reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podwyzszone tsh

Neff

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
19 Grudzień 2018
Postów
41
Dziewczyny czy tsh o wysokosci 5.4 moze dawac juz symptomy chorej tarczycy?
Moze niektore mnie kojarza z poprzednich postow, moja ciaza nie rozwinela sie , nie pojawilo sie bicie serca.
Otoz moj ogolny lekarz stwierdzil,ze tsh o takiej wartosci jest malym odchyleniem od normy i nie zawsze sie leczy. Na usg tarczycy tez za bardzo nie zwrocil uwagi, rozmiar miesci sie w normie choc moja szyja wyglada na napuchnieta. Natomiast endokrynolog przepisal mi lekarstwa i stwierdzil,ze wielkosc wola na szyi jest za duza mimo ze usg wyszlo ok. No i badz tu czlowieku teraz madry. Wiadomo, ze jak juz raz sie zacznie brac lekarstwa to pozniej trzeba kontynuowac.
Macie jakies rozeznanie w tym temacie?
 
reklama
Dziewczyny czy tsh o wysokosci 5.4 moze dawac juz symptomy chorej tarczycy?
Moze niektore mnie kojarza z poprzednich postow, moja ciaza nie rozwinela sie , nie pojawilo sie bicie serca.
Otoz moj ogolny lekarz stwierdzil,ze tsh o takiej wartosci jest malym odchyleniem od normy i nie zawsze sie leczy. Na usg tarczycy tez za bardzo nie zwrocil uwagi, rozmiar miesci sie w normie choc moja szyja wyglada na napuchnieta. Natomiast endokrynolog przepisal mi lekarstwa i stwierdzil,ze wielkosc wola na szyi jest za duza mimo ze usg wyszlo ok. No i badz tu czlowieku teraz madry. Wiadomo, ze jak juz raz sie zacznie brac lekarstwa to pozniej trzeba kontynuowac.
Macie jakies rozeznanie w tym temacie?
Maksymalne tsh w ciąży to 2,5. Norma to 4,5 i to górna granica - wszystko powyżej to stan zapalny przytarczyc i trzeba leczyć. Nieleczona tarczyca powoduje poronienia lub inne wady rozwojowe płodu. Może być tak, że w ciąży będziesz mieć problem z tarczycą a po porodzie wróci do normy. Zrób jeszcze aTPO jak wyjdzie powyżej normy, to masz pewność, że chorujesz na Hashimoto więc tym bardziej musisz się regularnie badać/leczyć u endokrynologa.
 
Dziewczyny czy tsh o wysokosci 5.4 moze dawac juz symptomy chorej tarczycy?
Moze niektore mnie kojarza z poprzednich postow, moja ciaza nie rozwinela sie , nie pojawilo sie bicie serca.
Otoz moj ogolny lekarz stwierdzil,ze tsh o takiej wartosci jest malym odchyleniem od normy i nie zawsze sie leczy. Na usg tarczycy tez za bardzo nie zwrocil uwagi, rozmiar miesci sie w normie choc moja szyja wyglada na napuchnieta. Natomiast endokrynolog przepisal mi lekarstwa i stwierdzil,ze wielkosc wola na szyi jest za duza mimo ze usg wyszlo ok. No i badz tu czlowieku teraz madry. Wiadomo, ze jak juz raz sie zacznie brac lekarstwa to pozniej trzeba kontynuowac.
Macie jakies rozeznanie w tym temacie?
TSH na zajście w ciążę poniżej 2,5 powinno być. Zbadaj ft3, FT4, anty-TPO i anty-TG. Lekarz powinien poszerzyć diagnostykę w kierunku choroby Hashimoto lub Gravesa-Basedova
 
Dziewczyny czy tsh o wysokosci 5.4 moze dawac juz symptomy chorej tarczycy?
Moze niektore mnie kojarza z poprzednich postow, moja ciaza nie rozwinela sie , nie pojawilo sie bicie serca.
Otoz moj ogolny lekarz stwierdzil,ze tsh o takiej wartosci jest malym odchyleniem od normy i nie zawsze sie leczy. Na usg tarczycy tez za bardzo nie zwrocil uwagi, rozmiar miesci sie w normie choc moja szyja wyglada na napuchnieta. Natomiast endokrynolog przepisal mi lekarstwa i stwierdzil,ze wielkosc wola na szyi jest za duza mimo ze usg wyszlo ok. No i badz tu czlowieku teraz madry. Wiadomo, ze jak juz raz sie zacznie brac lekarstwa to pozniej trzeba kontynuowac.
Macie jakies rozeznanie w tym temacie?
Tsh jest zdecydowanie że duże. Ale przed wdrożeniem leków powinien Ci zlecić ft3 i ft4 co najmniej.
 
Podwyzszone bylo tylko tsh, reszta w normie. Zlecil mi zbadanie przeciwcial, zeby zobaczyc czy to nie Hashimoto ale sie zastanawiam czy one pokaza prawdziwy obraz jesli mam juz przepisane lekarstwa
 
Podwyzszone bylo tylko tsh, reszta w normie. Zlecil mi zbadanie przeciwcial, zeby zobaczyc czy to nie Hashimoto ale sie zastanawiam czy one pokaza prawdziwy obraz jesli mam juz przepisane lekarstwa
Wazne ile w tej normie... Bo niestety to nie taka prosta sprawa.
Jaki masz lek? Jeśli te co myślę to na przeciwcisla wpływu nie mają. A i hashi raczej zobaczyłby na usg.
 
Podwyzszone bylo tylko tsh, reszta w normie. Zlecil mi zbadanie przeciwcial, zeby zobaczyc czy to nie Hashimoto ale sie zastanawiam czy one pokaza prawdziwy obraz jesli mam juz przepisane lekarstwa
mnie przy 12 letnim leczenu wychodzi na poziomie 620, norma do 18. Sama widzisz, że leki nie zaburzają :)
 
reklama
Wazne ile w tej normie... Bo niestety to nie taka prosta sprawa.
Jaki masz lek? Jeśli te co myślę to na przeciwcisla wpływu nie mają. A i hashi raczej zobaczyłby na usg.
Zależy jakie stadium - u mnie tarczyca prawie martwa, więc widać a u mojej kuzynki jeszcze uśpione, wyszło tylko po badaniach aTPO
 
Do góry