reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem! Moje dziecko nie pije mleka modyfikowanego .

Dołączył(a)
21 Kwiecień 2014
Postów
6
Witam Serdecznie,
mam taki maly problem moj syn majacy 11 miesiecy od dwoch miesiecy nie pije mleka modyfikowaneg z zwiazku z czym nie bardzo mam pomysly co dawac Mu dodatkowo jesc.

Moze zaczne od poczatku, gdy mial 5 tyg stwierdzono u Niego skaze bialkowa, musialam odstawic Go od piersi, byl na bebilonie pepti, po czym zaczelam Go powoli poczawszy od lyzeczki przyzwyczajac do kaszki mleczno-ryzowej, w styczniu przeszlismy na Bebiko 2, przez okolo moze miesiac ze smakiem pil to mleko, i nagle sie skonczylo, zaczal wpadac w histerie gdy widzial butelke badz miseczne z kaszka. Od stycznia rowniez dostaje jogurty, poczatkowo to byly danonki, teraz juz je prawie wszystkie jogurty oraz serki homogenizowane, zupy , mieso, warzywa i owoce wcina, ogolnie to prawie wszystko je procz smazonego i pieczonego, oraz mocno przyprawionego, i tu sie zaczynaja schody, zaczyna mi wybrzydzac i juz siwieje nad czym co moge Mu wprowadzic do menu, najgorzej jest z kolacja bo prawie nigdy nie chce nic jesc, na sniadanie jest tradycyjnie parowka z chlebkiem, potem tez jest latwo ale ta kolacja to problem, czasem zje parowke, czy jogurt ale musi byc herbatka owocowa musowo z Bobovity.

Prosze o porady, serce mi sie kraje gdy nie chce jesc a w brzuszku burczy .... :(
 
reklama
A może nie burczy ... może nie chce jeść bo nie jest głodny. Szanse na zagłodzenie dziecka w 21w w domu pełnym zainteresowania i produktów spożywczych są zerowe ;-)Plasterek sera żółtego i jogurt dziennie zaspokajają potrzebę dobową na wapń ale parówki są be :-p lapiej omlet albo jajecznicę zrobić. Jajka są niezbędne w diecie
 
Nie dawaj dziecku parowek. Danonkow i kaszek. Zobacz ile taka kaszka ma cukru. Nie dziw sie ze potem nie chce jesc. To samo serki homogenizowane. Bezwartosciowe bomby kaloryczne.

Zobacz na sklad herbatki bobovity:
https://www.bobovita.pl/home/produkty/herbatki/herbatka-owocowa/

Na 2 miejscu cukier....dekstroza to tez cukier... I ile owocow ma ;)
Wypije 2 dziennie i juz nie bedziemusial nic zjesc.
 
Ostatnia edycja:
skoro wcina jogurty to i nabial to raczej nie ma skazy bialkowej juz, z parowek zrezygnowalabym choc wiem ze sa parowki ktore maja 98%miesa ale to jeszcze trzeba wiedziec ze naprawde tyle ma , danonki to sam cukier kup jogurt naturalny i wkroj swiezego banana ,truskawke czy cosik co maluszek lubi ,mniej kaloryczny i bardziej zdrowy, skoro je ci wszystko to nie masz sie czym martwic ogranicz cukier w Jego diecie zeby nie skonczylo sie to cukrzyca czy otyloscia. Skoro sniadanko obiad i deserki zjada bez problemu to znaczy ze nie zaglodzi sie napewno! moze poprostu za duzo kalorii zjada w dzien i na kolacje juz nie ma gdzie wcisnac ? kaszkami sie nie przejmuj ,moj synek nie trawi ich wogole i niegdy nie jada zawsze pluje
z herbatek bobovity tez zeszlismy jak przeczytalam sklad! makabra ! herbatka rumiankowa ktora zawiera 1%koperku a reszta chemia! jak dla mnie makabra
 
Tak, skazy bialkowej juz nie ma, chociaz musze nadal uwazac na nia. Parowki je tylko z sokolowa i tylko drobiowe, probowalam je odstawic ale Kacper strasznie sie uwzial na nie, jajek niestety nie chce jesc w zadnej postacji, omlet rowniez odpada, ostatnio nalesnika na maselku Mu upeklam z owocami i z dodatkiem dzemu truskawkowego, nie powiem bo zjadl ze smakiem. Z jogurtow i serkow nie moge zrezygnowac poniewaz nie jada mleka modyfikowanego ani zadnych kaszek. Nawet kupilam kaszke manne z bobovity i z owocami bedziemy probowac, moze tak bardziej kolorowo zje. Bardzo dziekuje za porady, oczywiscie kazda mama wie co dla swojego dziecka wie co jest najlepsze. :):laugh2:
 
Aha, zapomnialam o najwazniejszym po jajkach wyskakuja Mu na pleckach wielkie czerwone plamy, wiec jajka tez w zasadzie nie wchodza w gre.
:-(
 
Witam. Moja córka ma juz 14 miesięcy mleko modyfikowane ja tylko z płatkami kukurydzianymi lub kilka łyków wypije z kubka z butelki wogle nie chce. Co ma jej dawać bo chciałabym już odstawić od piersi? Je zupki, obiadki, jogurty naturalne a mimo to domaga sięjeszce piersi
 
Moje najmłodsze dziecię od 13 mies nie pije żadnego mleka i żyje:-Ddo tego czasu karmiłam go piersia i od tamtej pory raz dziennie kaszke manną na mleku krowim z bananem lubi jogurty i od czasu do czasu pije kawe zbozowa z mlekiem i tyle no i oczywiscie wszystko juz je.
Nigdy nie pił mleka modyfikowanego niegdy nie pił sztucznych granulowanych herbatek ani kaszek typu bobowita nigdy nie pił z butelki ani nie używal smoczka takze da sie? oczywiscie da sie wszystko zależy od rodzicow.
KASANDRAA to samo dotyczy sie sztucznych kaszek toz to sam cukier ja bym sie zastanowiła nad podawaniem ich tego typu.
BECKA jeżeli chcesz odstawic od piersi zrob to juz bo potem może byc trudniej najlepiej zrób to powoli rezygnujac z karmienia w dzień a potem w nocy a tak jak pisałam mleka pic nie musi wystarczy dobrze zbilansowana dieta.

Ps.niewiem dlaczego ale te sztuczne gotowe kaszki przypominaja mi nasze zupki instant jadłybyscie to co dzień?no chyba nie.
 
Ostatnia edycja:
Fakt ze to sam cuker ale to juz znaczenia nie ma bo nie chce tego jesc, platki je kukurzdziane na mleku krowim, tez pije kawe zbozowa, takze procz herbatki nic takiego juz modyfikwanego nie je,
 
reklama
Moja nawet kaszki manny nie chce i nie mówi tu gotowych. Najgorzej jest przy zasypianiu w dzień bo domaga sie piersi, ale jak jest pora spania to staram się z nią na spacer wyjść żeby w wózku zasneła. Zaczęła już wszystko jeść lubi jogurty, zupki
 
Do góry