reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Plamienie , upławy ?

Klaudeczka94

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Styczeń 2022
Postów
2 705
Cześć dziewczyny 😊mam pytanie do tych dziewczyn , które plamily w ciąży . Ja miałam takie brazowe plamienia , po czym zgłosiłam się do ginekologa i przepisał mi duphaston 3x1 i luteinę 2x1 , biorę ją od soboty. Plamienia , a raczej są to upławy zabarwione na brązowo ( widzę tez że są tam takie jakby pozostałości tej luteiny bo biorę dopochwowo ), nadal występują ? Jak to było u Was ? Długo te plamienia trwały ? Ile po wdrożeniu leków one jeszcze się pojawiały ?
 
reklama
Nie chcę Cię straszyć ale u mnie się zaczęło właśnie 5/6 tydzień plamienia, niestety zwiastowały one ciążę pozamaciczną(ratowali mi życie bo jajowód pękł i miałam wylew krwi do otrzewnej) ! Też miałam przepisane to samo co Ty i nie przeszło wcale a wcale. Może być też tak,że masz za niski progesteron . Ale nie LEKCEWAŻ tego bo jeśli to CP - to ciążą będzie rozwijała się w jajowodzie i może pęknąć a za tym idzie strata życia lub go ratowanie na czas. Powiedz mi boli Cię coś ? Barki,nogi, ból po jednej stronie ?
 
Nie chcę Cię straszyć ale u mnie się zaczęło właśnie 5/6 tydzień plamienia, niestety zwiastowały one ciążę pozamaciczną(ratowali mi życie bo jajowód pękł i miałam wylew krwi do otrzewnej) ! Też miałam przepisane to samo co Ty i nie przeszło wcale a wcale. Może być też tak,że masz za niski progesteron . Ale nie LEKCEWAŻ tego bo jeśli to CP - to ciążą będzie rozwijała się w jajowodzie i może pęknąć a za tym idzie strata życia lub go ratowanie na czas. Powiedz mi boli Cię coś ? Barki,nogi, ból po jednej
Lekarz robił mi usg i pęcherzyk jest prawidłowo „usadowiony”. Na początku jak się dowiedziałam o ciąży , czyli gdzieś w terminie @ przez kilka dni bolały mnie piersi i miałam mdłości , teraz tez objawy zaniknęły.
 
sorki za wklejke tutaj zedytowałam ;) . Ja niby też miałam pęcherzyk w dobrym miejscu ... Nagle znalazł się w jajowodzie. Na prawdę nie życzę Ci tego, oczywiście życzę Ci z całego serca wewnątrzmacicznej, dobrze się rozwijającej. Dla świętego spokoju sprawdź progesteron i idź do innego lekarza niech 2 lekarz wyda Ci opinie :)
 
Ostatnia edycja:
Pierwsza ciąża skończyła się w 11tc ( w 7tc był zarodek z echem serca). Plamienia miałam od 5tc.
Druga ciąża - plamienia od 5/6tc do 16tc
Trzecia ciąża - plamienia od 6tc do 14tc

W pierwszej duphaston brałam od 5tc, a w dwóch pozostałych od testu.
 
U mnie brazowe plamienia oznaczały CP
Nie brałam lekow na podtrzymanie ponieważ progesteron długo miałam dobry
 
U mnie plamienie było początkiem konca ,ale w ciąży donoszonej mialam 2 razy jednorazowe plamienie i wszystko zakończyło się ok , jeśli nadal będziesz plamic warto ,to skontrolować
 
reklama
Pierwsza ciąża skończyła się w 11tc ( w 7tc był zarodek z echem serca). Plamienia miałam od 5tc.
Druga ciąża - plamienia od 5/6tc do 16tc
Trzecia ciąża - plamienia od 6tc do 14tc

W pierwszej duphaston brałam od 5tc, a w dwóch pozostałych od testu.
Czy Twoje dwie pozostałe ciąże były donoszone ? Jeśli mogę oczywiście zapytać
 
Do góry