reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z imieniem... dla dziewczynki

Justyn_ka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Sierpień 2011
Postów
233
Miasto
Berlin
Jak w temacie mam problem z imieniem dla naszej coreczki. hociaz na poczatku wcale takowego problemu nie bylo... Moze opowiem w skrocie :)
Odkad tylko zaczelismy starania o dziecko, odrazu bylo powiedziane, ze "robilismy Basie". Kiedy po 2 latach zobaczylam na tescie 2 kreski wiedzialam, ze to ONA. W momencie kiedy lekarz potwierdzil plec, rowniez utwierdzilismy sie w przekonaniu, ze jest to "nasza Basia".
Jednak ostatnio zaczelismy sie zastanawiac jak to jej zycie bedzie tutaj w DE wygladalo. W koncu bedzie miala na imie Barbara i chyba tak kazdy bedzie sie do niej tutaj zwracal... jak to bedzie w szkole? inne dzieci pewnie beda jej z tego powodu dokuczac, albo wolac na nia Babsi czy Barbi :/ jak dla mnie masakra....
Ostatnio stwierdzilismy, ze moze lepiej byloby jej nadac imie, ktore i tutaj i w PL "zda egzamin" i stanelo na Hani, tutaj Hanna, tak samo jak w PL.
Imie jest ok, tylko jakos tak do konca mi do niej nie pasuje.... nie czuje sentymentu mowiac do brzucha Hania :)

co tu zrobic?
 
reklama
ja na twoim miejscu dałą bym dziecku na imie Basia jeśli ci się podoba ja ci powiem jak jest u mnie moja młodsza córcia ma na imie Vanessa Nicola i napoczątku ciężko było bo rodzina nie wiedziałą jak na nia wołać babcia wołała Wanetka drugo Amnetka ale poprawiałąm je i teraz wszyscy wołają Vaneska no z pisownią niektórym jeszcze się myli bo zamiast V piszą W i zapominają o 2 s
 
Justynka to nie polska zeby dzieci tu imiona wysmiewaly...tu jeszcze o czyms takim nie slyszalam...Daj na mie Barbara skoro Ci sie tak podoba...Ty bedziesz na nia wolac Basia a w szkole Barbara...a moze przyjaciele z czasem i cos innego wymysla ...
 
Justynka, ja osobiscie mam w pracy dwie Barbary i obydwie rdzenne Niemki. Tak jak Pati powiedziala. Tutaj dzieci maja tak przerozne i dziwaczne imiona a szczegolnie w Berlinie gdzie naplyw cudzoziemcow jest ogromny ze nikt nikogo nie wysmiewa jesli chodzi o imie. Spokojnie dajcie jej na imie Basia i nie stresujcie sie na zapas :-)
 
Do góry