reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pneumokoki

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
chciałam też dodać, ze jest to nowa szczepionka i nie wiemy jeszcze wszystkiego na jej temat. Za kila(naście) lat moze się okazać, że jest wiele ubocznych skutków któe wyjdą na jaw po dłuższym czasie.
 
reklama
juz to kiedys mowilam ale powiem jeszcze raz- za dzieciaka bylam szczepiona na ospe - powinnam miec po niej lagodniejszy przebieg,a tu pupa zbita,ospe mialam 3 razy - podobno mozna miec raz- a do tego chrosta na chroscie,takze pewnie to zalezy od szczepionki i organizmu,wiec ja kuby nie zaszczepie na pneumokoki. za rok sie okaze ze jest 10innych szczepow wirusa ktore ewoulowaly , i z moim szcxzesciem zachorowal by na ten inny szczep. a dwa ze skad siano na to wszystko brac..

moim zdaniem,gdyby top bylo tak niebezpieczne i smiertelne jak mowia,to bylo by obowiazkowe,albo chociaz refundowane..
a tak co? biznes i zerowanie na naszych matczynych uczuciach.
 
czy któraś z Was dotarła do statystyk mówiących o mniejszej zachorowalności odkąd jest wprowadzona szczepionka???
 
ja na pneumo szczepie
tu sa refundowane i w zalecanym kalendarzu szczepien
Jas juz dostal dwie dawki, teraz czeka nas ostatnia
o pneumo nie slyszalam tyle negatywnych opinii co o rota, dlatego szczepie
 
po zastanowieniu sie mysle ze zaszczepie po skonczonym roku...w czerwcu bedzie mial 1 rok wiec moze zaszczepie okolo sierpnia/wrzesnia....W lecie zachorowalnosc spada wiec poczekam na poczatek jesieni...Nie wiem czy dobrze kombinuje...czy im starsze dziecko tym bezpieczniej?
 
Ja zaszczepiłam swoją Nadię szczepionką na pneumokoki (II dawka) 2 marca i dostała powikłań (po I dawce było wszystko ok),gorączkowała 6 dni do 40,5 stopnia,wybrała 10 zastrzyków zinacef, 2 dni po zastrzykach było ok,potem nastąpił nawrót i od 3 dni jestem z nią w szpitalu na zapalenie płuc z obturacją oskrzeli :-( 3 dawki już nie dam,aby tylko mała z tego wyszła.
 
cobra pneumokoki powoduja smiertelne choroby mimo tego nie sa refundowane...
w temacie troche sie orientuje bo moja corka majac 12dni przeszla zapalenie opon mozgowo rdzeniowych i sepse, na szcvzescie nie bylo pneumokokow w plynie mozgowo-rdzeniowych, "tylko" gronkowiec
w lecie nie spada zachorowalnosc na choroby wywolywane przez pneumokoki. w sumie tu nie ma reguly.
Moim zdaniem powinno sie refundowac te szczepionki i przede wszystkim postawic na kontrole i przestrzeganie zasad higieny w naszych szpitalach.
Moja corka zachorowala przez baby z oddzialu noworodkowego, to one zarazily mala gronkowcem i stad te choroby. ja mialam posiewy robione i u mnie gronkowca nie wyhodowoano, ze szpitala nie wychodzilysmy do domku wiec zlapac go tez nie miala...
 
cobra pneumokoki powoduja smiertelne choroby mimo tego nie sa refundowane...
w temacie troche sie orientuje bo moja corka majac 12dni przeszla zapalenie opon mozgowo rdzeniowych i sepse, na szcvzescie nie bylo pneumokokow w plynie mozgowo-rdzeniowych, "tylko" gronkowiec
w lecie nie spada zachorowalnosc na choroby wywolywane przez pneumokoki. w sumie tu nie ma reguly.
Moim zdaniem powinno sie refundowac te szczepionki i przede wszystkim postawic na kontrole i przestrzeganie zasad higieny w naszych szpitalach.
Moja corka zachorowala przez baby z oddzialu noworodkowego, to one zarazily mala gronkowcem i stad te choroby. ja mialam posiewy robione i u mnie gronkowca nie wyhodowoano, ze szpitala nie wychodzilysmy do domku wiec zlapac go tez nie miala...

wiesz,rownie dobrze moge ci podac 10innych smiertelnych chorob na ktore mozna sie zaszczepic.
zdazaja sie przypadki ze szczepionka pomoze,a innym nie.ryzyk o ityle
 
Ja zaszczepiłam swoją Nadię szczepionką na pneumokoki (II dawka) 2 marca i dostała powikłań (po I dawce było wszystko ok),gorączkowała 6 dni do 40,5 stopnia,wybrała 10 zastrzyków zinacef, 2 dni po zastrzykach było ok,potem nastąpił nawrót i od 3 dni jestem z nią w szpitalu na zapalenie płuc z obturacją oskrzeli :-( 3 dawki już nie dam,aby tylko mała z tego wyszła.

powodzenia życzę,mam nadzięję ze córeczka szybko wyzdrowieje


marta współczuję wam, co się dzieje w tych szpitalach !!!!!!!
 
reklama
cobra napewno na wiele smiertelnych chorob mozna sie zaszczepic, tu nie ma dyskusji. ale i przy nich tak jak pizesz-ryzyko jest czy akurat nasze dziecko taka szczepionka ochroni-w przypadku kazdej szczepionki tak chyba jest
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry