reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

test pappa pomożecie?

Klara125

Początkująca w BB
Miasto
Biłgoraj
Rozwiązania
0
Dziewczyny, chodzę do lekarzy(bo nie można mieć jednego swojego ginekologa) we Włoszech. Zrobiłam test pappa i usg genetyczne. Lekarz mówi, że niby wszystko ok. Możecie pomóc zinterpretować wyniki? w necie czytałam, że mam mało białek i może to budzic niepokój pod kątem zespołu Downa. Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
CRL 68,0mm
TN 1,5mm
beta: 0,7582Mom
pappa: 0,4599Mom
ryzyko podstawowe:
trisomia21- 1:842
trisomia13\18- 1:8925
ryzyko średnie:
trisomia21- 1:3439
trisomia13\18- 1:8925
dodam, że mój stres bierze się z tąd, że siostra mojej teściowej choruje na zespół Downa.

Ostatnia edycja:
reklama

GabrielaNowak85

Moderator
Członek załogi
Miasto
Łódź
Rozwiązania
0
Powiedziałabym, że to są dobre wyniki, pomiary z USG są w normach, biochemia troszkę za niska, ale nie dramatycznie niska.

Rozwiązania
0
Cześć, rozumiem, że ryzyko podstawowe to jest statystyczne ryzyko dla kobiet w Twoim wieku, a ryzyko średnie to ryzyko skorygowane, obliczone na podstawie wieku, usg i testu krwi. Czy tak jest? Jeśli tak, to ryzyko zespołu downa (trisomia 21) u Twojego dziecka jest niskie, wynosi 1:3439. Czyli 1 na 3439 kobiet z wynikami takimi jak Twoje i w Twoim wieku urodzi dziecko z tym zespołem, albo inaczej licząc - prawdopodobieństwo urodzenia dziecka z zespołem wynosi ok. 0,03%, czyli bardzo mało. W Polsce osobom, dla których to ryzyko jest większe niż 1:300 proponuje się dalsze badania, reszcie - raczej nie. Co do białek - nie znam się, niestety.

Klara125

Początkująca w BB
Miasto
Biłgoraj
Rozwiązania
0
Cześć, rozumiem, że ryzyko podstawowe to jest statystyczne ryzyko dla kobiet w Twoim wieku, a ryzyko średnie to ryzyko skorygowane, obliczone na podstawie wieku, usg i testu krwi. Czy tak jest? Jeśli tak, to ryzyko zespołu downa (trisomia 21) u Twojego dziecka jest niskie, wynosi 1:3439. Czyli 1 na 3439 kobiet z wynikami takimi jak Twoje i w Twoim wieku urodzi dziecko z tym zespołem, albo inaczej licząc - prawdopodobieństwo urodzenia dziecka z zespołem wynosi ok. 0,03%, czyli bardzo mało. W Polsce osobom, dla których to ryzyko jest większe niż 1:300 proponuje się dalsze badania, reszcie - raczej nie. Co do białek - nie znam się, niestety.
Tak. Tak to jest liczone.

Rozwiązania
0
Tak. Tak to jest liczone.
Zatem poziom białek jest już uwzględniony w tej statystyce (1:3439) i jak widać nie popsuł jej.

PS. Wydaje mi się, że markerem ZD jest stosunek poziomów tych białek i niebezpiecznie jest jak jednego jest mało, a drugiego dużo, ale nie dam sobie za to głowy uciąć, poza tym nie jestem lekarzem ani nawet biologiem ;)
PS2. Co do siostry teściowej to już chyba drążenie za daleko ;) Wydaje mi się, że nie ma to znaczenia, choć zapytać przy okazji lekarza na pewno nie zaszkodzi.

Ostatnia edycja:

GabrielaNowak85

Moderator
Członek załogi
Miasto
Łódź
Rozwiązania
0
Zatem poziom białek jest już uwzględniony w tej statystyce (1:3439) i jak widać nie popsuł jej.

PS. Wydaje mi się, że markerem ZD jest stosunek poziomów tych białek i niebezpiecznie jest jak jednego jest mało, a drugiego dużo, ale nie dam sobie za to głowy uciąć, poza tym nie jestem lekarzem ani nawet biologiem ;)
Nie nie, nie bada się stosunku białka PAPPA do bHCG czy odwrotnie. Wyniki przelicza się na jednostkę MoM która stanowi medianę. Do wyliczenia jednostki bierze się pod uwagę inne czynniki, takie jak wiek, cukrzycę i inne uzyskane w wywiadzie. Im bliżej wartości 1, tym lepiej.

reklama
Rozwiązania
0
Nie nie, nie bada się stosunku białka PAPPA do bHCG czy odwrotnie. Wyniki przelicza się na jednostkę MoM która stanowi medianę. Do wyliczenia jednostki bierze się pod uwagę inne czynniki, takie jak wiek, cukrzycę i inne uzyskane w wywiadzie. Im bliżej wartości 1, tym lepiej.
Aha, ok, dzięki za info :)

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
I Bardzo wysoka wolna beta w pappa Potrzebuję porady 14
B Test PAPPA Potrzebuję porady 13
B Ciąg dalszy test pappa Potrzebuję porady 4
B Test pappa Potrzebuję porady 7
Mamamamam Test pappa Potrzebuję porady 12
E Test pappa, usg, złe wyniki, podwyższone ryzyko Potrzebuję porady 9
brzuszek32 test pappa - wysoka wolna beta hCG! Ciąża, poród, połóg 21
F Test Pappa/lekarze Potrzebuję porady 11
P NT, test pappa + amniopunkcja. Potrzebuję porady 6
saguaro Test PAPPA i wolna podjednostka beta HCG Potrzebuję porady 1
M test pappa w Warszawie?? Potrzebuję porady 3
saguaro Test PAPPA Potrzebuję porady 6
M Przezierność, Test PAPPA, amniopunkcja...wątpliwości, strach Ciąża, poród, połóg 3
mydreammyfuturebaby Test cyfrowy, lepszy od podstawowego ? Potrzebuję porady 2
N Test owulacyjny. Potrzebuję porady 8
Mia991 Czy test pozytywny przed terminem miesiączki Staramy się 28
akinoM222 Kiedy test Potrzebuję porady 17
karolina21325 Test ujemny a brak miesiączki Ciąża, poród, połóg 8
P Poztywny test a okres następnego dnia Staramy się 17
K Dziwny test ciążowy Potrzebuję porady 5
A Kolejny test 2 dni później, co myślicie? Staramy się 97
olivia1011 Test owulacyjny a ciąża Potrzebuję porady 14
D Test pozytywny negatywny? Staramy się 6
D Negatywny test owulacyjny a ciąża ? Staramy się 6
Madziuska324 Test negatywny Staramy się 3
JulaJ Czy test mnie oszukał Potrzebuję porady 14
A Czy jest możliwość ciąży? Brak okresu 11 dni, test negatywny Potrzebuję porady 8
C Pozytywny test ciążowy. Ciąża, poród, połóg 33
A testy owulacyjne clearblue i stymulacja owulacji Potrzebuję porady 9
K Test ciazowy Potrzebuję porady 7
N Test ciążowy Potrzebuję porady 7
aleksandrak1997 Test ciazowy, pomocy Potrzebuję porady 7
Kara88 Test a ZUM Potrzebuję porady 8
Kejti92 Ciaza czy nie ciaza 🤔 Staramy się 11
A Test ciążowy Staramy się 12
A ( Poronienie w styczniu) Negatywny test, @ brak + dziwne bardzo skape plamienie Potrzebuję porady 8
GabrielaNowak85 Czy ten test jest pozytywny? Wątek zbiorczy Potrzebuję porady 609
M Czy to ciąża? Potrzebuję porady 5
O Test ciążowy, pozytyw? Staramy się 35
A Test ciążowy - pozytywny? Staramy się 22
P Test ciążowy Staramy się 9
O Test, negatywny czy pozytywny Potrzebuję porady 9
Kisia1995 Test ciążowy Potrzebuję porady 106
K ciąża czy jednak nie Potrzebuję porady 3
L Czy to test pozytywny? Potrzebuję porady 27
Paulinax Pozytywny test LH-wątpliwości Staramy się 1
A Test ciążowy Potrzebuję porady 21
B Rosnąca temperatura przed okresem, pozytywny test owulacyjny, a brak owulacji Staramy się 14
K Ciąża- niski poziom hcg Potrzebuję porady 32
A Test ciążowy Staramy się 65