reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomoc w interpretacji wyników

bobas2020

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
17 Luty 2020
Postów
112
Cześć dziewczyny :) liczę na wasza pomoc, oczywiście wizyta u lekarza niedługo, ale może któraś mi podpowie czy mam się czym martwić . Odebrałam wyniki krwi i zmartwiły mnie podwyższone NEU (neutrifile) ja mam 5,42 a normy labolatorium są od 2,00 - 5,00 tys./uL. Kolejna pozycja to IG ( młode granulocyty) u mnie jest 0,05 a normy są od 0,00 - 0,04. Dodam ze NEU % i IG % są w normie ..czy ktoś może mi podpowiedzieć czy jest czyn się martwić ?
 
reklama
A ja powiem tak to czy wyniki badań są okey ocenia lekarz (tak wiem jesteś umówiona). I on nie patrzy tylko na podwyższone parametry a na CAŁE WYNIKI. My na podstawie dwóch parametrów nie jesteśmy w stanie określić czy wyniki są w normie.
Zapewne za chwilę znajdzie się tutaj "pseudo fanka medycyny" która nawet napisze Tobie co powinnaś przyjmować skoro otrzymałaś już diagnozę na podstawie dwóch parametrów 🙄🙄🙄 proszę Cię kochana poczekaj na wizytę i nie sugeruj się tym co tutaj dziewczyny piszą. Od diagnozy jak i suplementacji czegokolwiek jest LEKARZ.
 
W ciąży wiele parametrów i wyników badań się zmienia. Nie zawsze oznacza to coś niepokojącego, ponieważ dla ciężarnych zmieniają się zazwyczaj tzw. zakresy referencyjne, czyli normy. Dlatego właśnie po otrzymaniu wyników koniecznie trzeba udać się na wizytę do lekarza pierwszego kontaktu lub ginekologa :)

Ja nie jestem lekarzem, ale uważam, że nie masz czym się martwić :)
 
W ciąży normalne jest że układ bialokrwinkowy "młodnieje" czyli pojawiają się właśnie niedojrzałe komórki. Taki stan utrzymuje się też jakiś czas po porodzie. Dodatkowo trzeba pamiętać że błąd laboratoryjny może wynosić do 5% więc wyniki na granicy zawsze trzeba powtórzyć jeśli jest coś niepokojącego. Według mnie nie masz się czym martwić, a niewielkie odchylenia od normy w ciąży są bardzo częste, poza tym wartości referencyjne podawane są dla kobiet nieciezarnych dlatego wyniki konsultuje lekarz, który zna Twój stan zdrowia. Nigdy nie leczy się wyniku tylko pacjenta :) pozdrawiam i życzę zdrówka dla Ciebie i maluszka
 
reklama
Odchylenia są naprawdę niewielkie. Nie wiadomo nawet czy to nie jest jakaś fizjologiczna norma dla okresu ciąży. Myślę, że możesz spać spokojnie do wizyty u lekarza.
 
reklama
Do góry