reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Powtarzające się infekcje intymne a wybór metody antykoncepcji

Salamandra28

Początkująca w BB
Dołączył(a)
3 Luty 2009
Postów
17
jestem teraz na etapie wybierania metody antykoncepcji, używałam w przeszłości i tabletek anty, prezerwatywy, teraz myślę nad spiralą, ale natknęłam się w necie na artykuł o tym, że takie metody jak pigułki czy wkładki zwiększają ryzyko wystąpienia infekcji intymnych tutaj i zastanawiam się czy któraś z was się z tym spotkała?? Od dłuższego czasu męczę się z powracajacymi infekcjami miejsc intymnych, co zaleczę to po jakimś czasie nowe dziadostwo się przypęta. Z artykułu wynika, że pod tym względem najepsza jest prezerwatywa, może wlasnie na nie się zdecydować?? Któraś z Was ich używa jako stalej metody anty?? macie jakieś inne rady co może być przyczyną tych infekcji??
 
reklama
zrob sobie wymazy np na chlamydie, mozna zrobic wymazy w laboratorium lub test urogin test kosztuje okolo 300zł lub nawet wiecej i wykrywa on trzy bakterie. te bakterie czesto powoduja poronienia, najlepiej u ginekologa zapytaj o szczegoly takich badan
 
Dzięki za radę, akurat mam w tym tygodniu wizytę u ginekologa, to porozmawiam, na te testy można dostać skierowanie czy trzeba prywatnie??
 
ten z apteki z tego co wiem, można kupić bez recepty tylko drogi jest. na inne, jak się robi prywatnie to trzeba zapłacić, jak masz skierowanie od państwowego lekarza, to nic nie placisz. a posiewy warto zrobić przy nawracających infekcjach. dodatkowo warto też wysłać na badania partnera seksualnego a profilaktycznie brać lacibios femina (u mnie się sprawdził). a jak okaże się, że to rzeczywiście skutek tabletek to warto zmienić na inne.
 
Do góry