reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Dzień dobry :-)

Bertha, ja do Wrocka jeżdżę od listopada. Nie poznałam tych lekarzy na tyle by napisać, który jest godny polecenia.
Raz byłam u dr Tomiałowicza, nie mam nic do niego. Już na pierwszej wizycie, na zwykłym usg zauważył przegrode. Jak zapytałam o kolejną ciążę, to stwierdził, znajdzmy najpierw przyczynę (mimo, że mam mutacje Mthr) szukał dalej.
Na histeroskopii było dwóch lekarzy,
lek. Barański i dr Sozański. Ten drugi, na pierwszy rzut oka wydawał się być nie za fajny, ale się pomyliłam. Bardzo miły człowiek. Na koniec usłyszałam, że jeszcze będę mieć dziecko, nawet po 3 cesarkach tylko najpierw usunięcie przegrody.
Barański mimo, że wydawał się być przestraszony, widać było, że jest dokładny. Przede wszystkim sprawdzana była przegroda, ale także spojrzał na blizne po cięciach.

Mnie jeszcze interesuje dr Elias, po wszystkim zastanawiam się czy do niego nie pójść i prowadzić ewentualnie ciąży choć i do Tomiałowicza nic nie mam, ale po tym wszystkim trudno mi zaufać lekarzowi....
Słyszałam także o dr Fuchs bardzo dobre opinie :-)
Dziękuję! poczytam o nich!
 
reklama
Dziękuję gosiu dajesz mi nadzieję. A prowadzisz u niego ciążę nadal czy tylko z doskoku już teraz?
Właśnie kupiłam bilety i 22.02 wizyta.
Moja nic nie mówi już ostatnio ale wiem że nadal bardzo chce...
Arda ja liczę że dołączysz do nas &&&&&
 
Marta byłam u dr D ostatni raz w 9 tygodniu ciąży. Wiedział, ze dalej będę chodzic do lekarza u siebie, powiedział czego mam pilnować, jak długo brać leki i jakie badania robić itp. Prowadzącego mam na miejscu we Wroclawiu, ale D był na tyle spoko, że odbierał ode mnie telefony chyba z 3 razy, wytłumaczył i uspokoił jak miałam kłopot.
 
Dziewczyny moze któraś z Was potrzebuje to chętnie sprzedam.
Dostinex 0,5 mg - 7 szt - 80 zł
Bromergon 2,5 mg- całe opakowanie 30 szt- 15 zł
Estreva 0,1 % zel - nie używany - 20 zł
Clexane 0,4 ml - całe opakowanie czyli 10 ampułek- kupiony na 100% - 70 zl
Luteine 100 mg- całe opakowanie - 30 szt - dorzucę gratis lub 10 zł
Zastrzyki Prolutex - 2 szt - 30zł
Wszytskie leki sa kupione w tym roku z długą data ważności. Do ceny trzeba doliczyc niewielki koszt przesyłki.
Info na piv
 
Gosia, a histeroskopie miałaś także z powodu przegrody? I jak Twoje odczucia? Z Wroclawia jesteś?

Bertha, ja czytając o Tomiałowiczu i Sozanskim, raczej bym po tych opiniach nie zdecydowała się na wizytę :p
Ale miałam z nimi do czynienia i dziwi mnie skąd takie opinie ;-)
 
Czarna mała mój mąż jest stolarzem, mechanikiem samoukiem i budowlańcem jak trzeba. Nic specjalnego.... W Norwegii pracował jako serwisant i monter przewodów kominowych i kominków. Niestety firma się rozpadła, potem pracował jako mechanik ale przyszedł kryzys i poszedł na zieloną trawkę. Dorabia, ale to nie to samo co stała praca. Dobrze że ja mam etat:)

Bea między moimi laseczkami jest 7,5 roku różnicy:)
 
Marta byłam u dr D ostatni raz w 9 tygodniu ciąży. Wiedział, ze dalej będę chodzic do lekarza u siebie, powiedział czego mam pilnować, jak długo brać leki i jakie badania robić itp. Prowadzącego mam na miejscu we Wroclawiu, ale D był na tyle spoko, że odbierał ode mnie telefony chyba z 3 razy, wytłumaczył i uspokoił jak miałam kłopot.

kto jest Twoim prowadzącym? szukam jakiegos we Wro znającego się na problemach genetycznych i immunologicznych..

Gosia, a histeroskopie miałaś także z powodu przegrody? I jak Twoje odczucia? Z Wroclawia jesteś?

Bertha, ja czytając o Tomiałowiczu i Sozanskim, raczej bym po tych opiniach nie zdecydowała się na wizytę :p
Ale miałam z nimi do czynienia i dziwi mnie skąd takie opinie ;-)
wlasnie przeczytalam opinie o Tomiałowiczu i niezbyt są pochlebne :D ja staram sie je zawsze filtrować, ale jednak cięzko mi znaleźć o nim cos naprawde fajnego :)
 
Ewcia jestem z Wrocławia. Histero zlecali mi chyba wszyscy lekarze, u których byłam po 2 poronieniu (miałam 2 łyżeczkowania) więc się zdecydowałam, nie wykazała ani przegrody ani zrostów. Sama zajechałam i wróciłam po 2 godzinach do domu, podobało mi się że sprawnie poszło. Robił mi prof Z z inną młodszą dr. Rozumiem, że Tobie usunęli przegrodę w trakcie histero? Lekarzy, o których piszesz nie znam. Pytałaś jak zapatrują się na mocniejsze leki w ciąży np encorton i clexanne?
Bertha pisałam Ci kiedyś na priv, ale pewnie wiadomość nie doszła, moją ciążę prowadzi prof Z.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ewcia jestem z Wrocławia. Histero zlecali mi chyba wszyscy lekarze, u których byłam po 2 poronieniu (miałam 2 łyżeczkowania) więc się zdecydowałam, nie wykazała ani przegrody ani zrostów. Sama zajechałam i wróciłam po 2 godzinach do domu, podobało mi się że sprawnie poszło. Robił mi prof Zimmer z inną młodszą dr. Rozumiem, że Tobie usunęli przegrodę w trakcie histero? Lekarzy, o których piszesz nie znam. Pytałaś jak zapatrują się na mocniejsze leki w ciąży np encorton i clexanne?
Bertha pisałam Ci kiedyś na priv, ale pewnie wiadomość nie doszła, moją ciążę prowadzi prof ZImmer.
Ach, tak! przepraszam! rzeczywiście, teraz odswiezylam sobie wiadomosci na privie i mam! :)
A wiesz, że zadzwonilam do Synevo i zapytalam o to badanie Ocena aktywnosci komorek NK! "z gwiazdką".
i pani w punkcie pobrań sama nie wie co to znaczy, opisu badania nie ma.. a do laboratorium jeszcze sie nie dodzwonilam, zeby sie dokladnie dowiedziec co tam w badaniu wykazują.. Kosztuje 450zł, wiec troche..

Znalazłam tez w szpitalu na Borowskiej na stronce to badanie: http://www.usk.wroc.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=275&Itemid=73: "Limfocytów T, B, NK subpopulacje (CD3+, CD4+, CD8+, CD16+56+, CD19+)"
tez sie tam dodzwonic nie mogę..

a jak byłam na wizycie w Medicover to zapomnialam o te NK zapytac gina..
 
Do góry