reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Po czym poznać ze mleko modyfikowane nie służy dziecku

Elamama

Aktywna w BB
Dołączył(a)
19 Sierpień 2017
Postów
70
Jak w temacie.Jak było u Was ? Moja mała od narodzenia ma problemu z brzuszkiem.Najpierw była nietolerancja laktozy, przerobilysmy wszystkie możliwe kropelki; debridat,mleko bezlaktozowe a teraz oprócz piersi podaje też bebiko1. Niestety skończyła 3 mce a problem jest nadal, wiec nie wiem czy kombinować z mlekiem czy poprostu dalej czekać aż układ się unormuje. Pediatra uważa że to wymaga czasu.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja bym szukała innego mleka. Zmieniłam z bebiko na nan a później na bebilon i po bebilonie było ok. Niektórzy chwala tez hipp i enfamil. Spróbuj, po co sie ma dziecko meczyć. Nie wiem jakie masz te problemy z brzuszkiem (koloki? zaparcia?) ale dobrze jest podawać dziecku jakiś probiotyk, np. dicoflor.
 
Na nietolerancje laktozy podaje sie delicol przed kamrieniem piersia mialas ?
A skad wiadomo ze to nietolerancja laktozy?.
Jak mimo kropelek dalej jest problem
W bebiko tez jest laktoza
Wydaje mi sie ze jakbys odlozyla bebiko to problem by zniknal.
Bo Twoje mleko jest najdelikatniejsze dla brzuszka
 
Ostatnia edycja:
Robiłam badanie kalu w pierwszym mcu (1% ciał redukujących, "strzelajace kupki) i wtedy podawalam enfamil bezlaktozowy, po skończeniu 2,5 mca powtorzylam badanie i wyszło 0% ciał redukujących. Pediatra oznajmił ze mogę już odstawić bezlaktozowe i spróbować zwykle.Alergie na białko raczej wykluczam ponieważ nie widzę żadnych objawów dodatkowych jak np.zmiany skórne.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dicoflor podaje od 1 tyg.poniewaz mała jest od urodzenia na antybiotyku (ma wadę układu moczowego)

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
A problemy brzuszkowe to m.in. napinanie brzuszka, ból przy wydalanie smierdzacych gazów, problem z wypróżnianiem (1x na tydzień i to z moja pomocą )

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nie probowalas karmić sama piersia?

A alergia na bialko zawsze sie objawia wysypka? Moze bole brzuszka tez moga byc objawem
 
reklama
Do góry