reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płaska główka u niemowlaka

Anonimowa19

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Styczeń 2017
Postów
2 512
Czy spotkala sie, ktoras z was z tym, ze lekko splaszczona glowka sama odzyskala swoj ksztalt? Nasz pediatra twierdzi, ze samo sie wyrowna, ale jakos nie jestem przekonana i stad moje pytanie.

qb3c2n0ab37cjm29.png
 
reklama
Najprawdopodobniej się wyrówna, dzieci są miękkie ale myślę, że warto kłaść dzieciaczka w różnych pozycjach-na boczku raz jednym, raz drugim, na brzuszku by nie obciążać główki z tyłu. Tak nas uczono kiedyś.
 
Powinna wyrównać się sama natomiast kładź dziecko na jeden i drugi boczek oraz na brzuszku. Nie martw się to całkiem normalne ;) główka dziecka dopiero się kształtuje.
Pozdrawiam
 
Wyrówna się, tylko musicie starać się kłaść dziecko tak, by nie utrwalać tego spłaszczenia. Kladź dziecko jak najwięcej w różnych pozycjach, by głowa była jednakowo uciskana. Dwie siostrzenice mojego męża miały tą samą "przypadłość" i u żadnej nie ma po tym śladu.

Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dzięki, pocieszylyscie mnie :) Kupilam mu posuszke head care, ale lezy na niej tylko w dzien, bo w nocy nie ma bata zeby na niej zasnal, wiec po prostu staram sie go klasc na druga strone. Chyba nie jest az tak tragicznie

qb3c2n0ab37cjm29.png
 
Ostatnia edycja:
U nas sie pieknie wyrownala, ale tez dbalam o to by klasc naprzemiennie na bokach.teraz synek ma ladna glowke.Nie martw sie (chociaz tez sie martwilam :-) bedzie ok
 
Kochana, na tym zdjęciu, to nawet nie zauważam jakiegokolwiek spłaszczenia :) Więc pewnie wcale nie jest duże i na pewno uda się je wyrównać :)
 
@Anja90 na żywo faktycznie bardziej to widac, teraz zrobilismy przemeblowanie nawet zeby maly mial glowke na drugiej stronie jesli chce byc buzka do nas, mam nadzieje, ze sie wyrowna, pocieszylyscie mnie [emoji4] Dopoki czlowiek nie ma wlasnych dzieci to nawet sobie nie zdaje sprawy ile to zachodu ze wszystkimi takimi niby pierdołami [emoji1]

qb3c2n0ab37cjm29.png
 
reklama
Do góry