reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Polskie mamy we Wloszech

Kochana ja potzrebowalam tylko nulla osta jako ze akt urodzenia i nulla osta mam z tego samego urzedu w miejscu urdzenia, nie potrzebowalam juz aktu urodzenia starczyl sam dokument. teraz musze znalezc zcas zeby poleciec do konsulatu i tam niby od reki wydadza tlumaczenie zalegalizuja nulla osta. Co do terminow to nie moge ci jeszcze nic powedziec bo najpierw musze zalegalizowac to zaswiadczenie, ale u nas podobno okolo 2 tygodni nalezy odczekac.

Studiuje pielegniarstwo.
 
reklama
To ja wlasnie nulla osta zalatwialam przez konsulat. Maja 6-10 tygodni na zalatwieni sprawy. Mija juz chyba 8 tydzien i w poniedzialek jeszcze nie bylo. Mam nadzieje, ze do konca przyszlego tygodnia beda juz mieli ten dokument. Pzniej nalezy do nich zadzwonic i poprosic o tlumaczenie przysiegle co wydluza czas o kolejne 3 dni.
Gdybym byla tlumaczen przysieglym to bym sobe sama przetlumaczyla, ale do tego dluga droga :tak::szok:
Od reki nie wiem czy Ci zrobia to tlumaczenie, chyba tez bedziesz musiala czekac.
 
No mi powiedzieli ze jak przyad erano to popoludniu bedzie juz gotowe, bo ja nie mieszkam w samym mediolanie gdzie jest konsulat najblizszy i nie mam tz czasu jezdzic jak im sie podoba. Laski nie robia. Wlasnie chce dzisiaj dzwonic zeby sie zapytac czy moge im to wyslac a najwyzej sie przejade po odbior albo czy jak im wplace na konto te 30 euro to mi zalatwia wszystko poczta bo nie mam kiedy tam jechac :(
 
mysle, ze da rade. Tylko, ze do tlumaczenia przysieglego potrzebny jest oryginal dokumentu przynajmniej do wgladu. Ale jak Ci tak powiedzialy, to pewnie zrobia. Moze w Mediolanie maja mniej roboty.
Ja musialam jechac z Perugii do Rzymu, bo tam wlasnie jest najblizszy kosulat. I tez nie chce teraz jechac po odbior tego dokumentu, tylko chce, zeby mi go odeslali poczta.
 
Hej dziewczyny, pozwolcie, ze sie przedstawie i dolacze. Nie czytalam wszystkich 18stron :)

Mieszkam na stale pod Florencja, od 6 lat, wychowuje tutaj 3letniego synka Samuela w zwiazku z Wlochem, pracuje w turystyce. To tak w telegraficznym skrocie. Pisze juz na innym forum z kilkoma mamami Polkami mieszkajacymi we Wloszech, ale nas tam malo jest. Chetnie wiec poznam i was.
Baci!
 
Witam ba1983 moje odczucia co do kilku specjalistow i nie tylko tych medycznych sa zle. wystarczy ze ta wredota wloska wyczai ze jestes straniera a od razu traktuja cie jak glupia i poprostu odsylaja od sasa do lasa:wściekła/y:. moj eks lekarz rodzinny (przeprowadzilam sie i musze znalesc innego) byl chyba wyjatkiem no i ginka tez narazie jest spoko. Ale najbardziej mi sie podobaja niektore stwierdzenia oto kilka moze poprawia wam humor:
- nigdy nie chodz z odslonietym brzuchem bo dostaniesz sraczki
- aspiryna dobra na wszystko bole menstruacyjne, bole brzucha i zatrucia tez
- jesli masz miesiaczke to sie nie myj bo mozesz umrzec:szok:
- masz problemy sercowe nie jedz cebuli ani miesa (wyjatkiem sa ich miesa, ktore mozesz jesc bez ograniczen):-) ehhh wlochy to bogaty kraj ale czasem mam wrazenie ze zatrzymali sie na epoce kamienia lupanego. ps moze i wy cos podobnego uslyszalyscie?
 
Hej. Moje odczucia co do wloskiej sluzby zdrowia sa rozne, Na pewno fajne jest to, ze jest gratis pogotowie i lekarz rodzinny. Mysle, ze to jest podstawa w kazdym szanujacym sie kraju, czego w Polsce nie ma. A reszta wiadomo roznie, sa lekarze i lekarza. Spotkalam sie naprawde z wybitnymi specjalistami i ze zwyklymi nieukami.
Dobre jest to, ze wizyta prywatna nie kosztuje az tak duzo jak w Polsce, mysle porownywalnie do wyplaty: 1000 euro a wizyta 80, wiec w sumie raczej stac na to prawie kazdego.

Ja raczej jak mam cos powaznego to lecze sie prywatnie a ze zwyklymi rzeczami do panstwowki.
 
reklama
co do cen za prywatne wizyty masz calkowita racje i leki wydaja sie byc o wiele tansze jednak jesli chodzi o pogotowie to ja w L'Aquili musialam placic i trafilam jak ty to okreslilas mocca na nieuka. W Polsce nigdy nie trafila mi sie sytuacja, w ktorej musialam zaplacic za pogotowie, wizyte u lek. rodzinnego lub nawet specjalisty (wyjatek wizyty prywatne) nie wiem jak jest tu w lanciano moze poprostu zalezy to od miejsca jednak pewne sytuacje i tu i w Polsce przyprawiaja o bol glowy, ale jak mowia co nas niezabije to nas wzmocni, wiec staram sie myslec pozytywnie
 
Do góry