reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Plan jedzeniowy dla maluszka,dajcie swoje rady

niuniamilan

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
12 Sierpień 2008
Postów
124
Miasto
londyn
Mam pytanko,chcialabym zebyscie opisaly mi co i o ktorej godz jedza wasze dzieciaczki,bo ja bede niedlugo wprowadzac pokarmy i chcialabym ustalic taki plan zywieniowy tylko nie wiem czy najpierw obiadek,potem deserek czy jak i kiedy kaszka,napiszcie jak wy dajecie i oktorej godz jedzonko swoim pociechom,moze pomoze mi to w ustaleniu takiego planu
 
reklama
zacznij na poczatek od posiłkow jednoskładnikowych. Wprowadzaj pojedyńczo i w małej ilości. Zacznij od marcheweczki, ja dawałam 1 łyżeczkę na początek i zwiększałam jej ilość.
Z owoców zacznijcie od jabłuszka.
Obserwuj dziecko i jesli jest wszystko ok, rozszerzaj diete o kolejne warzywka i owoce.
Kleik ryżowy bezpośrednio do mleczka.
 
My od niedawna wprowadzamy cos innego niz cycuch. Na poczatku tak jak radzi Marta. Po lyzeczce marchewki. Potem byly brokuly, a potem marchewka z brokulami. Zawsze dawalam cycucha po takich probach. Zreszta robie to do tej pory jak cos nowego probujemy. Zaczynalismy od pory obiadowej, czyli po spaniu poludniowym miedzy 11 a 13. Zeby przyzwyczaic Tosia juz do salych por obiadowych. A potem miedzy 9 a 10 kaszka Sinlac, to takie porzadne sniadanie, po porannym cycu. I mniej wiecej o 17.30 znow Sinlac o 18.00 kapiel do lóżka i cyc. I chodzbym n ie wiem ile kaszki dala i tak nie przespi calej nocy. Gora do 22.00 he hehehe. Teraz Tosiu skonczyl pol roku i jako tako przez miesiac wypracowalismy sobie pory jedzenia. Mysle, ze to tez duzo zalezy od dziecka i tego o jakich porach byly karmienia i co ile. Tosiu nawet w 5 miesiacu nie odpuszczal i ciagnakl cyca co 2, 3 godziny, Dluzsze przerwy na spacerze. Dlatego dosc ciezko szlo ustalenie por jedzenia. Teraz jest juz latwiej, chociaz i tak zalezy od tego jak dlugo rano spi.
 
Jak narazie przez kilka dni ustalil mi sie taki program,o 9 rano mleczko,o 12 mleczko i ok 13 obiadek z soczkiem lub herbatka,o 15 mleczko,o 17 jakis owoc jabluszko np,o18 mleczko i o 21 kaszka na sen,potem niunio budzi sie o 4,30 na mleczko i potem 9 i tak wkolko,czy to dobrze?dodam ze mleczke je ok 120 czasem 100,wieczorem z kaszka 180,a jedzonka ok 5 6 lyz,czy uwazacie ze to dobrze,jakies rad na przyszlosc
 
ja na początku nowych dań dawałam tylko jedna rzecz jak nie było problemów wprowadzałam nową aż do chwili kiedy mogłam juz wszystko połączyć. Jak to piszą w "mądrych" gazetach:-D nalezy dziecku nowy produkt dawać przez tydzień żeby sprawdzić jak reaguje po jednym czy dwóch razach może nie objawić sie alergia lub nietolerancja a wprowadzając więcej niż jeden nowy produkt od razu nie wiemy co tak naprawde powoduje problem. potem jak Kuba juz był wiekszy skracałam czas wprowadzenia do 3 dni.
ostatnio przeczytałam że seler i pietruszka moga wywoływac silne alergie i nalezy tez z nimi poczekać coż co chwila to cos innego wymyślają
możesz wspomóc sie tabelami

NOWE ZALECENIA
 
Ostatnia edycja:
mnie się wydaje, ze to ty decydujesz o planie posiłków dziecka, bo to podwaliny pod jego przyszłe nawyki jedzeniowe. Jeśli sama jesz obiad o 13, to wprowadzaj wtedy maleństwu "obiad", ale nie zamiast karmienia lub butelki na początku tylko uzupełniająco, bo przecież dziecko się tymi dwoma czy trzema łyżeczkami nie naje. Z czasem możesz zastąpic posiłek mleczny obiadem lub deserem albo kaszką.
 
NO ja obiad jem jak wroci moj maz z pracy a to jest ok 7 czasmi,wiec to odpada,tylko nie wiem jak to podawac ile i z czym,wogole jeszcze nikt tak naprawde nie zrozumial w czym problem,ja wiem ze kazdy ma inne pory i wogole ale tylko dla przykladu chcialaby wiedziec co z czym sie je,i czy te kilka lyzeczek podawac z mleczkiem?czy poprostu mleczko swoja droga co 3 godz a obiadek i deserek swoja droga,tylko czy on nie bedzie najedzony jak po godz mleczka dam mu obiadek i znowu potem za godz mleczko......kurcze no nie wiem
Chialabym wiedziec rowniez ile podaje sie dziecku w jakim miesiacu i co jaki produkt podawalyscie?a nastepnie jak wygladalo przechodzenie na sam obiadek bez mleczka i kiedy,czy dawalyscie tez sniadanko zamiast mleczka i iedy,wszystko co byloby pomocne
 
reklama
tak jak napisała rapunzel na początku podawaj najpierw kilka łyżeczek obiadku odpowiedniego do wielku uzupełn ij to mlekiem dziecko raz zje 1 łyżeczkę a raz 10 nigdy nie wiesz szczegłonie na początku. sama musisz zauważyć po jakim znowu czasie mały będzie głodny byc może zmienia sie godziny karmienia przesuną się trochę. Każde dziecko je inaczej moj syn ma prawie rok a je ranpo tylko 150 ml mleka tyle samo co "niby" powinno jeść 7 miesięczne dziecko na obiad zjada czasami dwie miski rosołu z maaronem do tego udko kurczaka z marchewką i ziemniakami a czasami nie mogę mu wcisnąć łyżeczki obiadku.

zamim mały będzie jadł sam obiadek bez mleka minie troche czasu w dalszym ciągu powinien jeść mleko 5 razy dziennie a nawet więcej to podstawa jego żywienia a obiadki deserki to narazie uzupełnienie. Z każdym dfniem zwiększaj lośc obiadku a jak zauważysz że sie nim najada nie podawaj mleka . Może bć tak że zanim dziecko sie przyzwyczai do nowego żywienia po obiadku za godzine czy dwie będzie głodne znowu podaj wtedy mleko.

co do śniadania to masz jeszcze kilka miesięcy zanim zacznie tak jeść. Dzieci nawet po 1 roku życia na 1 śniadanie powinny dostać coś z mleka lub samo mleko dopiero na 2 śniadanie jedzą kanapkę czy serek czy coś tam innego co przygotujesz ale najpierw musi mieć zeby i nauczyć sie gryść i żuć . Mój syn do 9 miesiąca na drugie śniadanie jadł kaszę manną z owocami i z mlekiem modyfikowanym czyli tak naprawdę tez mleko :-D

sama musisz obserwowac swoje dziecko zobaczyć colubi czego nie lubi nie jest reguło że wszystkie dzieci tyle samo jedzą czy to samo lubią

tu masz przykładowy jadłospis dziecka po ukończeniu 4 miesięcy
BoboVita - Zawsze z Tobą, Mamo!
 
Do góry