reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Polskie mamy we Wloszech

Hej!, no wlasnie Easy jak to za pogotowie placilas? Czy za karetke?

Ba wiadomo odczucia sa rozne, zalezy od doswiadczen, ja mieszkam w centrum i nie jest tak zle. No placi sie za ticket ale to 30 euro, lekarstwa sa drozsze i wiele innych rzeczy jest nie tak, ale w Polsce jest o wiele gorzej wg mnie. Nieporownywalnie gorzej. Nigdy nie zapomne dentysty prywatnego w Polsce, ktory przez pol godziny wyrwywal mi mechanicznie zeba (bol niesamowity) i dorobilam sie pieknego zakazenia potem, podczas gdy tutaj prywatnie wycial mi 3 chirurgicznie bez bolu i opuchlizny. Oczywisce kosztowal wiele wiecej, ale mysle, ze lepiej zaplacic niz cierpiec.
Mysle, ze ta przepasc miedzy prywatnymi tutaj i w Polsce jest duza, tutaj jak placisz to mozesz wymagac, w Polsce nie za bardzo.
Trzeba brac pod uwage, ze we Wloszech jest coraz wiecej obcokrajowcow i panstwo placi za lekarzy rodzinnych, asl, pogotowie, wizyty w ciazy, pediatrow a oni maja przynajmniej zapewniona podstawowa opieke.

Mankament tutaj to to, ze leki naturalne i homeopatyczne nie zostaly zatwierdzone i kosztuja 4 razy tyle co w innych krajach europejskich.
 
reklama
nie dziewczynki nie za karetke tylko wizyte na pogotowiu i nie chodzi mi o ticket. a wlasnie nie wezwanie karetki bylo moim podstawowym bledem (zawiozl mnie maz) pojechalam z dreszczami bolem glowy i nerek n i z goraczka a super lekarz po moich oczach stwierdzil ze to grypa (nawet mnie nie zbadal) a od grypy i wogole od leczenia jest lek. rodzinny i dal mi skierowanie na przeswietlenie pluc?????????? (przeciez mnie bolaly nerki) no ale szczegol jak opowiedzialam w poniedzialek wszystko mojemu lek. to wlasnie doradzil mi zebym nigdy sama nie jechala tylko wzywala karetke. Ale to juz przeszlosc a pan doktor poprostu okazal sie hamem na jakiego mozna trafic wszedzie a ja zmienilam miejsce zamieszkania :-)
 
a jeszcze jedno dziewczynki jak juz wspomnialam jestem w trakcie zalatewiania spraw urzedowych (zmiana dowodu w zwiazku ze zmiana nazwiska) oczywiscie mam tez carte sanitaria i jestem ciekawa jak zmiana takiej karty wyglada bo problem w tym ze pracowalam w L'Aquili jednak potem juz nie znalazlam pracy(pracuje tylko maz Polak) i jestem ciekawa czy nie beda mi robili problemow. narazie czekam na nowy meldunek dowod potem codici fiscale ale co z carta sanit. naprawde nie wiem?? acha w zwiazku z tym ze jeszcze nie mam dowodu z nowym nazwiskiem i meldunku to jeszcze sie nie zarejestrowalam jako bezrobotna. Moze ktoras z was bedzie mogla mi cos podpowiedziec. Z gory dziekuje i zycze milej nocki.​
 
Witajcie, chetnie dolacze do Waszego grona, Mocca polecila mi to forum (Mocca, niestety zmiana nicka byla nieunikniona:-().
Kilka slow o mnie, mieszkam od 7 lat w cudnej miescince Sperlonga (Lazio),z mezem Wlochem i naszym 3 i pol letnim skarbem Patrykiem. Pracuje w turystyce, w jednym z miejscowych hoteli, zaaklimatyzowana i wtopiona w italianskie warunki.
Pozdrawiam wszystkich goraco:-)
 
be1985 to co opisujesz to naprawde jest tragiczne, w czyich rekach sie znajdujemy??!! Tez niestety mam fatalne doswiadczenia z pogotowiem. W ubieglym roku nagle u meza pojawily sie bole w okolicach podbrzusza, kolega zawiozl go na pogotowie, doktor, badajac go z odleglosci ok 1,5 metra :szok:stwierdzil, ze to naderwanie miesnia!! JAKIEGO??!!! nawet go nie dotknal!!!:shocked2: na szczescie kierujac sie zdrowym rozsadkiem, i minimum wiedzy pojechalismy prywatnie do znajomego chirurga, po tygodniu maz byl po operacji usuniecia nowotworu! Ordynator z polikliniki z Rzymu widzac wypis z pogotowia prosil zebysmy go zniszczyli. Niestety taka jest rzeczywistosc, ale nie tylko we wloszech, w polsce jest to samo.
Pozostaje nam miec tylko nadzieje, ze nasze dzieci beda zyly w lepszym swiecie.
 
rany dziewczynki jak tak czytam o tym co przeszlyscie to moje przygody wydaja sie niczym niestety do adwokata nie pojde bo jest juz troszke za pozno a ja nawet nie znam nazwiska lek i nie wiem czy nadal jest w L'Aquili, a ja w porownaniu do was to teraz sobie mysle, ze jednak moge placic, byle nie przechodzic podobnych do was horrorow. Jednak trzymam za was wszystkie kciuki i za twoje malenstwo ba tez: i wierz mi ja nie chcialam wzywac karetki, bo mysle tak jak ty: jednak lekarz ktory mnie przyjal zasugerowal; ze skoro wtedy przyjechalam sama (bo mialam ta mozliwosc) a nie karetka to zajecie sie mna nie jest koniecznoscia. no ale wkoncu mnie przyjal jak juz wspomnialam a ja mam nadzieje ze takich du...kow bedzie w szpitalach coraz mniej.
 
dzieki ba1983 ale jednak z wiatrakami walczyc nie bede, bo troszke w ciazy mnie lenistwo dopadlo, a zadnego uszczerbku na zdrowiu nie doznalam mimo wszystko, wiec nie wiem czy warto narazac siebie i dzidzie na niepotrzebny stres. Ale mimo wszystko dziekuje i jesli cos podobnego mi sie przytrafi jeszcze raz to bede wiedziala co robic;-)... A masz moze jakies informacje wzgledem carta sanitaria pisalam o tym 20.10.2009 pozdrawiam wszystkie kobitki:-)
 
Jak tak czytam te wasze doswiadczenia to mnie ciarki przechodza. Ale na pogotowiu tak jest, teraz unikam i wole sie wybrac na wizyte do prywaciarza. Pamietam jak mnie klulo w piersi w ciazy i pojechalismy na pogotwie, zrobili mi badanie krwi i elektrokardiogram, ktory wykryl tachicardia, lekarz obejrzal wyniki i powiedzial ze nic. Pojechalam do domu, przestudiowalam wyniki i okazalo sie, ze mialam powazny niedobor zelaza, ktory jak czytalam powoduje rowniez klucie w piersi i tachicardia... No nic, szok, nawet badan fokladnie nie poczytal dupek...Lecz sie sam!

Jedyne pogotowie, ktore dzieki Bogu funkcjonuje powaznie to jest pediatryczne we Florencji, Meyer. Przynajmniej dzieciaki maja opieke jak trzeba....:-)

Eva no to witam ;)
 
reklama
Czesc dziewczynki

Widze ze sie wam zeszlo na powazne tematy. Sluzba zdrowia az ak bardzo sie nie rozni w roznych krajach. Tak samo mozemy narzekac w Polsce jak i tutaj. Rzeczywiscie trzeba byc ostroznym na kazdym kroku bo niektorzy tzw. specjalisci przyprawiaja o zawal.

Ktoras z was pisala ze jest ratownikiem. Tzn. pracujesz w Italii jako ratownik?? Mozesz napisac cos wiecej? ja skonczylamw PL studia o specjalnosci ratownictwo medyczne i dupa blada na nic mi sie tutaj przzyda. Niestety musialam zaczac od tego roku studia na kierunku najbardziej zblizonym - pielegniarstwo. Przede mna 3 lata (miejmy nadzieje) mordegi z tymi dziciakami z pokolenia internetowego ( ehh ci dzisiejsi 19latkowie wydaja mi sie byc z kosmosu)
 
Do góry