reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podejrzenie zaśniadu częściowego

Dołączył(a)
1 Październik 2022
Postów
8
Witam. Może któraś z was miała podobny przypadek do mojej siostry. Z daty ostatniej miesiączki wychodzi, że jest w 7+5tc. Na wizycie nie uwidoczniono echa zarodka tylko stwierdzono podejrzenie zaśniadu częściowego. Dostała skierowanie do szpitala za dwa dni. Na wyniku oprócz diagnozy nie ma żadnych pomiarów. Czy jest jakaś szansa, że np doszło później do zapłodnienia i zarodek jest młodszy dlatego jeszcze go nie widać i lepiej poczekać ze szpitalem?
 
reklama
Bo może prowadzić do powstania nowotworu np. do zaśniadu inwazyjnego, raka kosmówki lub guza miejsca łożyskowego.
 
Ja miałam podejrzenie, ale lekarz pomylił się. To była ciąża, która była obumarła w 8 tygodniu, dostałam skierowanie na cito ze względu na zaśniad i w szpitalu po zabiegu, to nie było łyżeczkowanie tylko cos podobnego powiedzieli, że nie było żadnego zaśniadu.
 
Witam. Może któraś z was miała podobny przypadek do mojej siostry. Z daty ostatniej miesiączki wychodzi, że jest w 7+5tc. Na wizycie nie uwidoczniono echa zarodka tylko stwierdzono podejrzenie zaśniadu częściowego. Dostała skierowanie do szpitala za dwa dni. Na wyniku oprócz diagnozy nie ma żadnych pomiarów. Czy jest jakaś szansa, że np doszło później do zapłodnienia i zarodek jest młodszy dlatego jeszcze go nie widać i lepiej poczekać ze szpitalem?
W szpitalu i tak będzie badana, na pewno zrobią badanie bety. Nikt bez potwierdzenia diagnozy nie wykona łyżeczkowania.
 
W szpitalu i tak będzie badana, na pewno zrobią badanie bety. Nikt bez potwierdzenia diagnozy nie wykona łyżeczkowania.

Diagnozę potwierdza się najczęściej na podstawie usg przeprowadzanego przez 2 niezależnych lekarzy (nie jest konieczne badanie bety, ale przy zaśniadzie może mieć sens)

7+5 to czas kiedy na usg widoczny jest zarodek i serduszko ze sporym tętnem.
Czy lekarz widział w ogóle pęcherzyk ciążowy i cokolwiek w nim?
Masz jakieś zdjęcie usg?
 
reklama
Zaśniad częściowy często wygląda jak "normalna" ciaza - bo jest zarodek i zazwyczaj po samym USG nie da się stwierdzić, że jest to zaśniad. Dopiero badanie histopato może dać 100% pewność (I zaskoczenie przy okazji). Przy zaśniadzie całkowitym nie ma zarodka i tutaj obraz na USG może byc bardziej charakterystyczny. Czy u siostry był zarodek? Wydaje mi się, że nie, jeśli już padło takie podejrzenie.
Ze szpitalem nie ma co czekać. Tam na pewno zostanie wykonane dodatkowe USG, bez tego żadnych decyzji nie będzie.
 
Do góry