reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płyn w zatoce douglasa

Dołączył(a)
27 Maj 2021
Postów
11
Cześć kochane kobitki!
Jestem tutaj zupełnie nowa. Po raz pierwszy na forum. Moja pierwsza ciąża więc proszę o troszkę zrozumienia i porady. Otóż staralismy się z narzeczonym o małego szkraba. Udało się w pon 24.05 wyszła druga kreska od razu. Cykle mam przeważnie 28 dniowe. 12.05 byłam na kontroli u lekarza i powiedział, że pwulacja była z lewega jajnika. No i faktycznie udało, byłam w pon na badaniu u gina po leki na zakrzepice, ponieważ choruje na Toczeń i będę miała ciąże kłutą. Na usg nie było widać zarodka, tylko płyn w zatoce Douglasa 3mm. Lekarz daje dwie opcje albo ciąża pozamaciczna albo jeszcze został płyn z owulacji. Bete z wt mam 147. Dzisiaj powtarzam,zobaczymy jaki wynik. Dziewczyny czy któraś z was miała podobnie z tym płynem i wszystko było ok? Troszkę się stresuje...
 
reklama
Na tak wczesnym etapie lekarz nic nie zobaczy. Dopiero od wartości 1000-1500 widać pęcherzyk. Więc cierpliwości i umów się na kolejną wizytę za dwa tygodnie.
 
Wizytę kontrolna lekarz wyznaczył na przyszły tydzień we wtorek. Kazał zrobić betę i jeśli będzie rosła to wszystko ok. Martwi mnie najbardziej ten płyn...
 
Wizytę kontrolna lekarz wyznaczył na przyszły tydzień we wtorek. Kazał zrobić betę i jeśli będzie rosła to wszystko ok. Martwi mnie najbardziej ten płyn...
Mi niestety płyn w zatoce douglasa przepowiedział ciąże pozamaciczna . Ciąża byla wczesna Betę miałam 900 - nie widzieli jej dobrze ale po obserwacji i kontroli bety potwierdziła się cp w lewym jajowodzie . Przy cp pojawiają się tez co jakiś czas bardzo mocne bóle po jednej albo drugiej stronie i bardzo czesto występuje tez krwawienie . Najważniejsze teraz żebyś kontrolowała Betę 💪 u mnie pierwsza wynosiła 300, potem 600 potem 900 wiec tu już przyrost był niski . W szpitalu już rosła o minimalne wartości . Chociaż znam dziewczyny którym rosła prawidłowo Beta do dużych wartości a czekały na wizytę dopiero do 7 tyg i czesto kończyło się operacja , pęknięciem jajowodu itd . Najważniejsze teraz w twoim wypadku do kontrola ! 3 mam kciuki i Powodzonka 💪✊🏻✊🏻✊🏻
 
Dziękuję bardzo kochana! Ciągle wierzę, że wszystko będzie ok... Troszkę się denerwuje jaki właśnie będzie przyrost. Oczywiście dam znać co i jak dzisiaj. Napiszę wynik bety. Na razie żadnych krwawień u mnie nie ma
 
Ja z kolei pierwszy raz dowiedziałam się że mam płyn w zatoce douglasa, nigdy wcześniej tego nie było, okazało się że jestem w ciąży i ciaza jak na razie rozwija się prawidłowo więc nie ma reguły. A ciążę pozamaciczna też przeszlam i płynu wtedy nie było.
 
A kiedy kochana zobaczyłaś zarodek na usg?
Ja ? Teraz serduszko było dokładnie w 5+5 wg ostatniej miesiączki. Obecnie jestem w 9tc. Ciążę pozamaciczna przeszłam dokładnie rok temu.
Także ten płyn nie musi znaczyć nic złego.
Daj koniecznie znać jak przyrost.
 
Oczywiście dam znać. Lekarz mówił, że musi być dwukrotny aby wykluczyć ciąże pozamaciczną. Przepraszam, że zapytam, czy miałaś może jakies objawy przy ciąży pozamacicznej?
 
reklama
Oczywiście dam znać. Lekarz mówił, że musi być dwukrotny aby wykluczyć ciąże pozamaciczną. Przepraszam, że zapytam, czy miałaś może jakies objawy przy ciąży pozamacicznej?
U mnie to w ogóle pomieszanie z poplątaniem wtedy było ponieważ dostałam krwawienia w terminie miesiączki i nawet nie przyszło mi do głowy że mogę być w ciąży. Po dwóch tygodniach dostałam brązowych plamien i wtedy zrobiłam test, był pozytywny. Pierwsze USG nie wykryło ciąży dopiero przy kolejnym znalazła się w jajowodzie i to jajowód już krwawił. Miałam lekkie bóle brzucha właśnie po tej stronie.
Co do bety to pierwsza wynosiła 425 (był to mniej więcej 6tc) a potem zaczęła spadać więc u mnie oczyściło się samo i jajowod mam zachowany.
 
Do góry