reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Tego nie możesz przegapić!

Marzysz o własnej marce, o otworzeniu firmy? Wpadaj 8.03 o godz.10:30. Daria opowie, jak zacząć myśleć o produkcie? Jak stworzyła markę Clochee i jak udaje jej sie łączyć macierzyństwo z prowadzeniem firmy. Będzie czas na wasze pytania! Zapraszam serdecznie.

Jeśli masz sposoby na kolki i ból brzuszka maluszka, nie przegap konkursu Vivomixx. Wygraj zakupy!

Pozdrawiam Anna Ślusarczyk
reklama

Poronienie w II trymestrze

marsi89

Fanka BB :)
Czy któraś z was poroniła w drugim trymestrze ciąży? Czy znacie przyczynę poronienia?
Moja historia wygląda tak: do 14 tyg. Ciąża przebiegala książkowo. Na początku 14 tyg. Dostałam bólu brzucha zlokalizowanego po prawej stronie pod żebrem. Nie czekając pojechałam na pogotowie gdzie okazało się że to ostre ropowicze zapalenie wyrostka robaczkowego z ropniem okolowyrostkowym. Tego samego dnia wykonano mi laparoskopię po której czułam się jednak dużo gorzej niż przed operacją(biegunka, wymioty, bardzo wysokie CRP). Zgłaszałam również skurcze w dole brzucha i ból plecow- ale twierdzili że tak po operacji może być. Po pięciu dniach faszerowania mnie antybiotykami i lekami zdecydowali się na kolejną operację, tym razem na laparotomię, rozcięli mi brzuch na pół. Okazało się, że zrobił się po pierwszej operacji zrost, który przytkał jelito. Po drugiej operacji wszystko wydawało się wracac do normy. Podczas całego pobytu co 2 dni przychodził ginekolog i robił mi USG, z dzieckiem było wszystko ok. Po wypisaniu do domu dostałam zapalenia pęcherza, mój ginekolog wdrożył antybiotyk, zrobił USG...wszystko było ok. W 19 tygodniu dostałam skurczy, ginekolog kazał zjawić się szybko u siebie na oddziale. Gdy dojechałam zaczęłam już krwawić. Szyjka skróciła mi się do 1,9, stwierdzono poronienie zagrażające i bardzo podwyższone parametry stanu zapalnego. Zastosowano antybiotyk, luteinę, nospe... Skurcze ustały na chwilę ale w nocy urodziłam martwe dziecko na ubikacji. Ponad to miałam łyżeczkowanie.
Nikt mi nie powiedział co było przyczyną, w dniu wypisu ( a byłam ponad tydzień w szpitalu bo cały czas utrzymywał się stan zapalny) usłyszałam, że u mnie w organizmie wszystko jest ok, po trzech normalnych cyklach mogę starać się o kolejne dziecko...
Sama szukam w internecie przyczyn tego co się stało, analizuje wyniki badań. Do czego doszłam sama to to , że w szpitalu podczas wycięcia wyrostka wyszła bakteria e coli. A na ginekologii podczas badania czystości pochwy, tuż przed poronieniem wyszły: nieliczne enterococcus faecalis i klebsiella pneumoniae oraz liczne candida glabrata.
Śmiem tylko podejrzewac że te operacje, te leki i te bakterie przyczyniły się do tego co się stało.
Czy któraś z was ma podobne doświadczenia ? Jakie badania zrobić? Lekarz twierdzi że nieszczęśliwy zbieg okoliczności i badań nie robić a ja nie dość że zmagam się z żałoba to jeszcze cały czas szukam i szukam odpowiedzi dlaczego do tego doszło.
Aha i to moja druga ciąża, mam już piękna pięcioletnia córkę.

reklama

atena100

strasznie mi przykro, w tej chwili trudno jest powiedzieć co sie stało, czy dziecko zostało zbadane albo materiał po łyżeczkowaniu?

marsi89

strasznie mi przykro, w tej chwili trudno jest powiedzieć co sie stało, czy dziecko zostało zbadane albo materiał po łyżeczkowaniu?
U dziecka brak widocznych wad genetycznych. Wcześniejsze badanie prenatalne tez to potwierdziło. Choć ginekolodzy twierdzą, że te leki i ten stan zapalny w moim organizmie na bank odcisnął by piętno na dziecku. Materiał po łyżeczkowaniu został poddany badaniu, za kilka dni mam dzwonić pytać o wyniki ale lekarka powiedziała że ponoć to pokaże tylko czy nie ma zmian nowotworowych a nic więcej nie wniesie. Więc dalej więcej pytań niż odpowiedzi

Malina36

hej jesli mozrsz to wyslij materisl do badan gemetycznych, ale nie wiem czy masz jeszcze tska mozliwosc. wynik Ci wtedy pokaze czy ciaza byla zdrowa czy jakis genetyczny problem i natura po prostu zadzialala

witch84

W sumie to chyba sama sobie odpowiedziałaś na pytanie... Jeśli był stan zapalny, to niestety mógł on doprowadzić do poronienia i zapewne był jego główną przyczyną... Antybiotyki też dla ciąży nie są obojętne.

No i jeśli masz ochotę to możesz zrobić badania genetyczne - jeśli masz na to siłę to wraz z określeniem płci. Będziesz mogła zarejestrować wówczas dziecko w urzędzie i będzie Ci się należał skrócony urlop macierzyński.

marsi89

W sumie to chyba sama sobie odpowiedziałaś na pytanie... Jeśli był stan zapalny, to niestety mógł on doprowadzić do poronienia i zapewne był jego główną przyczyną... Antybiotyki też dla ciąży nie są obojętne.

No i jeśli masz ochotę to możesz zrobić badania genetyczne - jeśli masz na to siłę to wraz z określeniem płci. Będziesz mogła zarejestrować wówczas dziecko w urzędzie i będzie Ci się należał skrócony urlop macierzyński.
Nikt mi nie zaproponował możliwości zrobienia badań genetycznych a teraz myślę że już na to za późno

reklama

witch84

Bo za badania genetyczne trzeba zapłacić ze swojej kieszeni... Nie wiem kiedy miałaś poronienie - ale materiał poronny jest przechowywany w szpitalu min. 30 dni, a nawet jeśli ten czas minął to możesz spróbować pożyczyć bloczki parafinowe z hist.patu i spróbować z nich zrobić badanie.