reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomóżcie kochane .

Tak właśnie wygląda wywiad przebyte porody, poronienia, choroby w rodzinie, przetłumacz sobie nazwy chorób jeżeli jakieś występują w rodzinie Twojej np. cukrzyca, gruźlica itp. Jeżeli Twój partner pracuje tutaj 7 lat to nie powinnaś nić płacić, tutaj związki bez ślubu liczą się tak samo ;)

Nie nie mówcie że związki bez ślubu liczą się tak samo to czyste wprowadzanie w błąd aby związek bez ślubu się liczył musi być zgłoszony. Luźny związek się nie liczy. Chłopak nie może ubezpieczać dziewczyny to tak nie działa. Dla państwa są to dwie obce dla siebie osoby i tyle, a to że się kochają i są razem i będą mieć dziecko sorry ale biurokracja tego nie widzi. Skoro on tu jest 7 lat to dostanie child benefit i on dostanie benefity na dziecko jeżeli spełnia warunki finansowe, do tego dziecko dostanie obywatelstwo brytyjskie.

Na wywiadzie z położną pomoże tłumacz telefoniczny i jest to bezpieczniejsze dla ciebie i dziecka aby nie było ryzyka że coś nie zrozumiesz i źle powiesz. Tłumacz jest bezpłatny i każda przychodnia ma taką usługę.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jak pracujesz to nie musisz płacić dzieci wogóle nie muszą płacić ale jeżeli nigdy tu nie pracowało się pada często pytanie czy pracujesz na terenie UK przynajmniej rok bez przerwy. Więc radzę to sprawdzić. Ja pracuję w szpitalu i znam polaków którzy po leczeniu dostali rachunki i to nie małe, a ponieważ w Polsce nie byli ubezpieczeni bo wiadomo byli tutaj musieli zapłacić. Tak samo sprawa wygląda z zasiłkami czy macierzyńskim musisz tutaj pracować przynajmniej 26 tygodni u jednego pracodawcy aby należał ci się macierzyński i to tylko ten państwowy przez 6 miesięcy a do zasiłków musisz być rok i pracować. Jeżeli ojciec dziecka jest tu rok i pracuje to on dostanie child benefit na dziecko ale to tylko 81 funtów miesięcznie.
nie pracuję tutaj i nigdy tutaj nie pracowałam.Rachunku nie dostałam (badania były w listopadzie),dostałam za to list ze szpitala z zaproszeniem na kolejne badanie dziecka za 6mc.Ojciec pracuje tutaj od lipca,a CHB mam na siebie :tak: które dostałam po niecałych 3mc oczekiwania,co lepsze dostałam za całe 5 mc a nie 3,jak to piszą w necie,że należy się od dnia złożenia.
do reszty się nie odnoszę,bo nie jestem w ciąży :tak:
 
Anineczka dzieci zawsze są leczone za darmo. Mówimy o osobach dorosłych. Co do CHB jeżeli jesteście małżeństwem nie ma znaczenia kto złożył wniosek. No i chb dostaje się do 3 miesięcy wstecz od momentu złożenia wniosku.
 
Kasia jesli masz juz nin to nie masz o co sie martwic,za nic nie zaplacisz i akurat niema znaczenia czy jestes mezatka czy w zwiazku partnerskim:-).Służba zdrowia w UK jest BEZPŁATNA. Ale tak na serio bezpłatna, tzn. nie płaci się ŻADNYCH składek (nie tak jak w Polsce, gdzie służba zdrowia jest bezpłatna, ale pracując płacisz składki).

Pracując w UK płacisz tylko dwie pozycję, podatek i Insurance, ale Insurance to bardziej nasza emerytura, niż ubezpieczenie zdrowotne.
Moja mama przyjechala do mnie z wizyta w grudniu i miala zawal serca:-(,Jedyne co od niej wymagali to NIN,poniewaz go nie posiadala zapytali o niebieska karte europejska wiec za pobyt w szpitalu nie zaplacila. Ty majac NIN nie masz sie o co martwic,a twoj partner moze sie starac o wszelakie dodatki dla ciebie i waszego dziecka bez wzgledu na to czy jestescie malzenstwem czy nie :-) I nic sie nie martw,tutaj zycie jest po prostu latwiejsze,bez tej calej polskiej biurokracji :-)
 
Ostatnia edycja:
Kasiu jezeli badzie Twoj partner zglaszal do CHB badz do Tax credit musi zglosic parawde czyli ze zyjecie w zwiazku partnerskim . ja kiedy zamieszkalam z moim partnerem zglaszalam wszystko i zmienialam . zwiazek partnerski jest tu uznawany jezeli mieszkacie ze soba. lacznie z cansilem powinien Cie zglosic .
 
reklama
dokladnie karaluszek ma racje. gdy ja urodzilam corcie,to w wniosku o child benefit oraz o child tax crecit musialam rowniez podac partnera mimo tego,ze nie jestesmy po slubie. Dochody licza wspolne czyli i twoje i jego,jak on tylko pracuje to w wniosku o benefity musi podac rownies Ciebie. W councilu tez powiennien zglosic,ze Ty rowniez mieszkasz ood tym adresem.
 
Do góry