reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomocy złe wyniki moczu

Dołączył(a)
23 Kwiecień 2016
Postów
1
Witam jestem w 29 tc,termin z om 30.06.2016. trzecia ciąża.Problem polega na tym,że wychodzi mi zły wynik moczu
Kolor Bursztynowy
Przejrzysty
ciężar 1030.00 g\l norma 1005.00-1020.00
ph 5.0 norma 5.00-6.50
leukocyty Neg
Azotyny Neg
Glukoza 50.00 mg/dl
Ketony 5.00 mg/dl
Urobilinogen Norm
Bilirubina NEG
Erytrocyty 150.00 /ul
OSAD: nabłonki płaskie nieliczne wpw
Leukocyty 0-2 wpw
Erytrocyty świeże 0-2 wpw
Erytrocyty wyługowane 10-12 wpw
Szczawiany wapnia dość liczne wpw
Bakterie nieliczne wpw
Śluz bardzo liczne pasma
Posiew moczy ujemny.

Po tym wyniku ginekolog przepisał mi Furaginum Teva 3x dziennie po 1 tab i picie dużej ilości wody.Zdążyłam wziąć 2 tabletki tego furaginum popołudniu i wieczorem oraz wypiłam ok 2,5 l wody.W nocy złapał mnie bardzo silny ból z lewej strony pleców,myślałam,że umre,weszłam do wanny z ciepłą wodą i wzięłam nospe,trzymało mnie od godz 3 do 7 rano,przy tym bólu miałam częstomocz.Mój ginekolog nie przyjmował w tym dniu,więc rano pojechałam do lekarza rodzinnego,moja lekarka kazała ostawić mi furaginum,mam przez weekend brać nospe i pić dużo wody,umówiła mnie na usg układu nerek w pondziałek,w skierowaniu napisała krwinkomocz,kolka nerkowa lewostronna,podejrzenie kamicy.I teraz moje pytanie jak to się leczy?Czy nie grozi to dziecku?Czy mam szanse donosić ciąże do końca? Jestem przerażona to moja 3 ciąża,w żadnej nie miałam problemów zdrowotnych,w tej też do tej pory czyli do 29 tc.Może są tu mamy z podobnym problemem.Z góry dziekuje za pomoc.
 
reklama
przede wszystkim nie panikuj i zaufaj lekarzowi. dziecku nic nie grozi, ciążę donosisz, a lekarze są od tego, żeby się głowić... ja miałam kolkę nerkową w ciąży, ale przeszła po kilku dniach i nospie.
 
Witaj. Miałam kolke nerkowa i kamice tuż przed ciążą...


Powiem Ci tak. Wyniki masz kiepskie ale nie ma nic czego nie można pokonać. Słuchaj lekarza...przede wszystkim pij dużo dużo wody. Ja piłam przy kolce 6 litrów dziennie siku chodziłam co chwile. A g tak męczyłam się tydzień zanim urodziłam kamienie... niestety...kolka nerkowa czy kamica w ciąży to częste zjawisko.


Gdyby ból się nasilal jedz do szpitala bo to Cię nie minie... po samej nospie ostra kamica Cię nie puści.
Trzeba antybiotyk i coś naprawdę rozkurczajaco...

Ale podstawa to dużo pić i spacerować... bo jeśli są kamienie to spacery pomagają im się przemieszczać na dol...

eiktkw7i1lgslap3.png
 
Do góry