reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomocy wrocław

Dołączył(a)
18 Wrzesień 2011
Postów
12
Miasto
Wrocław
Witam,

mam dosc skomplikowana sytuacje jeżeli chodzi o moje ubezpieczenie.
Umowa z moim poprzednim pracodawca nie wygasła (ostatnio stawiłam się w miejscu pracy w maju 2011), ale już nie pracuję, więc pracodawca nie płaci składek na moje ubezpieczenie. W związku z tym nie mogę zarejestrować się w UP (bo mam umowę), ani nie przysługuje mi ubezpieczenie. Problem w tym, że zanim spotkam się z pracodawcą, zerwę z nim umowę i zarejestruję się w UP, może minąć sporo czasu..


Właśnie przyjechałam z zagranicy, tam zaszłam w ciążę. Opieka zdrowotna była tam na niezbyt dobrym poziomie, a ceny za jedna wizytę wahały się w okolicach 300zł, dlatego nie mogłam sobie pozwolić na wizytę u ginekologa. Jestem w 12 tygodniu ciąży i bardzo chciałabym mieć pewność, że z dzieckiem wszystko ok.

Niestety mimo, że przysługuje mi bezpłatna opieka medyczna, mimo, że nie mam ubezpieczenia, to jak wiemy, przychodnie tego prawa się wyrzekają...

Moje pytanie brzmi: Czy znacie jakieś przychodnie we Wrocławiu, które respektują prawa ciężarnych? Albo co byście zrobiły na moim miejscu?

Dodam, że na wizytę prywatną nie jestem w stanie sobie pozwolić...
 
reklama
Byłam w kilku przychodniach, jeśli masz już kartę ciąży - nie było problemu ani u ginekologa ani u internisty. Jeśli nie masz karty - idź na podwale 74 towarzystwo rozwoju rodziny czy jakoś podobnie. Można się z panią w rejestracji dogadać,że jak lekarz nie potwierdzi ciąży to zapłaci się po wyjhściu z gabinetu (50zł). Nie wszyscy robią tam usg od razu! Nie polecam na prowadzenie ciąży, ale żeby zdobyć kartę nada się.
 
Do góry