reklama

podejrzenie dziecięcego porażenia mózgowego

Temat na forum 'kosz' rozpoczęty przez eada85, 14 Czerwiec 2013.

 1. eada85

  eada85

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Drodzy rodzice!
  Moja córunia przyszła na świat 13 miesięcy temu. Jest wcześniakiem z 29 tyg., urodziła się w zamartwicy ponieważ lekarze zwlekali z cesarką, a ja miałam stan przed rzucawkowy, miała 1160g i 1,3,5,pkt w skali Abgar. Jeszcze w szpitalu zdiagnozowano leukomalację okałokomorową pierwszego stopnia, w badaniu kontrolnym USG główki małe torbielki się wchłonęły i wyszło w porządku. Obecnie jest rehabilitowana w 2 ośrodkach, dodatkowo codziennie stymuluje ją metodą Vojdy i uczęszczamy na basen z pod okiem fizjoterapeuty. Neurolog podejrzewa u małej dziecięce porażenie mózgowe ponieważ mała w pozycji na brzuszku cofa łokcie i nie chce się podpierać, a w pozycji na pleckach robi przeprosty w stawie kolanowym i układa stopy jak baletnice czyli na paluszkach. Cały czas są małe postępy zaczyna się przekręcać z brzuszka na plecki i odwrotnie i coraz lepiej utrzymuje główkę i jest sztywniejsza w pleckach, ale nadal nie siedzi i nie wiadomo kiedy usiądzie. Potrafi bawić się zabawkami w linii środka coraz lepiej pracuje rączkami, ale nadal trzyma je w piąstkach.
  Do tego wszystkiego od jakiś 3 miesięcy nie chce jeść łyżeczką i nie przybywa na wadze. Nie wiem czy jest to spowodowane ząbkowaniem, a czy chorobą ale jak na razie jesteśmy w trakcie badań morfologia i mocz jest w porządku. Obecnie waży 7300. Czy karmić na siłę, czy odpuścić? Butelką zjada 2 razy około 120 ml, a zupki deserki ok 30 ml łyżeczka więcej nie jestem wstanie jej podać. A może jest niejadkiem.
  Proszę o radę, bo nie wiem już co robić, a martwię się o moje dziecko.
  Czy Wasze dzieci też miały podobne objawy i udało się je zrehabilitować, a lekarz wykluczył w późniejszym czasie podejrzenie dziecięcego porażenia?
  Mam nadzieje, że w naszym przypadku ta diagnoza okaże się pochopna
  Jak rozwijają się Wasze wcześniaczki z leukomalacją?
   
  Ostatnia edycja: 14 Czerwiec 2013
 2. reklama
 3. krzyś 12

  krzyś 12 Mama Krzysia

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  U mojego synka neurolog stwierdziła porażenie mózgowe w wieku 2,6roku gdy miał dwa latka dopiero siadał sam stabilnie co do jedzenia to do dziś mamy problemy,ale nie daje na siłe kiedyś próbowałam to syn zaczął odrzucać nawet mleko
   

Poleć forum