reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomoc w sprawie pampersow

Dołączył(a)
2 Styczeń 2017
Postów
6
Dziewczyny,
Moja corka ( rok czasu) od urodzenia uzywa pampersow tej marki (zielone) i dzisiaj zauwazylam ze cala powierzchnia pod pieluszka jest w malutkich czerwonych krostkach. Czy to mozliwe ze po roku czasu ja zaczely uczulac? Dodam ze od miesiaca zmagam sie z czerwona plamka przy pupie, czy to byl objaw owego uczulenia? Wszystkie mozliwe masci stosowałysmy a czerwone dalej jest. Jakich Wy pieluszek jednorazowych uzywacie dla swoich pociech ktore nie uczulaja?
 
reklama
Ja używam od dwóch lat pampersow, teraz używam pieluchomajtki...czy może być taka reakcja po takim czasie, nie wiem nie powiem Ci, ale zauważyłam ze po nie których seriach produkcyjnych pampersow mojemu takie cos czerwone sie pokazuje na pupie, wtedy smaruję bepanthenem i znika.
 
A może to jest pieluszki we zapalenie skóry? Po pierwsze zrezygnowałam albo znacznie bym ograniczyła stosowanie chusteczek nawilżanych po drugie spróbuj częściej wietrzyć pupę
 
Dzieki dziewczyny, sprobuje zmienic pampersy na jakis czas i zobaczyc czy to od nich. Wietrze pupe ale teraz troche mniej bo zimno dla malej w tylek a jest chora i sika czesto wiec strach zeby sie pogorszylo.
 
U nas nic się nie działo przy tych pampersów, skonsultuj się z pediatrą w doborze maśći, i w miarę możliwości niech córa lata bez pampersa żeby pupcia trochę odpoczęła :)
 
Moze to po prostu wieksze podraznienie. Wietrz , smaruj, myj pod wodą .
U nas krostki na pupie pod pampersem były oznaką Bostonki , później przeszło na paluszki u nóżek...
 
reklama
Oby to nie bostonka !! A jaka macsc na odparzenie stosujecie? Macie cos godnego polecenia oprócz sudocrem i bepanten?
 
Ostatnia edycja:
Do góry