reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze ruchy okruszka :D

reklama
Ja mimo że mam termin na sam początek października, to jestem najdalej z Was, i nie czuję ruchów tak jak opisujecie. Ok. 13-14 tygodnia czułam bulgotanie, jakby rybki pływały w brzuchu, później już nie umiałam określić czy to jelita czy dzidziuś. Przez to zaczełam się martwić, ale u lekarza gdy zobaczyłam jak synuś szaleje na usg, rusza sie na ekranie a ja nie czułam tego, troszkę się uspokoiłam. Czekam teraz na wyraźne kopnięcie czy coś w tym stylu. Mąż ostatnio stwierdził, jak trzymał rękę na moim brzuchu że poczuł kilka razy, tak jakby stuknięcie 2-3 razy. Ja nie poczułam :( Chyba za bardzo tego oczekuję ...
 
Nie ma co się martwić na zapas, jeszcze chwilka i już wszystkie będą mogły się pochwalić ruchami.
Mój mąż zawsze się naśmiewał, że jak się zacznie to będzie kopniak w nerkę, flaki i to tak, że mi się wszystkiego odechce. A ja mu się odgryzałam, że jak mnie kopnie w żołądek to mam nadzieję, że będą blisko niego żeby cała zawartość żołądka poleciała w jego stronę :-p
 
No i chyba .. chyba Ktosiek mnie dziś kopnął, a nie mam pewności, bo automat chodził, mała coś chciała, telewizor na reklamach lekko się wydarł i szczerze mówiąc nie mam 100% pewności :-(.
 
W pierwszej ciazy czulam ruchy baaardzo pozno, bo ok 20-21 tygodnia, albo tak pozno sie zorientowalal ze to juz to:rofl2: Teraz z kolei czulam baaardzo wczesnie, ale dobrze tez wiedzialam co mam czuc:tak:

Idac tropem mamy Koreczka T powinien byc przenoszony, a jest wczesniakiem. Z kolei drugie tez powinno byc wczesniakiem. Nie dziekuje:no:
 
to i ja się dopiszę... pierwsze 3 puknięcia w brzuszku poczułam w Wielką Sobotę jak leżałam. Były to puknięcia w samym podbrzuszu więc wiedziałam,że to nie jelita. Takie same puknięcia czułam w pierwszej ciąży w 17tc a teraz w okolicach 13tc. Później długo długo nic a tak od tygodnia czuję raczej codziennie. 2x jak się obudziłam miałam po boku kuleczkę która delikatnie uciekła i raz widziałam delikatnie przesuwający się brzuszek :)

Dziewczyny spokojnie na ruchy jest czas jeszcze u nas :) jedne czują szybciej a drugie później,ale zaraz wszystkie tego doświadczymy :)

co do porodu to ja poczułam w pierwszej ciązy ruchy 1 września (wyczuwalne kopniaki dla ręki tatusia) a urodziłam w połowie lutego czyli 5 i pół miesiąca :)
 
moja fasolke zaczełam czuc jakoś w 14 tyg zaczelo sie od bulgotania teraz to niezle juz wyraznie kopie moze dlatego ze jestem dosc szczupła. :-)
 
ja poczułam pierwszy ruch wczoraj w nocy :)delikatne dotknięcia od wewnątrz..nie można tego z niczym innym pomylić..
 
reklama
Do góry