reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze ruchy okruszka :D

ja czuje codziennie ruchy, najczęściej po posiłku i wieczorem :)
a wczoraj dostałam dwa mocne kopniaki az sama byłam w szoku ;] zapowiada się tak samo ruchliwe dziecko jak moja córka :p pamiętam ze z córka w 21tc to brzuch skakał jak piłka :D
 
reklama
dzisiaj pierwszy raz m. poczul jak malentas fika w brzuszku, wczesniej jak przylozyl reke to byl spokuj, jak sie patrzy:tak: dzidzia udawala, ze strasznie grzeczna jest tak przed tatusiem, a dzisiaj pokazala na co ja stac m. szczesliwy jakby mu kto w kieszonke narobil:szok:
 
Nie wiem, czy mi się zdaje, czy ostatnio czuję - lecz jeszcze bardzo nieregularnie i rzadko - lekkie kopnięcia? Coś jakby "bum" albo "bum, bum" i potem długa cisza. Raz trzymałam rano rękę na brzuchu i jakby leciutko podskoczyła. Ale czy to właśnie "to"? Czy nie za wcześnie? To moja pierwsza ciąża, nie wiem, co o tym sądzić... Nie mam niestety porównania. :-)
 
ja w pierwszej ciąży poczułam ok 16/17 tc .. teraz 15/16 i z dnia na dzień są coraz bardziej odczuwalne i regularne :D
 
U mnie ruchy sie pojawiaja codziennie- ale bardzo nieregularnie i zazwyczja trwa to ulamkii sekund- kopaniem bym tego nie nazwla- najbardziej to podbne do pękających banieczek mydlanych:p takie pik pik pik i cisza- to strasznie charakterystyczne jest- nie podobne ani do wzdec , ani skretow jelita, burczeniaw brzuchu itp. aczkolwiek poki co jest to naprawde baaaaaaaaaardzo subtelne i mysle ze gdyby to byla moja pierwsza ciaza niewychwycialbym tego- a ze jest druga i znam juz to uczucie wiec wiem ze to to :)
 
U mnie tak samo jak u die...przy pierwszej ciąży nie wpadłabym na to, że to faktycznie Młode się rusza. Aczkolwiek dostałam już trzy takie wyraźniejsze puknięcia. A tak poza tym to też charakterystyczne pękanie baniek:)
 
Właśnie to samo miałam pisać, że poczułam takie Puk jakby bańka pod skórą pękła. Rzadko to odczuwam i jest to moja pierwsza ciąża, więc pewności nie mam. Jutro mam wizytę to podpytam lekarki co i jak. Czasami mam uczucie jakby mnie coś gniotło w dole brzucha, albo rozpychało się, ale to przez jakieś 30 sekund i spokój.
 
U mnie ruchy są czasami bardziej czyje czasem mniej. Mój jak do tej pory czuł, ale jak to nazywa bączki, a nie kopniaki.Taki porządny kopniak dostałam raz i aż powiedziałam AŁA :-).
Niestety są strasznie nieregularne w dzień, a wieczorami to są zawsze.

Sony mój mały też czasami tak jakby się rozpycha.
 
o jesooo ale mam zazdroszczę tych ruchów, już nie mogę doczekać się swoich :szok::-D a ponoć jak dziecko więcej w nocy się rusza w brzuszku to oznacza że po urodzeniu nadal tak ma i nie chce wtedy spać ;) ale nie wiem na ile to prawda :)
 
reklama
Moja pociecha tanczy rock&rolla jak wypije sok pomaranczowy albo czekolade :) i zawsze rano i na wieczor jak sie kladziemy. Super uczucie, ktore sie nasila z tygodnia na tydzien. Poza tym mamy domowy aparat do sluchania serducha (doppler) i jak fika to fajnie slychac jak fikolki robi :))
 
Do góry