reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płeć dziecka

Paula7729

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
5 Sierpień 2022
Postów
31
Witam, dzisiaj bylam na USG dopochwowym końcówka 12 tyg. Pani doktor powiedziala ze to chłopiec bo tak długa kość ogonowa nie moze byc. Powiedziala to bez żadnego zawahania co mnie troche zdziwiło bo z tego co czytam to niekotrzy lekarze nie sa pewni płci nawet w 17-20 tyg. W załączniku zdjecia USG. Co o tym sądzicie?
 

Załączniki

  • received_3325337927709573.jpeg
    received_3325337927709573.jpeg
    77,8 KB · Wyświetleń: 192
reklama
U mnie na USG prenatalnym też było coś między nogami (i się potwierdziło, ale robiłam Nifty) i lekarz od razu powiedział, że na 100% nie powie, że na ten moment jest to w kierunku chłopca, ale równie dobrze na połówkowych może być dziewczynka. Wiec ja bym na potwierdzenie mimo wszystko czekała do połówkowych.
 
Ja wiedziałam o płci już w 12 tc. Dlatego, że młody rozłożył nogi i było wszystko widac jak na dłoni. Uważam ze ile lekarzy tyle opinii. ;)
 
Na tym etapie wyrostek plciowy i u dziewczynki i u chlopca wyglada b.podobnie. Kazda z plci ma takie sterczace cos pomiedzy nogami. Jesli lekarz zlapie odpowiedni kat przy zdjeciu to jest w stanie na podstawie ulozenia tego wyrostka oznaczyc plec. Nie jestem pewna, czy to jest odpowiednie ujecie do okreslenia plci, ale jak dla mnie to moze byc dziewczynka na podstawie ulozenia wyrostka. U chlopcow jest skierowany bardziej do gory.
 
U nas też już na pierwszych prenatalnych lekarz określił płeć. Jak na razie nie zmienił zdania, a zaraz rodzę :D
Ale mam koleżankę gdzie lekarka nawet w 18tc nie jest przekonana co widzi. Myślę, że to zależy od wprawnego lekarza.
 
Do góry