie inne doznanie... Ciężko to opisać...
 
Joanna- kazda która ma już za sobą jedną lub więcej ciąż doskonale wie o czym piszesz- a reszta niedługo się przekona...mały motylek w brzuszku:)
 
A ja jak leże na plecach to niby coś czuje ale nie wiem czy to jelita czy dzieciaczki... Wiem jedno. Ostatnio pisałam o małej górce z boku brzuszka tak w dole i lekarka potwierdziła ze mogło być to malenstwo zlwaszcza ze było to po stronie tej większej księżniczki ;)
 
nnatalie no ja też coś takiego mam jak piszesz, zwłaszcza jak leżę, ale nie wiem czy to to, bo Ty jesteś ode mnie szczuplejsza, masz dwa bąble z czego Twoja mniejsza córunia jest wielkości mojego Pisklaka. Hmmm.....
 
reklama
Ja bąbla czuje już od jakiegoś czasu. Dość szybko, ale dokładnie tak samo było z moją córcią więc wiem, że to na 100% było to. Tylko, że to takie delikatne smyranie, ale od trzech dni czuje łobuza po prawej stronie. Trudno to opisać, ale wiem, że to bąbelek :-).
 
Do góry