reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pozytywne testy owulacyjne dwukrotnie ?

KaCi

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
12 Sierpień 2021
Postów
62
Cześć dziewczyny pytanko do was. Test owulacyjny wyszły mi 11 sierpnia więc owu była 12/13 sierpnia.
Dziś/jutro powinnam dostać @
Zrobiłam z ciekawości test owulacyjny bo pamiętam że kiedyś wyszedł mi pozytywny dzień przed @. I teraz wyszły tak samo dwie mocne kreski.
Wiem że mogą być dwie owulacje w cyklu ale zdarza się to rzadko. A u mnie owulacja przebiegania zawsze bardzooo boleśnie - taki urok. Z kolei przed @ takich bólów nie mam. A mi już któryś raz z kolei owulacyjny wychodzi podwojnie i w środku i pod koniec cyklu.
Czy któraś z was tak miała ? Czy mogą to być zaburzenia hormonalne albo efekt mięśniaków ? Czy ktoś się z tym spotkał ? Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
reklama
Cześć dziewczyny pytanko do was. Test owulacyjny wyszły mi 11 sierpnia więc owu była 12/13 sierpnia.
Dziś/jutro powinnam dostać @
Zrobiłam z ciekawości test owulacyjny bo pamiętam że kiedyś wyszedł mi pozytywny dzień przed @. I teraz wyszły tak samo dwie mocne kreski.
Wiem że mogą być dwie owulacje w cyklu ale zdarza się to rzadko. A u mnie owulacja przebiegania zawsze bardzooo boleśnie - taki urok. Z kolei przed @ takich bólów nie mam. A mi już któryś raz z kolei owulacyjny wychodzi podwojnie i w środku i pod koniec cyklu.
Czy któraś z was tak miała ? Czy mogą to być zaburzenia hormonalne albo efekt mięśniaków ? Czy ktoś się z tym spotkał ? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Testy owulacyjne robi się do pierwszego pozytywnego, ponieważ poziom lh może się utrzymać wysoki do samej miesiączki. U niektórych kobiet występuje też skok lh przed samą miesiączka.
Jak się obawiasz zaburzeń hormonalnych lub mięśniaków to najlepiej udać się do ginekologa na badania.
 
Testy owulacyjne robi się do pierwszego pozytywnego, ponieważ poziom lh może się utrzymać wysoki do samej miesiączki. U niektórych kobiet występuje też skok lh przed samą miesiączka.
Jak się obawiasz zaburzeń hormonalnych lub mięśniaków to najlepiej udać się do ginekologa na badania.
W poniedziałek test owu wyszedł bardzo słaby teraz w dniu @ (środa) bardzo mocny. Więc po 11 sierpnia gdzie był mocny lh widocznie spadło a teraz znowu skoczyło do góry.
Mam dwa mięśniaki niewielkie - potwierdzone przez gina. Ale badań hormonalnych lekarka nie zleciła....i nie zrobiła nic z mięśniakami. Myślę pójść we wrześniu i ostro stanąć za swoim. Jest nietypowa sytuacja... Obstawiam mięśniaki ale może ktoś miał zaburzenia jakieś hormonów i spotkał się z taką sytuacją.
 
W poniedziałek test owu wyszedł bardzo słaby teraz w dniu @ (środa) bardzo mocny. Więc po 11 sierpnia gdzie był mocny lh widocznie spadło a teraz znowu skoczyło do góry.
Mam dwa mięśniaki niewielkie - potwierdzone przez gina. Ale badań hormonalnych lekarka nie zleciła....i nie zrobiła nic z mięśniakami. Myślę pójść we wrześniu i ostro stanąć za swoim. Jest nietypowa sytuacja... Obstawiam mięśniaki ale może ktoś miał zaburzenia jakieś hormonów i spotkał się z taką sytuacją.
Tak jak pisałam, lh u niektórych kobiet skacze w terminie@ i nie jest to niepokojącym objawem.
 
Witam ! Swoim pytaniem pewnie wywołam burze a u niektórych Pan nawet i oburzenie.. szukałam takiego tematu ale nie znalazłam.. "ciąża a sterydy" tak ale mi chodzi o tzw. SPALACZE TLUSZCZU stosowane przez kobiety w trakcie redukcjii masy ciała = odchudzających się.
I nie o byle jakie spalacze tylko te z "górnej półki" pseudoefedryna itp
Czy któraś z was w trakcie stosowania termogenikow zaszła w ciążę oczywiście nie planując Czy jest w ogóle to możliwe? Jeśli tak to kiedy dowiedzialyscie sie o ciąży, w którym tygodniu ? I czy stosowanie tych środków przed zajściem wpłynęło na rozwój płodu?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Na internecie nigdzie nie mogę znaleźć takich wątków.

W twojej sytuacji próby odpowiedzenia na twoje pytania wyrastają poza doświadczenia „standardowych” staraczek. Bierzesz spalacze, termogeniki. Żadna z nas nie wie co one robią z twoim organizmem. Możesz mieć owulacje piec razy w tygodniu a możesz nie mieć jej wcale. Testy ciążowe mogą ci wychodzić fałszywie dodatnie, fałszywie ujemne, testy owulacyjne mogą być w kosmos.
U kobiet, które nie biorą żadnych środków odchudzających każdy cykl może być inny. Nie przewidzisz.
Nie wiem co bierzesz, nie wiem co te środki robią z twoim cyklem, nie zdziwiłoby mnie gdybys po nich świeciła światłem własnym. I nikt ci tutaj jednoznacznie nie powie. Najlepsza porada jaka mogę ci udzielić to idz do dobrego gina, zeznaj mu szczerze co i w jakich dawkach bierzesz i zapytaj jak to wpływa na owulacje, cykl, ciąże i rozwój płodu.
Nie ma sensu porównywać się do innych sytuacji, bo dwie siostry bliźniaczki mogą mieć zupełnie inne cykle. Porównywanie osoby na wspomagaczach odchudzających do osoby, która ich nie bierze ma taki sens jak zabieranie drzew do lasu.
A jeśli chcesz się starać o dziecko to ja bym na twoim miejsce wykonała conajmniej 6 miesięczny detoks od wszelkich środków. Tylko zdrowa i zbalansowana dieta. Inaczej to nikt ci nie da gwarancji czy zajdziesz w ciąże, kiedy i jak to wpłynie na rozwój dziecka.
 
Do góry