reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pierwsze słowa..

Dołączył(a)
7 Sierpień 2007
Postów
2
moje dziecko pierwsze słowo jakie powiedziało to nie "mama" ale "baba" co mnie złości ponieważ myślę że to słowo nauczyła go opiekunka. Prosze o poradę jak , oprócz częstego powtarzania słowa " mama " przy dziecku można go nauczyć aby mówiło mama. Mój synek skończył 8 miesięcy. Jakie macie doświadczenia w tej sprawie?
 
reklama
hehehehe....
Olo powiedział pierwsze dzia dek, dziadzia a teraz tata wczoraj powiedział kupa a mama jeszcze nie:rofl2:
ja myśle, że to nie opiekunka tylko Twoje dzieciątko samo sobie te literki tak zestawiło:tak:
 
Moj synek tez czasem mowi baba lub mama,ale raczej nieswiadomie.Jest jeszcze za wczesnie na mowienie.Poczekaj pare miesiecy.Moja mama urodzila czworo dzieci i mowila,ze kazde jako pierwsze slowo powiedzialo baba,wiec chyba niepotrzebnie sie denerwujesz:-).
 
dziękuję wam za odpowiedź, naprawdę lepiej się poczułam :-)
widocznie tak już jest, ale to moje pierwsze dziecko i nie wiedziałam czy przypadkiem opiekunka nie powtarza cały czas małemu baba, albo może ja przez to ze pracuję mało czasu spędzam z dzieckiem i miałam wyrzuty sumienia.
w którym miesiącu życia wasze dziecko powiedziało mama?
 
mój uparcie wielbi dziadzie i tatatatat i mama jeszcze nie usłyszałam:nerd:

przypuszczam co poczułaś ale Malutkie z czasem powie mama i napewno bedzie to jeden z piękniejszych dni w Waszym życiu

pozdrawiamy
 
Kuba pierwsze słowo to było tata :-D:rofl2:
A mama powiedział świadomie pierwszy raz....w marcu tego roku :-D czyli jak miał rok i 3 miesiące :-D
 
Moja córcia najpierw też mówiła baba i tata mimo że jestem z nia non stop i ciągle jej powtarzałam mama to mama tamto....a ona i tak swoje!W tym wieku chyba nie da sie dziecka nauczyć danego słowa,ale za to jak już zaczęła mówić mama to gada na okrągło,a o tacie zapomina;-)Za 3 tyg.kończy roczek i myślę że mówi mama coraz bardziej świadomie np. gdy wychodzę z pokoju,lub mnie nie ma, albo gdy coś chce.....tak czy inaczej woła coraz częściej.
 
pierwszym słowem mojej córy było tata.i jak narazie ostatnim:happy2:a czy jest to słowo swiadomy? wydaje mi się że tak.ma z tatą swoją ulubioną zabawe.i jak tylko chce się w nią bawić woła tata prrr,plując do okoła.jak słyszy głos taty przez telefon też woła tata tata prrr...:-D poza tym ostatnio coś jej się porobiło i świata poza tatą nie widzi.mama odeszła w odstawkę.
 
u mnie pierwszy raz powiedziala "ma-ma" i bylo to w lutym (28.02.2006) czyli jak miala ok 5 miesiecy i od tamtej pory gada mama jak szalona. Poza tym mowi tata,baba. Raz powiedziala Oliwka (swoje imie). Jak bylismy u dziadkow mojego meza(bylo to dwa tygodnie temu) i pierwszy raz zobaczyla kure to sama z siebie powiedziala "ko-ko":szok:.
Teraz mowi na smoczka "gich". Jak wola "gich" to znaczy ze chce smoczka :-D
A poza tym wola "a-kuku"
 
reklama
moje dziecko pierwsze słowo jakie powiedziało to nie "mama" ale "baba" co mnie złości ponieważ myślę że to słowo nauczyła go opiekunka. Prosze o poradę jak , oprócz częstego powtarzania słowa " mama " przy dziecku można go nauczyć aby mówiło mama. Mój synek skończył 8 miesięcy. Jakie macie doświadczenia w tej sprawie?
 
Do góry