reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prężenie i stękanie u niemowlaka

tytanowa no niestety szybko się zapomina mój ma 3 miesiące nie całe a już nie pamiętam jak wyglądał zaraz po urodzeniu tylko fotki pozostały tak dzieciaczki szybko rosną a z drugim dzieckiem nie ma co za długo odwlekać :-)
 
reklama
Mój synek też tak miał na początku, ale ja karmiłam butelką. Okazało że sie że mleko było dla niego a tłuste. Kiedy je zmieniłam zniknąl problem postękiwania przy kupce. Ale skoro Ty karmisz piersią to może w Twojej diecie jest jakiś składnik który może to powodować? I tak jak pisały wcześniej dziewczyny - jeśli się wypróżnia i nie zanosi się przy tym płaczem, to nie ma powodu do paniki.
 
U nas było tak samo. Odstawiłam wit. K i przszło. Po niej mała miała strasznie twardy brzuszek, gazy i pyrkała strasznie.
 
Hej,
moja Lenka skończyła 4 miesiące i od 2 tygodnia życia są takie wzdęcia...nie mam już siły-teraz jest tak ze śpi i jęczy-budzi się i płacze pręży się. Teraz podaję tylko dicoflor-26 zł w aptece także super tanio-czy pomaga nie wiem, bo już tyle tych kropli się przeplotło przez moje ręce. Zmieniałam lekarza.
pediatra dał na posiew moczu i skierowanie do poradni rehabilitacyjnej...wynik za tydzień -spotkanie z rehab. 27 listopada
Lena ma problem ze zrobieniem kupy-bo bardzo się napina jak chce zrobić,ale nie płacze przy tym. Ciągle piurta sobie. Zauważyłam że bardzo ją boli w mostku.
Jest ostatnio bardzo śpiąca, a kiedyś w dzień nie spała
Karmię piersią-jednego dnia je ładnie w inny się rzuca-ale to wina brzuszka na moje. Myślę ,że jak zacznie sama robić kupki tak spokojnie i po cichu to wszystko minie, ale ile jeszcze ...
 
hej mam podobny problem moja córcia zaraz będzie miała 5 tygodniu a od jakiegoś tygodnia stęka i pręży sie tak jak by nie mogła zrobić kupki czasami płacze ale wystarczy ją spionizować i już jest lepiej ale nie przechodzi całkiem karmię tylko piersią a moja dieta jest strasznie uboga. mała jak już zrobi kupkę to strasznie wodnistą zdarza się że wyleci góra pampersa. dodam że baczki sobie puszcza bez problemu nie wiem co to może być czy może nabiał ale z drugiej strony ser i serki topione jadłam od początku więc to chyba nie problem może któraś z Was wi jak nam pomóc bo mała bardzo sie meczy
 
A dlaczego Twoja dieta jest 'uboga'? Jeśli prewencyjnie to warto żebyś może rozważyła 'normalne' jedzenie bo niepotrzebnie się wykończysz kobieto. Jeśli dziecko jest alergikiem to szybko Ci poszło rozpoznanie, 5 tygodni i już uboga dieta... Statystyk nie prowadziłam, ale tak się składa, że przetwory mleczne dość często sa problematyczne. Przeczytaj cały wątek- to może wynikać jedynie z niedojrzałości układu pokarmowego malca. Jakie kupki Twoim zdaniem powinno robić Twoje dziecko? Rzadkie są jak najbardziej normalne w tym wieku, zwłaszcza na mleku mamy...
 
marta1988-tytanowa@ma rację. ja z młodym miałam/mam to samo. na początku uważałam na to co jem, ale ile można sie głodzić?każde dziecko ma nierozwiniete wystarczająco jelita i jeśli jest na mleku mamy to każda pielucha jest z rzadką kupą.takie są fakty. dziecko ma prawdopodobnie kolki, które są mniej dokuczliwe w pozycji pionowej-masuj często brzuszek ruchami okrężnymi, kładź dziecko na brzuszku i pamietaj o odbijaniu w trakcie i po jedzeniu. ja podaję małemu esputicon i bio gaję-naprawdę nam pomogło.
 
ja mam podobnie z tym ze moj Oliwier prezy sie steka warczy i niekiedy placze w trakcie jedzenia. karmie go bebilonem ar. zadawalam to pytanie juz kilku pediatrom czemu sie tak dzieje i co robic ale tylko zdawkowo. zaczelo sie chwile przed 2 mscem. no i czasem jest 1 karmienie ladne a drugie juz cyrki ze nie wiem.
 
reklama

Podobne tematy

Do góry