reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PNEUMOKOKI

reklama
Aga, ja sie kontaktowalam z moim szpitalem i jednak nie dam tej szczepionki. Maz tez sprawdzal w necie- zdarzaja sie komplikacje i jednak radza zeby dawac tylko dzieciom z grupy ryzyka, czyli tym ktore czesto maja jakies infekcje. Wiec sie wstrzymam, natomiast biore szczepionke te 6 w jednym i zel do znieczulenia zeby mala zastrzyk nie bolal.
 
moja pediatra uważa że to nabijanie kasy fimie farmaceutycznej - nie ma potrzeby szczepić...

ja nie szczepię...
 
ja miałam chyba 5 w 1 (125zł)krztusiec, tężec, błonica, polio... influenza,+ państwowa żółtaczka - 2 kłucia

w zadnej z tych nie ma pneumokoki....

polio jest szczepionka zalecana , pozostałe sa obowiązkowe i sa wersje bezpłatne -  4 kłucia
 
azik pisze:
ja miałam chyba 5 w 1 (125zł)krztusiec, tężec, błonica, polio... influenza,+ państwowa żółtaczka - 2 kłucia

w zadnej z tych nie ma pneumokoki....

polio jest szczepionka zalecana , pozostałe sa obowiązkowe i sa wersje  bezpłatne -  4 kłucia

Azik- a nie influenza jest zalecana? Wydaje mi się, że Polio zawsze była obowiązkowa.

A za jakimi szczepionkami jesteście? Zwykłymi czy skojarzonymi?
 
Wczoraj szczepiłam Patrycję szczepionką 6w1. Nie będę patrzeć jak ona cierpi, już przy jednym zastrzyku nieźle się naciepriała ;)
 
ja szczepiłam 6 w 1 płaciłam 120 zł mały troszkę zakwilił ale po 30 sek przestał twardziel ;D
 
mokkate pisze:
azik pisze:
ja miałam chyba 5 w 1 (125zł)krztusiec, tężec, błonica, polio... influenza,+ państwowa żółtaczka - 2 kłucia

w zadnej z tych nie ma pneumokoki....

polio jest szczepionka zalecana , pozostałe sa obowiązkowe i sa wersje  bezpłatne -  4 kłucia

Azik- a nie influenza jest zalecana? Wydaje mi się, że Polio zawsze była obowiązkowa.

A za jakimi szczepionkami jesteście? Zwykłymi czy skojarzonymi?

masz racje - influenza jest zalecana... "przejęzyczyłam się"
 
reklama
A Krzymek dostał acecularną 3w1 (DTPa) + WZW B, bez polio - takie dostalismy skierowanie od neurologa i tą 3w1 mielismy bezpłatnie - 2 ukłucia
 
Do góry