reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z karmieniem. Pomocy

EdytaLLL

Aktywna w BB
Dołączył(a)
12 Październik 2016
Postów
77
Wiec tak. Od 2 tygodni moja mala ma problem bo budzi sie przy robieniu kupki lub bakow czesto co godzine nawet. Odkad zaczely sie problemy i dostaje leki na kolke to jak tylko w czasiw jedzenia bulgocze jej w brzuszku albo idzie kupa odrzuca piers. Czesto je tylko 5 minut a nie raz nawet krocej. Okazalo sie ze po tych 2 tygodniach przybrala na wadze najmniej w porownaniu do reszty tygodni. Jak zaczyna plakac przy piersi dostaje smoczek. Czasami go trz wyrzuca i pikazuje ze jest glodna ale chwyta piers i dalej placze i ja odrzuca.
Z piersiami nagle zaczal byc problem. Zrobily sie nabrzmiale i zaczely mocno piec. Robilam zimne oklady z kapusty zawsze po karmieniu troszke przeszlo ale nie do konca. Polozna ktora jest doradca laktacyjnym kazala mi robic cieole oklady przed karmieniem zeby bardziej odetkac piers dla malej albo sciagac teoche laktatorem zwlaszcza ze na poczatku leci 1 faza slabsza a potem leosza i mala do niej nie dochodzi. Robilam oklady wvzoraj i dzis cieole potem zimne. Wielkiej poprawy nie ma a i tak na ssaej kapuscie bylo juz teoche lepiej. Gdy mala je nie czuje zeby duzo oprozniala bo piersi sa dalej grube i tu pytanie bo mam opinie 2 piloznych. Jedna mowi zeby sciagac przed karmieniem teoche do laktatora tak z 10/15 ml zeby mala zjadala ten lepszy pokarm a potem zimne oklady dla ulgi dla piersi. Inna mowi zeby nic nie sciagac i nic nie robic i zostawic jak jest ze piersi same sie unormuja i wyprodukuja mleka tyle i tak dlugo faza 1 bedzie leciec ile bedzie mala potrzebowala a po karmieniu dla ulgi jak bedzie bolec to oklad z kapusty mozna. Ale jak daje te oklady to potem mniej leci zauwazylam a mala nie raz chce pare sekund jeszcze pociagnac po godzinie jak mija. Jedna mowi zeby ja podglodzic zje wiecej a druga ze mam dawac kiedy chce. Najczwsciej je co 2 godziny jak sie wybudza z bolu brzuszka. Martwie sie czy jak bede sciagac wczwsniej teoche pokarmu zwby malej dac lepsze mleko to czy nie zrobi sie znow nadprodukcja bo beda oszukane ze dziecko chce wiecej?w sumie to obie nie wiedza czy mam kanaliki zatkane czy to jedbak zapalenie czy co. Raz jak dluzej zjadla bo sie porzadnie wypierdzjala to cycek zeobil sie plaski ale zaraz byl juz znow nabrzmialy. Moze faktycznie nie rovic nic i czwkac? Ale boje sie o gorsze konsekwencje. Nie mam pojecia co robic. Dzis sciagam teoche do butelki i leoiej z cycka leci i daje jej piers to je 5 minut. Polozna ta druga mowi ze je ile potrzebuje bo jakby naprawde bardzo glodna byla to by jadla a nie. Wczensiej mialam mnostwk piakrmu lecialo jak z fontannym teraz czasami leci miedzy karmieniami z piersi albo jak ona je to ile ciagnie. Ja sama nie moge juz wyciskac bo prawie nie leci.
 
reklama
Ile córka ma tygodni? Dostawiaj tak często, jak chce jeść. Na razie Twoje działania skupiają się na zahamowaniu laktacji (okłady i odciąganie). Nie dawaj smoczka, kiedy dziecko jest głodne, ma ssać pierś. Te chwytanie i puszczanie piersi ma kazde dziecko, tak wlasciwie to nikt nie wymyslil dobrej teorii do tego o co to może chodzić. Mija to po 3miesiacu.
 
Ile córka ma tygodni? Dostawiaj tak często, jak chce jeść. Na razie Twoje działania skupiają się na zahamowaniu laktacji (okłady i odciąganie). Nie dawaj smoczka, kiedy dziecko jest głodne, ma ssać pierś. Te chwytanie i puszczanie piersi ma kazde dziecko, tak wlasciwie to nikt nie wymyslil dobrej teorii do tego o co to może chodzić. Mija to po 3miesiacu.
Popieram
 
Dostawiaj ja nie wyciskaj bo nic nie wycisniesz ja mam duzo mleka karmie 8 miesiąc a jak nacisne to tylko kilka kropel poleci
 
Ja też na poczatku mialam nawal minelo teraz leci z piersi jak maly ssa jedna to z drugiej leci
przecież nie bedzie Ci caly czas lecialo jak z fontanny bo to tylko na poczatku tak jest pozniej sie normuje
 
Ostatnia edycja:
A to co kazala Ci jedna odciągnąć to tym sie dziecko napaja
To minie dzidzi po 3 miesiacu nic z tym nie zrobisz
Moj syn tez na poczatku jadl długo teraz 5 min i najedzony czasem dłużej sobie polezy ale to tak o sobie podyda jak smoczka do spania
Ile wazy? I ile ma miesiecy?
 
Ja mialam np dzisiaj duza twarda piers bo dawalam z jednej i synek dosyc dlugo dzisiaj nie jadl z jednej ale zaraz ściągnął ladnie:)
A tak jak pisze przedmowczyni mieszasz dziecku tym smoczkiem
Piersią karmi sie na zadanie nawet co co chwile jak dziecko chce ..
 
reklama
Dziewczyny maja racje.
Jak karmisz jedna piersią pozwól żeby z drugiej spływał pokarm, ja np kładłam złożona pieluszkę tetrowa.

I bardzo ważne, często dawaj dziecko do odbicia. Jak ci kweka i marudzi podczas karmienia podnoś, odbije się to karm dalej. Dużo kładź na brzuszku i masuj. Jak nosisz to przykładaj brzuszek dziecka do swoich żeber, prosty masaż. Pomóż pozbyć się gazów. Gazy w jelitach powodują ból. Same kropelki to za mało.
 
reklama
Do góry