reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prenatalne i wynik

lovefrusciante

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
8 Luty 2019
Postów
35
Dziewczyny proszę o określenie ryzyka:
Trisomia 21: 1:741 (ryzyko podstawowe) 1:3121 (ryzyko skorygowane)
Mam 29 lat jak coś ;). Jeszcze jedno pytanie: w wynikach mam adnotację, że pobrano mi krew na badanie PAPPA i bhcg. To normalna procedura? Myślałam, że PAPPA jest dodatkowym badaniem, które można wykonać. Od lekarza nie dowiedziałam się za dużo, typ "nie zadawaj mi pytań".
 
reklama
Rozwiązanie
Ryzyko podstawowe to jest ryzyko wyjściowe dla Twojego wieku A ryzyko skorygowane to ryzyko po uwzględnieniu parametrów z usg plus z krwi( białko pappa i hormon beta hcg) ryzyko u Ciebie znacznie zmalalo i jest niskie wiec to dobry wynik.
Dziewczyny proszę o określenie ryzyka:
Trisomia 21: 1:741 (ryzyko podstawowe) 1:3121 (ryzyko skorygowane)
Mam 29 lat jak coś ;). Jeszcze jedno pytanie: w wynikach mam adnotację, że pobrano mi krew na badanie PAPPA i bhcg. To normalna procedura? Myślałam, że PAPPA jest dodatkowym badaniem, które można wykonać. Od lekarza nie dowiedziałam się za dużo, typ "nie zadawaj mi pytań".
To lekarz jest głównie od tego by cię informować o wszystkim a nie forum. Wyniki, które dostałaś zostały wyliczone właśnie według PAPP-A. U Ciebie ryzyko jest z tych niższych. Większe ryzyko to np. 1:150, niskie tak od 1:500 w górę. Proponuję jednak zmienić lekarza żeby przyszłościowo móc się o wszystko zapytać.
 
Wiem o tym ale jak napisałam wyżej, lekarz nie chciał komentować. Dlatego szukam informacji tutaj bo wizytę u lekarza prowadzącego mam dopiero 16 kwietnia. Płci też nie określił, milczał na ten temat całe badanie a jak na koniec się o to upomniałam to odpowiedział tylko "nie widział". Gdybym wiedziała wcześniej, że trafię na takiego lekarza to bym go nie wybrała. A tak muszę sama zdobywać informacje. Przykre ale prawdziwe.
 
Ryzyko podstawowe to jest ryzyko wyjściowe dla Twojego wieku A ryzyko skorygowane to ryzyko po uwzględnieniu parametrów z usg plus z krwi( białko pappa i hormon beta hcg) ryzyko u Ciebie znacznie zmalalo i jest niskie wiec to dobry wynik.
 
Rozwiązanie
Do góry