reklama

Plecy wklęsłe - ciągły ból

Temat na forum 'Porady fizjoterapeutki' rozpoczęty przez Karolinaaaaaa, 10 Marzec 2014.

1. Karolinaaaaaa

Karolinaaaaaa Początkująca w BB

Moja sześciolatka od jakiegoś czasu coraz bardziej skarży się na bóle pleców. Plecy są coraz bardziej zdeformowane, a dotychczasowe działania niewiele dają. niby chodzimy do rehabilitanta w Poznaniu - dojeżdżamy kilka razy w tygodniu - ale nie widzę efektów. Rehabilitacja trwa już kilka tygodni, a widzę, że moje dziecko jak cierpiało, tak cierpi. co robić? macie może kontakt do jakiegoś sprawdzonego lekarza albo rehabilitanta?

2. Annaa1976

Annaa1976 Początkująca w BB

a co na to lekarz?

3. reklama
  4. Karolinaaaaaa

Karolinaaaaaa Początkująca w BB

Mam się rozejrzeć za rehabilitantem. Podał mi kilka namiarów, ale nie stać mnie tak kosztowne zabiegi. Na państwowe leczenie musiałabym dlugo czekać, a nie mam na to czasu.

5. Annaa1976

Annaa1976 Początkująca w BB

większość zdziera, ale czego się nie zrobi dla dobra własnego dziecka. ja dostałam rehabilitantkę z polecenia (mieszkam w okolicach Poznania, ale z tego co wiem obsługuje Poznań i okolice) - p. Paulinę Budzińską 723 941 316. Ceny nie są wygórowane. Mam jeszcze kontakt do dobrego rehabilitanta z Młp. i Mazowsza od koleżanek, więc jakby co to na priv.

6. Maria Piasecka

Maria Piasecka fizjoterapeutka

Ważna jest dokładna, celowana diagnostyka - jeśli rehabilitant działa w ciemno, dając tylko ogólne ćwiczenia, to może nie tylko nie pomóc, ale i zaszkodzić. Warto przynajmniej na początku poświęcić w miarę możliwości pewne fundusze na dobrych specjalistów, którzy postawią diagnozę, opiszą problem i przedstawią plan terapii. Jest to inwestycja w zdrowie i jakość życia dziecka. Jeśli wada kręgosłupa jest postępująca to bardzo ważne jest szybkie i celowane działanie - nie można tego zaniedbać, ponieważ problem może się pogłębiać. Niestety w Poznaniu nie nie znam specjalistów, ale warto popytać, poszukać opinii i udać się zarówno do ortopedy, jak i dobrego fizjoterapeuty specjalizującego się w wadach postawy, może skoliozach - oni powinni mieć dobre rozeznanie, pokierować dalej procesem terapii.

Poleć forum