reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pomocy

MagdaMamaKubusia

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
9 Maj 2009
Postów
33
dziewczyny powiedzcie mi prosze, jak czesto mozna dawac czopki glicerynowe?Kuba ma 2 miesiacei robi nadal co dwa dni kupke. Wiem ze to normalne, ale on płacze i robi sie siny bo go boli brzuszek.Pisałyscie mi ze dobra sa czopki glicerynowe. Dałam mu w srode i dzisiaj pół,,,czy to nie za czesto?>moge jeszcze dawac czy go nie przyzwyczajac..? wszystkiego próbowałam np. masowanie brzuszka, sok jabłkowy no wszysko ale czopki sa rewelacyjne;-)napiszcie mi prosze jak czesto moge je dawac?czy one szkodzą małemu...??????
 
reklama
dla mnie czopek bylby ostatecznoscia ale to moje zdanie.
nigdy nie musialam uzywac zadnych czopkow. najlepiej bedzie jesli zapytasz pediatre, chociaz co lekarz to inne zdanie.
a czy na tych czopkach nie ma ulotki lub czegos takiego ? :confused:
 
Czopki można stosować nawet codziennie ale uzależniasz w ten sposób organizm i potem będzie problem. Kup espumisan w kroplach i dawaj przez tydzien na początek i zobaczysz czy są jakieś efekty. (3x5kropli). Jest tez syrop laktuloza, który mozna dawać cały czas-tak lekarka mówiła:-) Ja jeszcze robiła czasami termometrem zamoczonym w oliwce-wkładałam w dupkę i lekko ruszłam-tak raczej nie wolno, ale położna tak radiła i moja mama. Pomagało.
 
MagdaMamaKbusia my też przez to przechodziliśmy.Czopek Krzyś dostawał raz dziennie przez trzy dni ale zaprzestaliśmy tej"kuracji" .Termometr też stosowałam ale położna mi odradzała lepszy jest czopek bo bobas sam wypiera kupkę.
 
Ostatnia edycja:
jest jeszcze taki syrop, debridat- reguluje system pokarmowy, ale go przepisuje lekarz.Moze jednak skonsultujesz się z porządnym pediatrą, bo po pierwsze to nie jest do końca normalne, tzn. jakąś musi mieć przyczynę a po drugie działaniem na własną rękę i częstym podawaniem czopków możesz niechcący zaszkodzić, np. mały będzie miał ciągłe zaparcia bez czopka...
 
Kuby to chyba tak mają:-D A tak poważnie wiem że to duży problem. Twój mały jest na piersi czy butli? Jeśli na butli może zmień mleko dobry jest bebilon comfort właśnie dla dzieci z zaparciami. Czy on dużo pruta bo jeśli tak to ma wzdęcia a to nie ułatwia zrobienia kupki:no: Może podaj espumisan albo herbatkę z rumianku on trochę rozlużnia albo plantex. Jak widziśz że mały stęka to ćwicz z nim przyginaj lekko nózki do brzucha, rowerek kładz go na brzuszku kiedy możesz rozgrzewaj brzuszek ciepłą pieluchą. Mojemu pomagało leżenie na brzuszku na mnie ale nie tak zupełnie na płasko i masowanie pleców i okładanie po tyłku taz pomaga kładziesz małego na brzuchu i walisz w pupsko tylko tak energicznie żeby sobie dobrze wymasował Mój najbardziej lubi jak mu przy tym głowa skacze:-D A czopek to ostateczność rozleniwia odbyt i potem bez tego ani rusz
 
A ja proponuje ci kupić w aptece priobiotyki np. dicoflor taka kupacja poprawi układ wydalniczy maluszka. My teraz też miałyśmy taki problem. Wieczorm użyłam probiotyku a następnego dnia była kupka za pierwszym "purt" :-D aż mała akuar wietrzyła pupce na naszym łózku to było troszkę zamieszania:baffled:. Ja nie stosowałam ich tak jak na opakowaniu tylko troszkę na czubeczku łyzeczki do mleczka i kaszki wieczornej. Dziewczyny mają rację im częściej go będziesz dawać tym częściej bez niego się nie obędziesz.

A możesz też zmienić mleko na takie które zawiera probiotyki. Przejżyj skład twojego mleka może właśnie te mu nie pasuje. A jak miałaś je cały czas i wcześniej było ok to wcale nic nie znaczy. Pamiętaj że mleko jest w okakowaniu cały czas to samo a potrzeby dziecka zmieniają sie z miesiąca na miesiąc. Mojej sarze pasowało cały czas nan 1 a jak przeszłam na nan 2 to już nie było takie dobre i teraz stosuje nan ha2. Ale i tak będe je może zmieniać na bebilon 2 bo ma w sobie probiotyki i duże opakowanie kosztuje tyle samo co mało w nanie
 
Ostatnia edycja:
reklama
dziewczyny powiedzcie mi prosze, jak czesto mozna dawac czopki glicerynowe?Kuba ma 2 miesiacei robi nadal co dwa dni kupke. Wiem ze to normalne, ale on płacze i robi sie siny bo go boli brzuszek.Pisałyscie mi ze dobra sa czopki glicerynowe. Dałam mu w srode i dzisiaj pół,,,czy to nie za czesto?>moge jeszcze dawac czy go nie przyzwyczajac..? wszystkiego próbowałam np. masowanie brzuszka, sok jabłkowy no wszysko ale czopki sa rewelacyjne;-)napiszcie mi prosze jak czesto moge je dawac?czy one szkodzą małemu...??????
ja bym poszla w pierwszej kolejnosci do lekarza,bo dziecko jest bardzo malutkie
a nie leczyla dziecko sama w domu
 
Do góry