reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim

Mrs.mama

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Maj 2022
Postów
151
Dziewczyny przyszła i kolej na mnie. Po świętach wielkanocnych wracam do pracy. Tym samym kończy się mój urlop macierzyński. Jestem przerażona...i powrotem do pracy i tym jak ogarnę to wszystko z rocznym dzieckiem. Młody na początku będzie zawożony do mojej mamy z powodu braku miejsc w żłobku. I tu już pojawia się problem. Jak przyzwyczaić tak małe dziecko do wstawania przed godziną 6 rano?? Jak to u was było?
 
reklama
Dziewczyny przyszła i kolej na mnie. Po świętach wielkanocnych wracam do pracy. Tym samym kończy się mój urlop macierzyński. Jestem przerażona...i powrotem do pracy i tym jak ogarnę to wszystko z rocznym dzieckiem. Młody na początku będzie zawożony do mojej mamy z powodu braku miejsc w żłobku. I tu już pojawia się problem. Jak przyzwyczaić tak małe dziecko do wstawania przed godziną 6 rano?? Jak to u was było?
 
Dzieci są elastyczne. Szybko się dostosowują. Przede wszystkim ważny jest TWÓJ spokój.

A nie ma możliwości, by na początek Twoja mama przyjeżdżała do Was? Zostawiałaś już dziecko z nią u niej?
 
U nas jest tak, że trzeba budzić. Od poniedziałku do piątku jest pobudka o 6:30. W weekendy dajemy pospać, ale samo wstaje koło 8:00.
U nas na początku był problem taki, że koło 15-16 była druga drzemka (pierwsza koło 11) i potem dziecko nie chciało spać, szalało do 22-23. Ale teraz w końcu udało się wyeliminować tę drugą drzemkę i zasypia koło 20. Budzenie o 6:30 idzie łatwo :) puszczam jakieś piosenki i biorę do tańca :)
 
To będzie taki powrót do pracy na razie wiesz na pół etatu powiedziałabym ;) bo dzieci w tym wieku w żłobku są prawie połowę czasu chore;) Zależy od żłobka (czy fajny,czy panie mile etc), od Twojego dziecka (jego charakteru potrzeb etc) i Twojego nastawienia (czy jesteś pozytywnie nastawione czy nie bo wtedy maluch to wyczuwa:) Z mojego doświadczenia wynika też że z pierwszym dzieckiem się człowiek tak strasznie trzęsie martwi przeżywa,z kolejnym jakoś tak bardziej na luzie(starsza córkę, też roczna,wypisałam że żłobka chyba po miesiącu,miała opiekunke) młodsze bliźniaczki oddałam z radością,ale miały już 1,5;)
 
Dzieci są elastyczne. Szybko się dostosowują. Przede wszystkim ważny jest TWÓJ spokój.

A nie ma możliwości, by na początek Twoja mama przyjeżdżała do Was? Zostawiałaś już dziecko z nią u niej

Dzieci są elastyczne. Szybko się dostosowują. Przede wszystkim ważny jest TWÓJ spokój.

A nie ma możliwości, by na początek Twoja mama przyjeżdżała do Was? Zostawiałaś już dziecko z nią u niej?
Niestety nie ma takiej możliwości by mama przyjezdzała😪 co do zostawiania małego to przyzwyczajam go do tego od dłuższego czasu żeby nie było cyrków. Mimo to jestem przerażona🤷
 
reklama
Nie stresuj się tak - pamiętaj, że będzie pod dobrą opieką. Wiele osób nie ma takiej możliwości, by dziecko mogło zostać z babcią i potrzebują opiekunki.
Naprawdę wcześniejsza pobudka, to żaden problem. Dacie radę :)
 
Do góry