reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pomocy!

MagdaMamaKubusia

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
9 Maj 2009
Postów
33
Dziewczyny prosze o rade:-(mój Kuba został pogryziony przez komary, ma pełno czerwonych plam na twarzy, i na raczkach. Posmarowałam mu delikatnie fenistilem.No i jeszcze smaruje sudocremem.Jak sie mam pozbyc tych plamek?kiedy to zniknie?jutro kupie taka siatke na łóżeczko, ale jak sie pozbyc tych czerwonych plam na jego twarzy?czym smarowac?Czy moge włączyc przez cała noc tego brossa do kontaktu na komary?????czy to nie zaszkodzi małemu???:-(
 
reklama
Nie wiem dokładnie, bo nie mam w tej chwili ulotki, ale z tego co kojarzę brossa przy malym dziecku chyba raczej nie radzą stosować...ja na ukąszenia mam Dapis żel i mojej pomógł, tylko ja smarowałam zaraz po ukąszeniu...
 
Ostatnia edycja:
nie wiem w jakim wieku jest twoj kuba ale slyszalam ze w obecnosci malych dzieci lepiej nie wlaczac antykomarowych i innych rozpylaczy do kontaktu....
ja na twoim miejscu poszlabym do apteki i tam spytala o jakis produkt specjalistyczny na buzie i raczki..
 
Jesli nie spuchł to spokojnie-zejda.Mozesz mu podac wapno w syropie-Calcium- w aptece powiedza Ci jaka dawka dla Twojego dziecka.Nie wiem ilke ma Twoje amlenstwo.Ale najlepeij to zadzwon jutro do pediatry i niech Ci powie co mzna dawac bezoiecznie.
A Bross nie jest wskazany w pomieszczeniahc gdzie sa male dzieic-od 6 roku zycia mozna.
Postaw na parapecie kubek z octem-wiem ze smierdzi ale ponoc skuteczne

Ja mam serie z Chicco-U nas skutkuje.
http://sklep.dladzieci.net/sklep/katalog/product_info.php/manufacturers_id/6/products_id/1281
http://sklep.dladzieci.net/sklep/katalog/product_info.php/products_id/1032
Jest z Chicco specjalny do kontaktu tez od urodzenia- w tamtym roku milam
http://sklep.dladzieci.net/sklep/katalog/product_info.php/products_id/1282
Ale mamy teraz moskitiery w oknach i to rozwiazuje problem
 
Ostatnia edycja:
Mój synek był pogryziony bardzo przez komary, ale o dziwo nie miałam wrażenia, ze mu to specjalnie przeszkadza. Nie jestem pewna, czy fenistil jest wskazany u tak małego dziecka, a sudocrem chyba wcale nie pomoże, przecież to nie pryszcze. Ja bym kupiła moskitierę i nie włączała wieczorem światła, bo do niego komary lecą. Co do krostek, to mi lekarka mówiła, ze mogą utrzymać się i 2 tygodnie, a już miał te krostki z tydzień i faktycznie były długo, ale powtarzam, mały się nie drapał, ani nic, więc się te bąble nie powiększały, bo przecież one tym bardziej swędzą, im się bardziej drapiemy. Tak więc pogódź się, że będziesz mieć synka muchomorka przez jakiś czas i trochę wyluzuj;-)
 
U nas też często się zdarzają ukąszenia, bo mieszkam przy lesie, ale nie widzę, aby to przeszkadzało małemu. Smarowałam na początku Dapisem, ale wg mnie to nie daje żadnego efektu, poza tym zgadzam się, że jeżeli dziecko się nie drapie, to trzeba po prostu odczekać i tyle. Fakt, że te bąble wyglądają gorzej niż u dorosłego i rzeczywiście bardzo długo się utrzymują, ale w końcu to tylko komary.

Są urządzenia ultradźwiękowe odstraszające komary, nie na bazie chemii i chyba one byłyby bezpieczne dla malucha. Widziałam nawet specjalne "łapacze komarów" do pokoiku dziecka, ale nie wiem czy warto wydawać pieniądze. Po pierwsze od ukaszenia komara nic nie grozi, po drugie dla świętego spokoju wystarczy chyba poczciwa moskitiera.
 
reklama
Dziewczyny prosze o rade:-(mój Kuba został pogryziony przez komary, ma pełno czerwonych plam na twarzy, i na raczkach. Posmarowałam mu delikatnie fenistilem.No i jeszcze smaruje sudocremem.Jak sie mam pozbyc tych plamek?kiedy to zniknie?jutro kupie taka siatke na łóżeczko, ale jak sie pozbyc tych czerwonych plam na jego twarzy?czym smarowac?Czy moge włączyc przez cała noc tego brossa do kontaktu na komary?????czy to nie zaszkodzi małemu???:-(
wystarczy wlaczyc urzadzenie na pól godziny przy zamknietym oknie a potem wywietrzyc noi moskitiera przy tym baaardzo pomocna sama osobiscie mam i sobie chwale zadnego robactwa:-)


picture9020.jpg
 
Do góry