reklama

Podnoszenie główki

Temat na forum 'Rozwój i zabawy' rozpoczęty przez ka_rzyna, 24 Sierpień 2013.

1. ka_rzyna

ka_rzyna

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam, mam 5-miesięczną córcię i jest bardzo ruchliwa, ale mam problem z podnoszeniem główki z leżenia na plecach. Miała z tym na początku problem bo nie za każdym razem się udawało, ale później było już ok. Teraz w ogóle nie mogę jej do tego zachęcić, bo robi w tym czasie "mostek". Czy to jest normalne? Jak mogę pomóc córce w stymulacji podnoszenia główki? na brzuszku jak leży to ślicznie trzyma sztywno głowę, turla się z pleców na brzuch i odwrotnie. Może po prostu niepotrzebnie się martwię?

2. saffi

saffi Mamusia Weroniki

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Powiedz mi, w jakim celu chcesz stymulować dziecko do podnoszenia główki w leżeniu na plecach???? Próbę trakcji (bo tak sie to nazywa) wykonuje tylko lekarz lub rehabilitant. Sama w domu wykonując taką próbę z córką, niepotrzebnie obciążasz tylko jej kręgosłup .

3. reklama
  4. Malusiolka

Malusiolka Potrójna mamusia :D

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Mostek u dzieci to coś normalnego i nie ma się tym zbytnio przejmować. A co do podnoszenia główni przez dziecko, to nie możesz sama dzieciaka uczyć. Skoro Twoje dziecko leżąc na brzuszku podnosi główkę, to czym się martwisz? Na wszystko przyjdzie pora.

5. ka_rzyna

ka_rzyna

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    2 miesiące temu lekarz zwrócił mi na to uwagę, że dziecko słabo podnosi główkę jak robi próbę trakcji i dlatego się zaniepokoiłam. Przy następnym szczepieniu było lepiej ale kazał mi z małą spotkać się z rehabilitantem, ale wizytę mam niestety dopiero za 1,5 miesiąca. Dlatego tutaj pytam czy są jakieś ćwiczenia które już mogłabym wprowadzać

6. saffi

saffi Mamusia Weroniki

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Sama absolutnie nie rób tej próby, bo naprawdę możesz tylko dziecku zaszkodzić. A co do ćwiczeń, jak najwięcej na brzuszku niech przebywa na podłodze niech przebywa. Motywuj ją do ruchu, do turlania. Wszelkie inne ćwiczenia to po konsultacji z rehabilitantem.

7. ka_rzyna

ka_rzyna

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Aha,
    do ruchu jest mobilizowana i turla się non stop, nawet woli na brzuchu leżeć więc z tym problemów nie mam, a skoro wystarczy to już się nie martwię. dzięki.

8. Joasia85

Joasia85

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Mój mały miał problem gdy leżał na brzuszku o nie podnosił główki i lekarka wysłała mojego synka do rehabilitanta,. Rehabilitant kazał mi ćwiczyć na piłce dużej na której się ćwiczy fitness i udało się . Mały zaskoczył i zrobił się silniejszy.

Poleć forum