reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród i opieka okołoporodowa w czasie panowania koronawirusa.

linkowa

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
5 Czerwiec 2019
Postów
68
Nurtuje mnie wiele pytań dotyczących jak teraz będą wyglądały porody i czas spędzony w szpitalu. Ja sama jestem w pierwszej ciąży, początek 8 miesiąca. Planowaliśmy z mężem poród rodzinny. W tym momencie mąż myśli o tym, że przez cały czas porodu nie będzie wiedział co ze mną i dzieckiem i o tym czy dziecko urodziło się bez komplikacji dowie się nawet po kilkunastu godzinach oczekiwania.

Mam przeróżne obawy:
- czy personel na porodówkach zostanie okrojony,
- czy w związku z ilością lekarzy i chęcią przyspieszenia procedur będą podejmowane decyzje o rutynowych cięciach cesarskich,
- czy będzie możliwość dostarczania czegokolwiek do szpitala dla matki (może być potrzeba pozostania dłużej w szpitalu)
- jak teraz spakować torbę (czy brać nadmiar rzeczy higienicznych, czy szpital je zapewni)

Proszę szczególnie o wypowiadanie się Pań, które w ostatnich dniach urodziły lub w niedługim czasie mają termin i chciałyby w kolejnych dniach podzielić się swoimi opowieściami. Podajcie miejscowość, szpital, wasze przemyślenia.
 
reklama
Proszę szczególnie o wypowiadanie się Pań, które w ostatnich dniach urodziły lub w niedługim czasie mają termin i chciałyby w kolejnych dniach podzielić się swoimi opowieściami. Podajcie miejscowość, szpital, wasze przemyślenia.
podpinam się pod pytanie :)
 
@linkowa i @missroszi wracam z odpowiedzią, podzielcie się z dziewczynami w waszych działach. Odpowiedział ginekolog-położnik Filip Dąbrowski. Tak jest w Warszawie.


Nie ma chaosu. W Warszawie wyznaczone są dwa szpitale dla pacjentek z podejrzeniem i zakażeniem COVID; przy Żwirki i na Wołoskiej. 


A jeśli chodzi o zdrowe ciężarne,
  • Personel nie porodówek nie jest ograniczony;
  • wizyty ambulatoryjne ciężarnych oraz badania USG odbywają się w normalnym trybie tylko bez osób towarzyszących
  • mąż tej Pani niech się nie martwi, nie dowie się o wyniku porodu po kilkunastu godzinach tylko po 10 minutach jak dostanie telefon od żony po porodzie
Czy w związku z ilością lekarzy i chęcią przyspieszenia procedur będą podejmowane decyzje o rutynowych cięciach cesarskich?

Planowe cięcia cesarskie odbywają się normalnie; tylko też bez obecności osób towarzyszących i nie ma potrzeby wprowadzać rutynowych.

Czy będzie możliwość dostarczania czegokolwiek do szpitala dla matki (może być potrzeba pozostania dłużej w szpitalu)

Tak, będzie można dostarczyć rzeczy, poszczególne szpitale tworzą procedury; zazwyczaj portier dostarcza torbę; nie ma możliwości wejścia na oddział; bezpieczeństwo epidemiologiczne jest nieco ważniejsze niż to czy ktoś przyniesie i świeże pomarańczki czy danonki ;)

Jak teraz spakować torbę (czy brać nadmiar rzeczy higienicznych, czy szpital je zapewni)

Nie brać nadmiaru, brać odpowiednią ilość; po porodzie/cięciu cesarskim w szpitalu zostaje się zazwyczaj dwa dni; naprawdę wiele rzeczy nie potrzeba. Najważniejsze w tej chwili jest bezpieczeństwo, a nie wygoda.

A tu ode mnie. Na twoim miejscu poszczególne rzeczy w sensie ubranka dla malucha, swoje przybory itp. popakowałabym w oddzielne torebki strunowe, tak że jeśli byś potrzebowała pomocy, to położna po prostu poda ci oznaczoną rzecz, a nie będzie musiała grzebać w torbie.
 
Hej ja też się 8 miesiąc. Liczę że jeszcze do maja się zmieni sytuacja... Na lepsze nie na gorsze😀 mnie prawdopodobnie czeka cesarka i pamiętając poprzednią nie wyobrażam sobie że nie będzie pryz mnie męża przez pierwsze godziny po. Biorę 2 torby jedna dla mnie druga dla mniejsza dla dziecka.
 
@linkowa i @missroszi wracam z odpowiedzią, podzielcie się z dziewczynami w waszych działach. Odpowiedział ginekolog-położnik Filip Dąbrowski. Tak jest w Warszawie.


Nie ma chaosu. W Warszawie wyznaczone są dwa szpitale dla pacjentek z podejrzeniem i zakażeniem COVID; przy Żwirki i na Wołoskiej. 


A jeśli chodzi o zdrowe ciężarne,
  • Personel nie porodówek nie jest ograniczony;
  • wizyty ambulatoryjne ciężarnych oraz badania USG odbywają się w normalnym trybie tylko bez osób towarzyszących
  • mąż tej Pani niech się nie martwi, nie dowie się o wyniku porodu po kilkunastu godzinach tylko po 10 minutach jak dostanie telefon od żony po porodzie
Czy w związku z ilością lekarzy i chęcią przyspieszenia procedur będą podejmowane decyzje o rutynowych cięciach cesarskich?

Planowe cięcia cesarskie odbywają się normalnie; tylko też bez obecności osób towarzyszących i nie ma potrzeby wprowadzać rutynowych.

Czy będzie możliwość dostarczania czegokolwiek do szpitala dla matki (może być potrzeba pozostania dłużej w szpitalu)

Tak, będzie można dostarczyć rzeczy, poszczególne szpitale tworzą procedury; zazwyczaj portier dostarcza torbę; nie ma możliwości wejścia na oddział; bezpieczeństwo epidemiologiczne jest nieco ważniejsze niż to czy ktoś przyniesie i świeże pomarańczki czy danonki ;)

Jak teraz spakować torbę (czy brać nadmiar rzeczy higienicznych, czy szpital je zapewni)

Nie brać nadmiaru, brać odpowiednią ilość; po porodzie/cięciu cesarskim w szpitalu zostaje się zazwyczaj dwa dni; naprawdę wiele rzeczy nie potrzeba. Najważniejsze w tej chwili jest bezpieczeństwo, a nie wygoda.

A tu ode mnie. Na twoim miejscu poszczególne rzeczy w sensie ubranka dla malucha, swoje przybory itp. popakowałabym w oddzielne torebki strunowe, tak że jeśli byś potrzebowała pomocy, to położna po prostu poda ci oznaczoną rzecz, a nie będzie musiała grzebać w torbie.
Czy to znaczy, że na Żwirki i Wołoską już nie mogę pojechać do porodu? Tylko pacjentki z podejrzeniem są tam przyjmowane? To akurat są 2 szpitale mojego wyboru..
 
Ostatnia edycja:
Hej ja też się 8 miesiąc. Liczę że jeszcze do maja się zmieni sytuacja... Na lepsze nie na gorsze😀 mnie prawdopodobnie czeka cesarka i pamiętając poprzednią nie wyobrażam sobie że nie będzie pryz mnie męża przez pierwsze godziny po. Biorę 2 torby jedna dla mnie druga dla mniejsza dla dziecka.
Ja też mam obawy jak to będzie? Rodze w Norwegii język angielski średnio do tej pory podpora był partner ale raczej już nie liczę na poród rodzinny 😟będę całkiem sama w obcym kraju...
 
Halo czy ktoś wie czy obecnie można rodzić w szpitalu na Żwirki i Wigury? Nikt mi nie odpowiedział, a do szpitala nie można się dodzwonić :/

Już wiem, ale nie mogę skasować posta. Porody odbywają się tam normalnie. Tylko Wołoska została przekształcona w szpital dla zakażonych.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry