reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomocy.

Dołączył(a)
16 Styczeń 2016
Postów
2
Witam, jestem mamą 16 miesięcznego synka. Ma podejrzenie AZS lecz nic na niego nie działa. Dostawał maść z Hydrokoryzonem 1,0 lecz gdy ją odstawiłam zmiany skórne bardzo sie nasiliły. Na karku , policzkach w okol oczu, na szyi, w zgieciach , na raczkach ma ognisto - czerwone plamy swedzi go bardzo. Lekarz teraz przepisal mu masc z hydrokotyzonem 0,1 ale wgl nie dziala, Linole plus ale takze nie widac poprawy. Kąpie go w seba-medzie ( calej serii) Jak mu pomoc, by choć troszkę go przestało swedzieć ?
 
reklama
Podsuszy i pomoże na swędzenie pudroderm albo tanno hermal. Mój syn miał zmiany skorne przy AZS. Po jakimś czasie samo przeszło. Teraz walczę z problemem u mlodszego
 
Witam, jestem mamą 16 miesięcznego synka. Ma podejrzenie AZS lecz nic na niego nie działa. Dostawał maść z Hydrokoryzonem 1,0 lecz gdy ją odstawiłam zmiany skórne bardzo sie nasiliły. Na karku , policzkach w okol oczu, na szyi, w zgieciach , na raczkach ma ognisto - czerwone plamy swedzi go bardzo. Lekarz teraz przepisal mu masc z hydrokotyzonem 0,1 ale wgl nie dziala, Linole plus ale takze nie widac poprawy. Kąpie go w seba-medzie ( calej serii) Jak mu pomoc, by choć troszkę go przestało swedzieć ?

Przede wszystkim wyeliminować przyczynę.
Sprawdzałaś, nawet sama, "metodą prób i błędów" , co może uczulać dziecko ?
Czy to alergia pokarmowa, wziewna, czy może kontaktowa...przyczyna może być wszystko...:(
Póki nie wyeliminujesz alergenu, "doraźne" "leczenie" maściami niewiele pomoże. U nas akurat marchewka okazała się głownym winowajcą.
Co do kosmetyków- też każde dziecko reaguje inaczej na różne kosmetyki.
U nas np Oilatum POTWORNIE uczulało, jedynie Emolium sprawdzało się przy codziennej pielęgnacji, a także...zwykła seria Hipp z drogerii.
Nie wiem, czy nadal jest dostępny, ale swego czasu rewelacją okazał się olejek do kąpieli z Rossmana , wówczas wbył w białej buteleczce z rózową zakrętką- niestety, nie jestem w stanie Ci powiedzieć, czy nadal można go w Rossmanie kupic.
Generalnie- starac się znaleźć i wyeliminowac PRZYCZYNĘ, plus NAWILŻANIE skóry dziecka INDYWIDUALNIE DOBRANYM kosmetykiem- co służy jednemu, niekoniecznie będzie odpowiadało drugiemu dziecku.
 
W przypadku uczulających kosmetyków polecam blog srokao.pl, dziewczyna jest po chemii i świetnie punktuje skład kosmetyków dla dzieci i dla mam także.


I na pewno dieta - jeśli jest karmione piersią sprawdź czy nie ma skazy białkowej, wyeliminuj z diety mleko, masło, sery, jogurty i pochodne. Uwaga też na szczepienia i szczepionki hodowane na białku kurzym. Może okazać się, że Twoje dziecko jest uczulone na białko kurze, co jest dosyć częste. Wówczas należy zrezygnować lub odroczyć niektóre ze szczepionek o czym lekarze nie informują, ale takie info znajduje się na ulotkach, które polecam przed każdym szczepieniem czytać....


Sama przechodziłam przez takie alergie z moim pierworodnym :(
 
Moja córcia ma to samo, maść ze sterydami pomagała tylko chwilowo, potem problem powracał, niestety wszystkich alergenów nie wyeliminujesz bo to że coś teraz nie uczula nie znaczy że nie zacznie za jakiś czas.
My z mężem stosujemy teraz ten balsam Link do: Apteka Sylofarm - apteka internetowa i widać sporą poprawę, tyle że smarujemy małą kilka razy dziennie
 
O matko co za konowaly na dzien dobry daja sterydy?! Po tym nic innego, lagodniejszego nie dziala a objawy sie nasilaja. Nigdy wiecej nie dajcie sobie wcisnac sterydow na dzien dobry. Choruje na ŁZS od 15 lat. Przerabialam wiele lekow i oczywiscie sterydy szybko zaczynaja dzialac ale rownie szybko problem powraca i to czesto ze dwojona sila. Po pierwsze zmień kometyki na naturalne. Czytaj sklady, im krotszy sklad tym lepiej, unikaj skadnika SLS bo wysusza bardzo skore. Zmien proszek, to moze pomoc. Kolejna sprawa to testy alergiczne i eliminowanie alergenow. Nastepna sprawa to pros o leki niebedace sterydami, dopiero jak wyczerpiesz te mozliwosci a nie bedzie poprawy wez sterdy. Ale unikaj ich jak ognia i stosuj dopiero jak zawiedzie wszystko inne. Ja do tej pory tak robie bo gdybym od razu brala sterydy to na bank dostalabym posterydowego zapalenia skory a to niz przyjemnego.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jeśli już mowa o eliminacji - to warto też wyeliminować alergeny roztoczy i pleśni z otoczenia dziecka. Roztocze to przyczyna nie tylko kataru i kaszlu, ale reakcji alergicznej skóry i AZS.
Wypróbowanym przeze mnie środkiem jest spray Allergoff - trzeba nim opryskać materacyk, dywany, pluszowe zabawki, o działaniu można poczytać na stronie - powoduje sklejenie drobin kurzu przez co nie unoszą się w powietrzu i łatwiej usunąć je np. przy pomocy odkurzacza.
 
Mojej córce przy AZS bardzo pomogły kąpiele w krochmalu na zmianę z kąpielami w siemieniu lnianym, do codziennej pielęgnacji stosujemy kosmetyki z serii Elodermu. Dobrze nam się sprawdza żel do mycia i balsam, a jeśli gdzieś potrzeba to smarujemy kremem aktywnym. Przy takiej kuracji małą w końcu przesypia całe noce i się nie drapie.
 
reklama
Witam, jestem mamą 16 miesięcznego synka. Ma podejrzenie AZS lecz nic na niego nie działa. Dostawał maść z Hydrokoryzonem 1,0 lecz gdy ją odstawiłam zmiany skórne bardzo sie nasiliły. Na karku , policzkach w okol oczu, na szyi, w zgieciach , na raczkach ma ognisto - czerwone plamy swedzi go bardzo. Lekarz teraz przepisal mu masc z hydrokotyzonem 0,1 ale wgl nie dziala, Linole plus ale takze nie widac poprawy. Kąpie go w seba-medzie ( calej serii) Jak mu pomoc, by choć troszkę go przestało swedzieć ?
Powinnaś synkowi wykonać testy, które potwierdzą jaki czynnik wywołuje te zmiany skórne.
 
Do góry