reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Połóg - ciągle parcie na pęcherz (posiewy, morfologia OK)

reklama

ilmenau

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Hej,
Czy któraś z Was ma ciagle parcie na pęcherz w połogu. Dodam, iż morfologia, posiew moczu i badanie moczu są już Ok. Przeszłam antybiotykoterapii ze względu ba łyżeczkowanie macicy.
Ginekolog mówi ze w badaniach wszystko jest OK a ja mam to okropne parcie, które utrudnia normalne funkcjonowanie. Nie popuszczam moczu, nic mnie nie boli przy załatwianiu się tylko wiecznie mam potrzebę siusiania nawet przy pustym pęcherzu.
Czy któraś tak miała i przeszło?
Dziękuje

Biedroneczka, po pierwsze gratuluję!!!
A po drugie to jak dziewczyny już piszą odwiedź fizjoterapeute uroginekologicznego bo możesz mieć osłabione mięśnie dna miednicy i parcie na pęcherz nie będzie takie skuteczne (często po parciu przy SN się zdarza) oraz może być tak, że jeszcze nie wszystko wróciło na swoje miejsce (w ciąży cześć organów trochę się przesuwa robiąc miejsce rosnącej macicy). Ja miałam problemy z jelitami po porodzie i fizjoterapeuta mi pomógł (już po pierwszej wizycie było lepiej, a w sumie potrzebowałam 3 wizyt).

Uściski dla małej Biedronki!!! ❤

Biedroneczka83

Rozwiązania
0
Biedroneczka, po pierwsze gratuluję!!!
A po drugie to jak dziewczyny już piszą odwiedź fizjoterapeute uroginekologicznego bo możesz mieć osłabione mięśnie dna miednicy i parcie na pęcherz nie będzie takie skuteczne (często po parciu przy SN się zdarza) oraz może być tak, że jeszcze nie wszystko wróciło na swoje miejsce (w ciąży cześć organów trochę się przesuwa robiąc miejsce rosnącej macicy). Ja miałam problemy z jelitami po porodzie i fizjoterapeuta mi pomógł (już po pierwszej wizycie było lepiej, a w sumie potrzebowałam 3 wizyt).

Uściski dla małej Biedronki!!!
Dziękuje kochane za wszystkie odpowiedzi. Bardzo meczy mnie ta dolegliwość. Już znalazłam trochę banitów ba poradnie uroginekologiczne będę dzwonić w poniedziałek i próbować się gdzies zapisać.
Muszę spróbować wszystkiego bo oszaleje.

Rozwiązania
0
Czesc :) ja tez mialam taki problem po pierwszym ciezkim porodzie SN. Zaczelo sie ze 2 mce po porodzie, co 5 min ladowalam w toalecie, oddajac po pare kropelek moczu. Mialam oslabione miesnie dna miednicy i chodzilam do fizjoterapeuty, kazala sporo pic, zeby mocz nie byl stezony i cwiczyc okreslone dwa cwiczenia, glownie przed południem, kiedy miesnie nie sa jeszcze zmeczone. Po ok. 2 mcach miesnie sie wzmocnily, ale problem pozostal. Na konsultacji u specjlisty od tego typu problemow ze szpitala na zelaznej w wawie (nie pamiętam juz niestety nazwiska) uslyszalam, ze warto poczekac jeszcze, az wroci okres i hormony - wtedy tez powinno sie wszystko 'podciagnac'. Faktycznie, jakies dwa miesiące po powrocie miesiaczki problem sie wygasil, wiec glowa do gory :) Swoja droga teraz jestem 2 mce po drugim porodzie CC i problem z troche mniejszym natezeniem znow wrocil, miesnie oslabiaja sie w wyniku samej ciazy, nie tylko porodu. Licze, ze i tym razem powoli minie bez jakichs ingerencji chirurgicznych, bo jednak dolujaca jest niemożność pojscia na glupi spacer bez uczucia ciągłego parcia :(

Biedroneczka83

Rozwiązania
0
Czesc :) ja tez mialam taki problem po pierwszym ciezkim porodzie SN. Zaczelo sie ze 2 mce po porodzie, co 5 min ladowalam w toalecie, oddajac po pare kropelek moczu. Mialam oslabione miesnie dna miednicy i chodzilam do fizjoterapeuty, kazala sporo pic, zeby mocz nie byl stezony i cwiczyc okreslone dwa cwiczenia, glownie przed południem, kiedy miesnie nie sa jeszcze zmeczone. Po ok. 2 mcach miesnie sie wzmocnily, ale problem pozostal. Na konsultacji u specjlisty od tego typu problemow ze szpitala na zelaznej w wawie (nie pamiętam juz niestety nazwiska) uslyszalam, ze warto poczekac jeszcze, az wroci okres i hormony - wtedy tez powinno sie wszystko 'podciagnac'. Faktycznie, jakies dwa miesiące po powrocie miesiaczki problem sie wygasil, wiec glowa do gory :) Swoja droga teraz jestem 2 mce po drugim porodzie CC i problem z troche mniejszym natezeniem znow wrocil, miesnie oslabiaja sie w wyniku samej ciazy, nie tylko porodu. Licze, ze i tym razem powoli minie bez jakichs ingerencji chirurgicznych, bo jednak dolujaca jest niemożność pojscia na glupi spacer bez uczucia ciągłego parcia :(
Dziękuje za odpowiedz - mam nadzieje ze w moim przypadku się wyrówna bo mnie przeraża co w tej chwili dzieje się z moim ciałem. ;( najgorzej ze bie jestem w stanie w 100% zajmować się dzieciaczkiem i psychika siada.
Może to i osłabienie bo ja tez ostatnie 10 tygodni ciąży leżałam.
Do fizjo pojde i tak bo nigdy szczerze nie zajmowałam się mięśniaki miednicy.

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
L Majtki poporodowe "Bella Mamma" Ciąża, poród, połóg 2
K Połóg Potrzebuję porady 6
B Połóg Potrzebuję porady 4
M Połóg krwawy, po pologu krwawo Ciąża, poród, połóg 2
boska.ka Trwający połóg, samopoczucie Ciąża, poród, połóg 9
karolinakychy Połóg Grudniowe mamusie 2019 0
M Pochwa po porodzie Potrzebuję porady 12
A Szczepienia ochronne Ciąża, poród, połóg 0
Gagatka88 Baby Blues i depresja poporodowa - warto rozmawiać Ciąża, poród, połóg 71
M Styczniowe mamy 2018 Styczniowe mamy 2018 17253
aniavicky Połóg Ciąża, poród, połóg 10
M Plamienie po połogu Ciąża, poród, połóg 3
M Bezpłatne warsztaty treningu mięśni dna miednicy w Poznaniu Poznań 1
Arteofbeauty Połóg..samopoczucie, zdrowie itd.. Dzieci urodzone w grudniu 2013 0
afiliacja POŁÓG, czyli jak dochodzą nasze ciała i psychika po porodzie, baby blues itd. Dzieci urodzone w kwietniu 2012 219
konwalianka Połóg i wszystko co z nim związane Dzieci urodzone w lipcu 2011 177
Aestima Połóg Czerwcowe archiwum 422
klaudencja Połóg i n Dzieci urodzone w kwietniu 2011 98
koriander połóg: dochodzimy do siebie po porodzie Dzieci urodzone w czerwcu 2010 201
IzaBK Połóg Archiwum mam listopadowych 255
I Torba do szpitala - poród, połóg Dzieci urodzone w październiku 2006 30
efunia POŁÓG Dzieci urodzone w październiku 2005 98
N Noworodek Ciągle płacze Potrzebuję porady 19
X Noworodek ciągle chce pić mleko z piersi Potrzebuję porady 32
Pinka91 Ciągle pampers Pomocy Potrzebuję porady 4
Marynia88 Zastoje ciągle w tej samej piersi Potrzebuję porady 7
F Nie chcę rad, porad, zaleceń, a ciągle je dostaję... Ciąża, poród, połóg 26
L Ciągle głodne dziecko Potrzebuję porady 7
C Noworodek ciągle śpi Potrzebuję porady 2
M Nie potrafie cieszyc się ciążą? Ciągle zyje w strachu o utrate dziecka. Potrzebuję porady 4
Tusia5058 Ciągle przy piersi Potrzebuję porady 4
A Niemowle ciągle na rekach.. Potrzebuję porady 26
R Ciągle obawy o saczenie sie wod plodowych. Ciąża, poród, połóg 31
M Ciągle ulewanie Zdrowie 9
M Ciągle ulewanie Potrzebuję porady 6
A Maluszek 8 miesięcy ciągle przeciera oczy Potrzebuję porady 6
Serbiene Pomocy, moje dziecko ciągle chce ssać pierś :-( Potrzebuję porady 17
klaudia95 HELP, ON CIĄGLE PRZEGRYZA SMOCZKI :( Potrzebuję porady 13
pahero jęczy, płacze, zrzędzi "nanuje" i ciągle chce do mamy :) Potrzebuję porady 8
D Moje dziecko ciągle płacze histerczynie... Pomocy ! Noworodek 6
B Ciągle śpi Roczniaki i dwulatki 1
C Ciągle płacze, a ja wariuję z nerwów Mamuśkowo 66
A Ciągle twardy brzuch :( Ciąża, poród, połóg 11
Misslena Ciągle się odparza:( Zdrowie 27
Marlena** Niemowle ciągle wypija połowę porcji Żywienie 18
M 240ml. mleka i ciągle głodny! Żywienie 14
charlene półtoraroczniak ciągle chce pić! Żywienie dzieci - porady 1
agul_ina Mala ciągle płacze Zdrowie 19
M Ciągle budzący się trzylatek :( Trzylatki 7
MartaZiolko ciągle choruje:( Zdrowie 8