reklama

Pomocy wrocław

Temat na forum 'Poleć szpital, lekarza, położną' rozpoczęty przez RachBuka, 20 Wrzesień 2011.

 1. RachBuka

  RachBuka Zaciekawiona BB

  Witam,

  mam dosc skomplikowana sytuacje jeżeli chodzi o moje ubezpieczenie.
  Umowa z moim poprzednim pracodawca nie wygasła (ostatnio stawiłam się w miejscu pracy w maju 2011), ale już nie pracuję, więc pracodawca nie płaci składek na moje ubezpieczenie. W związku z tym nie mogę zarejestrować się w UP (bo mam umowę), ani nie przysługuje mi ubezpieczenie. Problem w tym, że zanim spotkam się z pracodawcą, zerwę z nim umowę i zarejestruję się w UP, może minąć sporo czasu..


  Właśnie przyjechałam z zagranicy, tam zaszłam w ciążę. Opieka zdrowotna była tam na niezbyt dobrym poziomie, a ceny za jedna wizytę wahały się w okolicach 300zł, dlatego nie mogłam sobie pozwolić na wizytę u ginekologa. Jestem w 12 tygodniu ciąży i bardzo chciałabym mieć pewność, że z dzieckiem wszystko ok.

  Niestety mimo, że przysługuje mi bezpłatna opieka medyczna, mimo, że nie mam ubezpieczenia, to jak wiemy, przychodnie tego prawa się wyrzekają...

  Moje pytanie brzmi: Czy znacie jakieś przychodnie we Wrocławiu, które respektują prawa ciężarnych? Albo co byście zrobiły na moim miejscu?

  Dodam, że na wizytę prywatną nie jestem w stanie sobie pozwolić...
   
 2. RachBuka

  RachBuka Zaciekawiona BB

 3. reklama
 4. glodomorek

  glodomorek Zaciekawiona BB

  Byłam w kilku przychodniach, jeśli masz już kartę ciąży - nie było problemu ani u ginekologa ani u internisty. Jeśli nie masz karty - idź na podwale 74 towarzystwo rozwoju rodziny czy jakoś podobnie. Można się z panią w rejestracji dogadać,że jak lekarz nie potwierdzi ciąży to zapłaci się po wyjhściu z gabinetu (50zł). Nie wszyscy robią tam usg od razu! Nie polecam na prowadzenie ciąży, ale żeby zdobyć kartę nada się.
   
 5. RachBuka

  RachBuka Zaciekawiona BB

  Dzięki za odpowiedź. Może przyda się innym dziewczynom, bo ja straciłam dziecko...
   
 6. glodomorek

  glodomorek Zaciekawiona BB

Poleć forum