reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pneumokoki

Jaki cel ma państwo finansując szczepienia??? Poważnie ktoś o to zapytał???
Przecież to oczywiste...

Swoje dzieci szczepię ostrożnie i zgodnie ze swoją wiedza i przekonaniem. Na pneumo nie szczepiłam i nie zamierzam. A to, że szczepionka jest obowiązkowa nie zmienia faktu, że to rodzic decyduje choć rozumiem, że jak cos jest "obowiązkowe" to wydaje się mieć większą rangę niż inne szczepionki...
 
reklama
Poważnie się pytam jaki to ma cel. Snujesz jakąś teorię spiskową. Szkoda że nie napisałeś bo chętnie się dowiem.

Pneumokoki czy byłyby finansowane czy nie i tak bym na nie zaszczepiła. Dlatego cieszę się że nie musiałam już za nie płacić dodatkowo.
 
Jaki cel ma państwo finansując szczepienia??? Poważnie ktoś o to zapytał???
Przecież to oczywiste...

Swoje dzieci szczepię ostrożnie i zgodnie ze swoją wiedza i przekonaniem. Na pneumo nie szczepiłam i nie zamierzam. A to, że szczepionka jest obowiązkowa nie zmienia faktu, że to rodzic decyduje choć rozumiem, że jak cos jest "obowiązkowe" to wydaje się mieć większą rangę niż inne szczepionki...
Gdzie są badania dzieci nieszczwoione
Poważnie się pytam jaki to ma cel. Snujesz jakąś teorię spiskową. Szkoda że nie napisałeś bo chętnie się dowiem.

Pneumokoki czy byłyby finansowane czy nie i tak bym na nie zaszczepiła. Dlatego cieszę się że nie musiałam już za nie płacić dodatkowo.
Ja też tak kiedyś mówiłam jak Ty oj pamiętam to :-)
Olsnilo mnie :-)
I jestem w szoku że jest taka masa informacji na ten temat (lekarze nawet) a Ty dalej idziesz w zaparte.
Ale lepiej zaokończyć ten wątek po co się porozniac .
Będzie chciała to zaszczepi nie to nie .
Jak to się mówi nie mój cyrk nie moje malpy:D
 
Ciekawy artykuł o szczepieniach jest w aktualnym National Geographic Polska. Jestem tam m.in. o pneumokokach i o znaczeniu szczepień w krajach trzeciego świata. Może kogoś zainteresuje :)
 
reklama
Witam,jak zwykle gdy temat szczepien to dyskusja gorąca....ja swoje dzieci zaszczepie na pneumokoki.dlaczego?ponieważ na oddziałach szpitalnych wiem jak wyglądaja dzieci z sepsą pneumokokową,ponieważ wiem jak wiele.z nich umiera.pojawił sie argument że państwo ma w tym interes....ja wiem jak mały.przez lata środowiska naukowe,labolatoryjne walczyło o włączenie tej szczepionki do panelu obowiązkowego (wkońcu sie udało-wcześniej nasze państwo nie chciało sie na to zgodzić bo to rodzi ogromne koszty w służbie zdrowia).W związku z tym uważam że to szansa a nie przebiegła manipulacja.Podkreślam to MOJE zdanie,każdy wybiera za siebie i to szanuje.wiec nie gryźmy sie o topozdrawiam
 
reklama
Do góry