reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomożecie ????

Moja sasiadka urodzila dziecko majac 43 lata, dziewczynka ma teraz rok i 6miesiecy. Z tym wiecej czasu na dziecko to roznie bywa. 40lat to tez taki wiek, kiedy ma sie na tyle ugruntowana pozycje zawodowa i zarabia takie pieniedza,ze szkoda miec 3letnia przerwe. Sasiadka wlasnie nie chciala zrezygnowac z pracy i corka od rana do wieczora z niania. Kolejny przyklad mam z rodziny moja prababcia ma corke w wieku mojego ojca urodzona jak prababcia miala 40lat i ta corka teraz prababcia sie zajmuje jako jedyna z 4 rodzenstwa (najstarsza corka jest tak schorowana, ze gorzej wyglada od swojej matki). A prababcia sie martwila, ze umrze i jej nie wychowa, ale dala rade. Czas pokazal, ze mlodsze matki szybciej odeszly a ona wciaz zyje. Tym jak sama napisalas nie ma co sie przejmowac.
Ja wiem i zdaje sobie sprawę z tego ze każdy przypadek jest inny i nie ma co się porównywać .... ale takie wsparcie i rozmowy są bardzo miłe i pomocne chociażby duchowo ... nie znamy się a dostaje odpowiedzi osób które nie mają w tym żadnego interesu poprostu są i piszą poprostu dzielą się swoim zdaniem , doświadczeniem ... to bardzo miłe doceniam i dziękuje ... moja koleżanka zareagowała tak..,, poje...o cię po co ci to będziesz gruba i ciężko ci będzie wrócić do twojej wagi ciało ci się zmieni bezpowrotnie itd ...” rozpłakałam się po tym a ona później mnie przepraszała ale słowa jej zostały w mojej głowie ....
 
reklama
Napewno ma sie wiecej cierpliwości do dzieci. Moja mama urodzila nas bardzo mlodo. Do 30 juz miala cala trójkę. Teraz ma 50 lat i jest wspaniala babcia dla trójki wnuczat a za chwile bedzie ich piątka. Jest pelna energi i co wazne nie wyglada na te lata. Jak porownuje wychowanie nas a podejscia teraz do wnuków to napewno teraz jest duzo lepiej... wiec mysle ze pozne maciezynstwo tez jest dojrzalsze
Zgadza się z tą cierpliwością jest różnica ... ja tez szybko zaszłam w ciąże jak urodziłam skończyłam 20 lat mój ex był starszy o 6 lat nie myślałam wtedy ze wpadnę ale stało się ale teraz jestem szczęśliwa mam już pełnoletnich synów ale ciagle marzy mi się córeczka to moje marzenie od zawsze .... wiem ze może być chłopiec najważniejsze żeby było zdrowe to priorytet ale gdyby moje marzenie się spelnilo oszalała bym ze szczęścia ;)
 
Do góry