reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

problem z pępkiem

netgirl

AapMeriJaanLijiyea..
Dołączył(a)
22 Marzec 2008
Postów
504
Miasto
Ateny
chcialabym zapytac czy wasze dzieci tez maja badz mialy wystajacy pempuszek. pempuszek naszej malej sie ladnie zagoil juz jakis czas temu. okolo3-4 dni temu zaczal jednak wystawac, jest mieciutki ale wystajacy ... wiem ze dzieciom wystaje kiedy maja kolke badz placza, jednym slowem kiedy maja twardy brzuszek. naszej malej nie wystaje jednak z tych podowodow, wczesniej owszem tak bylo teraz jest non stop, mamy dzis wizyte wieczorkiem u lekarza niemniej jednak sie niepokoje wiec jesli ktos cos wie na ten temat to prosze o odpowiedz.
 
reklama
jest to tzw przepuklina czyli mięsnie brzucha nie przylegaja idealnie do siebie. Nam lekarka mówiła ze do pół roku pepek się wchłonie ale myśmy kupowali plaster na przepuklinę, pierwszy raz załozyła nam pediatra a potem juz sami dbalismy o to. Po 2 tyg było juz ok choc nasza córka tez maial kolki i wtedy jak dziecko placze mocno to...wypycha ten pępek. Sa specjalne plastry na przepukline dziececa ale u nas wogole nie zdały egzaminu, od razu sie odklejały jak troche wody dostał plaster. Dlatego kupilismy specjalne delikatne plastry dla skóry wrażliwej i to zdało egzamin(nie pamietam niestety nazwy ale jakas krótka...moze 3M...:)
 
mm dzieki za odpowiedz. to znaczy ze nie jest to cos groznego i nie musze sie raczej martwic?
 
Przepuklina pepkowa najczesciej sie wchłania samoistnie raczej do 2 roku zycia. Jesli jednak pozostanie moze byc konieczny zabieg. Moj synek miał taki zabeig,tyle ze na przepukline pachwinowa(ta jest leczona tylko operacyjnie)
 
Witam!

mam do zaoferowania potrzebującej mamie plastry do zaklejania pępka

są cieniutkie i przezroczyste, nie uszkadzają skóry dziecka,
wiem że ciężko je kupić bo sama jakiś czas temu potrzebowałam ich dla Synka . Chętnie oddam :-)


http://www.za0.pl/za0/auction.php?action=viewAuction&auctionId=28250
 

Załączniki

  • DSC00780.jpg
    DSC00780.jpg
    20,7 KB · Wyświetleń: 2 063
Ostatnia edycja:
mój Synek cierpiał na przepuklinę pępkową i przeżyłam koszmar "zaklejania pępka"
co dzień byłam z Synem u chirurga , bo bardzo napinał brzuszek i pępek z powrotem wyskakiwał . W końcu Pani doktor kazała samemu zaklejać pępek , ale znowu miałam problem z kupnem plastrów , w aptece patrzyli na mnie jak na wariatkę gdy pytałam o przezroczysty plaster . Te siostra przysłała mi z Anglii, ale nie zużyłam wszystkich bo wysłała ich dość dużo , i też do akcji wkroczyła moja mama która poradziła mi by do pępka wkładać kuleczkę z waty i dopiero naklejać plaster. po tygodniu gdy go odkleiłyśmy , Pani doktor która mówiła że tylko operacja pomoże stwierdziła że pępek zarasta :) Syn miał zaklejony pępek jeszcze przez 2 tygodnie i kłopoty z pępkiem minęły !

polecam tom metodę !
 
hej
ja własnie mam podobny problem i mnie to zaczyna martwic :/
Moja coreczka ma 2 miesiace i pepek juz dawno jej sie zagoił,jednak kilka dni temu zauważyłam ze zaczal wystawac:/ jest taki miekki i rozowy i dziwnie to wyglada :( jak na niego patrze to mam wrazenie jakby miał sie rozwiazac i wypasc i wogole nie wiem juz sama :(((
 
reklama
Katrinka86 mozliwe ze coreczka ma przepukline pepkowa. Moj Adas tez ma i to juz od dawna. Bylismy z tym u chirurga, ktory powiedzial ze jest to mala przepuklina i nie trzeba tego pepka nawet zaklejac bo to sie mu "naprawi" w wieku dorastania. Nie jest to nic niebezpiecznego i w pore wykryte szybko sie goi. Lekarz w przypadku duzej przepukliny zakleja pepek plasterkiem w odpowiedni sposob. Bedzie ok :-)
 
Do góry